Новини

Залізничний вокзал Вільногірська: історична пам’ятка та символ розвитку міста

Анастасія Гришкова 09:00, 16 Травня 2025
Залізничний вокзал у Вільногірську / фото, Вільногірськ IN.UA

Залізничний вокзал у Вільногірську — одна з найстаріших будівель міста та важливий елемент його історичної спадщини. Збудована в 1898 році, станція спочатку була частиною будівництва Катерининської залізниці, що продовжувала свій шлях від Верхівцево до П’ятихаток. Відтоді цей об’єкт став не лише транспортним вузлом, а й символом розвитку міста, адже саме завдяки залізниці, Вільногірськ отримав своє стратегічне значення.

Історію про залізничну станцію розповів краєзнавець Володимир Смирнов.

Історія залізничного вокзалу Вільногірська

“Вокзал став важливим транспортним вузлом для місцевості, забезпечуючи зручне сполучення з іншими містами. “Вокзал був не лише транспортною артерією, а й культурним осередком, — зазначає Володимир Смирнов. — Він був місцем зустрічей, подій, що залишали свій слід в історії. Для багатьох жителів Вільногірська цей вокзал став символом зв’язку з великим світом”.

Будівля вокзалу, збережена у своєму первісному вигляді зовні, до сьогодні є свідченням архітектурного стилю того часу. Внутрішнє оздоблення зазнало значних змін, а пічне опалення, яке раніше використовувалося для обігріву приміщень, було замінено на сучасніші системи.

Залізнична станція спочатку називалася “Вільні хутори” до кінця 70 років попри те що місто вже мало назву Вільногірськ.

За словами Володимира Смирнова, за тих часів завдяки зусиллям Олександра Герасимовича Москальчука, голови виконавчого комітету Вільногірської міської ради, вона була перейменована на “Вільногірськ”.

Цей крок був частиною ширших зусиль по підвищенню значення Вільногірська в регіоні, адже до цього місто часто сприймалося як малозначущий населений пункт.

Будівля сучасного залізничного вокзалу у Вільногірську.

Залізничний вокзал / фото, Вільногірськ IN.UA

Водночас, залізничний вокзал не тільки служить транспортним центром, але й є частиною культурної спадщини міста.

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

Анастасія Гришкова 17:00, 1 Липня 2025
Пенсійний фонд адмініструватиме соцвиплати / фото, ПФУ

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й надалі її отримуватимуть.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Тепер звернутися за соціальними виплатами можна буде не лише в ЦНАПах та місцевих радах, а й у найближчих сервісних центрах Пенсійного фонду. Це зробить отримання допомоги зручнішим і доступнішим.

Замість паперової тяганини процес повністю цифровізують. Після подання заявки у будь-якому зручному місці вона одразу потраплятиме на розгляд працівникам Пенсійного фонду. Після ухвалення рішення гроші надійдуть безпосередньо на банківську картку отримувача.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Анастасія Гришкова 15:00, 1 Липня 2025
Слуховий апарат / фото, ілюстративне Rexels

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад 24 400 сучасних слухових апаратів.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Як отримати слуховий апарат

  1. Зверніться до свого лікаря (сімейного, терапевта або педіатра), який направить вас до сурдолога.
  2. Пройдіть обстеження у лікаря-сурдолога — отримаєте медичний висновок.
  3. Звернутися до медичного закладу, який бере участь у програмі.

Зокрема треба подати документи

  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення ветерана війни або іншого документа, що підтверджує ваш статус;
  • направлення від лікуючого лікаря;
  • висновок військово-лікарської комісії – для військовослужбовців або витяг з рішення ЕКОПФО (або чинне рішення МСЕК) про встановлення інвалідності та рекомендації індивідуальної програми реабілітації;
  • результати вимірювання гостроти слуху (аудіограма), який надається лікарем-сурдологом після обстеження;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]