Редакційна політика

Редакційна політика Вільногірськ IN.UA

Вільногірськ IN.UA — перше незалежне медіа розвитку нашої громади. 

Ми працюємо для того, щоб вільногірці знали можливості розвитку та варіанти розв’язання проблем у своїй громаді.

Ми прагнемо балансу думок і надаємо вільногірцям можливість висловитися і бути почутими.

Громадський медіапортал є частиною ГО «Бахмутська Фортеця» і входить до мережі IN.UA. Статут організації можна подивитись за посиланням. Частина команди нашої громадської організації евакуювалася у місто Вільногірськ, допомогла організувати психологічну допомогу переселенцям та місцевим мешканцям у чинному волонтерському хабі. Познайомившись з діяльністю нашої організації і сайту Бахмут IN.UA, ми почули багато запитів до медіа, яке б на думку місцевої громади мало б об’єктивно висвітлювати конфлікти та проблеми в громаді. Бо станом на кінець 2023 року, у громаді не працювало жодного медіа. 

У нашій роботі ми дотримуємося журналістських стандартів, маємо прозорі джерела фінансування та залишаємося єдиним незалежним та незаангажованим медіа Вільногірської громади.

Ми — вмотивована команда, яка прагне до професіоналізму, для цього постійно навчаємося та розвиваємося. Наш головний акцент — людина, пишемо про людей та для людей, дотримуючись відсутності дискримінації за будь-якими ознаками та відсутності стереотипів.

Фінансування медіа

ГО «Бахмутська Фортеця» фінансується за грантові кошти міжнародних та українських партнерів. Ми сплачуємо всі необхідні податки та збори, працюємо згідно з законодавством та Фінансовою політикою організації.

Цей сайт створено в межах проєкту «Local Media Relaunch Initiative», який втілює Media Development Foundation за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Гендерні принципи 

У професійній діяльності журналістки та журналісти Вільногірськ IN.UA:

 • дотримуються гендерного балансу при підготовці матеріалів — ми однаково залучаємо до коментарів жінок і чоловіків;
 • не створюють, не використовують і не поширюють стереотипних образів фемінності та маскулінності щодо жінок і чоловіків та дискримінаційного, сексистського контенту;
 • сприяють видимості жінок у сферах, які стереотипно вважають чоловічими (політичній, економічній, воєнній та інших сферах), а також видимості чоловіків у сферах, які стереотипно вважаються жіночими (сфера розваг, моди, освіти, піклування про дітей та сім’ю);
 • уникають засудження, оціночних суджень щодо зовнішності та життєвого вибору жінок та чоловіків;
 • не перекладають відповідальності та вини за скоєне насильство на постраждалу особу, а також не створюють на цих темах сенсацій;
 • використовують фемінітиви на позначення професій, посад, видів діяльності, зайнятості жінок.

Про що і для кого ми пишемо? 

Наш читач — це переважно жителі Вільногірської громади та нові мешканці, які вимушено покинули свої громади через російську агресію. Ми як переміщена громадська організація знаємо проблеми внутрішніх переселенців та прагнемо їх висвітлювати й допомагати вирішувати. 

При виборі тем для публікацій ми зосереджуємося на новинах про життя громади, проблемах та варіантах їх вирішення, а також висвітлюємо історії переселенців та активних вільногірців.

Прагнемо пояснювати мешканцям громади як брати участь у житті району, надавати корисну інформацію щодо щодо роботи міста та активностей у ньому, прозоро висвітлювати роботу місцевого самоврядування, надаючи можливість міській владі коментувати актуальні ситуації та новини

На сайті ви можете знайти 5 основних категорій. Це:

Новини — тут ми розміщуємо перевірену, оперативну інформацію про актуальні події у місті, регіоні, області та країні.

Корисне — тут можна прочитати суспільно важливу інформацію, відомості про проєкти, які реалізуються в країні, зміни у законодавстві, допомогу військовим та переселенцям, а також поради по здоровому способу життя, саморозвитку.

Наші — історії активних жителів Вільногірська, а також переселенців, які беруть активну участь у житті міста.

Твоє місто — все, що стосується Вільногірська: розподіл та використання міського бюджету, субвенцій, про роботу управлінь, які надають послуги місцевим жителям, історія міста.

Дніпропетровщина — події в районі та області, дозвілля на Дніпропетровщині, оперативна інформація щодо ситуації в області.

Авторське право, джерела інформації  

Ми перевіряємо джерела і даємо коментарі офіційних осіб та перевірених експертів. Ми поважаємо авторське право та зазначаємо джерела інформації.

У випадку, якщо ми помились і не вказали авторство, просимо звертатися із запитами на електронну пошту організації з позначкою у темі листа «Авторське право» — vilnohirskmedia.inua@gmail.com

Матеріали, розміщені на Сайті, можуть використовуватися (поширюватися і перепубліковуватися) іншими ЗМІ або Інтернет-виданнями, при умові встановлення гіперпосилання на джерело інформації з Сайту. Гіперпосилання має бути розміщено не нижче другого абзацу матеріалу. При усному цитуванні матеріалів обов’язкове усне посилання. Використання наших фотоматеріалів дозволяється тільки за умови розміщення під ними посилання – https://vilnohirsk.in.ua

Яким чином ми узгоджуємо коментарі та інтерв’ю

Редакція залишає за собою право публікувати коментарі та інтерв’ю без додаткового узгодження. Текст може бути змінений відповідно до літературного редагування. 

Наша задача — навести факти і дотримуватися балансу думок.

Як ми захищаємо свої джерела та авторів?

Ми можемо публікувати інформацію анонімно чи під псевдонімом, якщо оприлюднення джерела чи авторства несе небезпеку для людини. У цьому випадку враховуємо, що інформація має бути суспільно важливою, а автор чи спікер є експертом у цій сфері. 

Партнерство

Ми відкриті до партнерства:

 • з медіа;
 • громадськими організаціями;
 • місцевими пабліками у соціальних мережах;
 • донорами;
 • рекламодавцями;
 • органами місцевого самоврядування;
 • органами державної влади.

Ми не розміщуємо рекламу:

 • тютюнових виробів;
 • алкоголю.

Також ми не співпрацюємо із компаніями, які займаються беттінгом, гемблінгом, айгеймінгом.

Наші партнери не впливають на нашу редакційну політику, а взаємодія будується на довірі та спільних цінностях.

Як ми позначаємо рекламні матеріали

Партнерський матеріал створюється згідно з редакційною політикою сайту та не може містити спотворених фактів. Рекламні матеріали мають обов’язкове маркування «Реклама». Зазначимо, що редакція Вільногірськ IN.UA не публікує антиреклами. 

Якщо ви маєте пропозиції про співпрацю, звертайтеся за цією поштою з позначкою у темі листа «Співпраця» — vilnohirskmedia.inua@gmail.com

Конфлікт інтересів 

Ми розуміємо, що співробітники редакції можуть брати участь у соціальних і політичних демонстраціях, дискусіях, висловлювати свої думки щодо різних подій, ставати на бік якихось політичних чи громадських рухів у своїх соціальних мережах. Проте робити це вони мають право лише від свого імені, а не від імені Вільногірськ IN.UA. 

Наші співробітники мають соціальні зв’язки у громаді, але при підготовці матеріалів дотримуються журналістських стандартів.

Робота з помилками та відповіді на коментарі 

Ми не видаляємо матеріали, вони залишаються частиною нашого архіву. На випадок, якщо була допущена помилка або з’явились нові факти, ми вносимо зміни і повідомляємо читача про це. А саме, у заголовку матеріалу додаємо слово «оновлено». У самому матеріалі ми повідомляємо про зміну або доповнення, даємо дату оновлення і пояснення чому це сталося. 

Якщо ви побачили помилку чи неточність на сайті зверніться на пошту з позначкою у темі листа «Помилка» —  vilnohirskmedia.inua@gmail.com

Ми не видаляємо коментарі у соціальних мережах, виключенням можуть бути лише повідомлення російської пропаганди, відкритий хейт до наших користувачів, членів редакції та соціальних груп. 

Ми намагаємося відповідати на звернення до нас у соціальних мережах протягом однієї доби. Якщо ми за якихось технічних причин не відповіли на ваше повідомлення, зверніться до нас на електронну пошту з позначкою у темі листа «Коментар» — vilnohirskmedia.inua@gmail.com