Вільногірка виготовляє оригінальні десерти та збирає незвичні букети

Наталія Філоненко 14:47, 30 Січня 2024
Майстриня виготовляє десерти з мила/фото: архів Олександри Кіореску

Тендітні квіти, ароматні тортики та ягоди, які хочеться скуштувати, — з мила виготовляє майстриня з Вільногірська Олександра Кіореску. Понад 10 років жінка займається миловарінням, ідею підгледіла на одному із ярмарків.

Як хобі стало улюбленою справою Олександра Кіореску розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Майстриня з Вільногірська

Раніше Олександра вишивала картини та рушники. Зі своїми виробами брала участь у ярмарках. Значущим для жінки став ярмарок до «Євро 2012», який тоді проводили в Українському Донецьку, який наразі тимчасово окупований. На ярмарку майстриня познайомилася з мистецтвом миловаріння.

«Коли приїхала додому, одразу чоловіку сказала, що тепер я ще буду варити мило. Чоловік звик, що я завжди щось виробляю, тому підтримав мене», — розповідає майстриня.

Ароматне брускове мило Олександра Кіореску почала виготовляти одразу після ярмарку. Для своїх робіт використовувала дитячі пластикові форми, пігменти та ароматизатори, які ще називають запашки.

Магія квітів з мила: різнокольорові композиції

У 2020 році жінка почала робити з мила квіти. Зокрема композиції з трояндами, соняхами та маками. Згодом відкрила крамничку у Вільногірську.

У мильній флористиці Олександру підтримує її чоловік Дмитро, який взяв на себе обов’язки у підготовці кашпо, зачистці квітів та розпису мила.

Майстриня довіряє швейцарським та турецьким виробникам пігментів, полюбляє американські та французькі віддушки. Проте під час війни подружжя почало використовувати сировину українського виробника, щоб підтримувати економіку країни.

«Пишаюсь, що в нашій країні можуть зробити якісний продукт. Форми та основу використовуємо тільки професійні, замовляємо у виробників з України», — ділиться жінка.

Олександра Кіореску проводить майстер-класи для дітей з виготовлення мила. Крім квітів вчить виготовляти й реалістичні десерти, наприклад, тістечка з малиною та чорницею.

«Миловаріння — це захопливий процес. Діти на моїх майстер-класах кажуть, що це магія. Додавши до основи кольору та аромату, заливаєш його в форму, і в тебе квітка, тваринка або мильний десерт, який так і хочеться скуштувати», — каже Олександра.

Олександра Кіореску виготовляє букети з мила / фото з архівів героїні
Троянди з мила / фото з архівів героїні

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Євробачення-2025: де і коли дивитися музичний конкурс

Анастасія Гришкова 13:00, 10 Травня 2025
Євробачення / скріншот Instagram

У травні мільйони глядачів знову зберуться біля екранів, щоб побачити одне з шоу року — “Євробачення-2025”. Цього разу конкурс пройде у швейцарському місті Базель на арені St. Jakobshalle, яка вже готується приймати гостей з усього світу.

Коли та на яких платформах дивитися Євробачення читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Коли відбудеться фінал

Перший півфінал відбудеться 13 травня, другий півфінал — 15 травня, а гранд-фінал призначений на суботу, 17 травня.

Україну цьогоріч представить гурт Ziferblat, який переміг у Національному відборі.

Де дивитися Євробачення-2025 в Україні

  1. У прямому ефірі на телеканалі “Суспільне Україна”.
  2. Онлайн на YouTube-каналі “Євробачення Україна”.
  3. У соцмережах — на Facebook-сторінках “Суспільного” та “Євробачення Україна”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Анастасія Гришкова 16:00, 9 Травня 2025
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та приурочена до Дня Вишиванки, який традиційно відзначають у третій четвер травня.

Як вільногірські майстрині долучилися до акції

Майстрині з Вільногірська стали частиною всеукраїнського волонтерського руху, який щороку об’єднує людей навколо створення національного одягу для малюків. Вони зазначають, що така робота – це не просто рукоділля, а спосіб зберегти культуру та підтримати українські сім’ї у складні часи.

Серед тих, хто працював над вишиванками у Вільногірську, були Борщ Світлана, Овчаренко Олена, Дудник Наталя, Мусієнко Оксана, Єщенко Алла. Також є ті, хто не вишивав, а в’язав, це Марчук Світлана та Гречко Вікторія.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Одна з учасниць акції Світлана Борщ розповіла, що дізналася про акцію ще минулого року та охоче долучилася до процесу.

“Я питала, чого ніхто цього року не вишиває? Виявилося, що вишивають, і повинні передати роботи у Дніпро. Дізналася, скільки залишилося льоль, і взяла сім для вишивання,” — розповіла Світлана.

За її словами, вона вишивала приблизно одну льолю на день, тож весь процес зайняв близько тижня.

Світлана Борщ зазначила, що її надихнула ця акція, адже вона б раділа, якби подібний подарунок отримали її діти.

“Мені було б приємно, якби хтось подарував моїм дітям вишиту сорочечку, коли вони народилися,” — сказала вона.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

“Народжені у вишиванках Непереможні!” – збереження традицій через волонтерство

Ініціатива має на меті не лише підтримку немовлят у їхні перші дні життя, а й популяризацію традиції вишиванки як символу української культури. У межах акції майстрині з різних міст об’єднуються для створення вишитих сорочечок, які дарують новонародженим.

До Дня Вишиванки волонтери особливо активно працюють над виготовленням льоль, щоб кожен малюк міг отримати свій перший національний символ ще в пологовому будинку.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Вишиванка – символ спадковості та єдності

Традиція вишиванки передається з покоління в покоління, символізуючи родинний зв’язок, добробут і захист. У давнину вишиті сорочечки для немовлят створювали з особливою увагою, адже вони мали оберегову функцію.

Кожен орнамент, що з’являється на льолях, має своє значення. Вишиті символи можуть уособлювати добру долю, захист або зв’язок поколінь.

Вільногірські майстрині вклали у свою роботу любов та майстерність, щоб кожна дитина отримала часточку національної спадщини.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Спільна мета – збереження традицій та єднання українців

Організатори наголошують, що вони прагнуть зробити акцію ще масштабнішою, щоб у кожному місті, селі чи містечку знаходилися майстрині, які готуватимуть сорочечки для немовлят.

“Наша мета – не тільки подарувати вишиванку новонародженим, а й зберегти традиції, нагадати про силу українського духу та підтримати нашу культуру,” — зазначають організатори.

Підписуйтесь

Євробачення-2025: де і коли дивитися музичний конкурс

У травні мільйони глядачів знову зберуться біля екранів, щоб побачити одне з шоу року — “Євробачення-2025”. Цього разу конкурс пройде у швейцарському місті Базель на […]

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та […]

Спортсмени Авангарду виконали нормативи у кандидати в майстри спорту

Спортивні розряди / фото, Наталія Зінчук Спортсмени з Вільногірська – вихованці відділення пауерліфтингу КДЮСШ “Авангард” виконали нормативи відповідних спортивних розрядів. Про це повідомила тренер Наталія […]

Новини

У Вільногірську присвоїли звання “Почесний громадянин” двом загиблим захисникам

У вівторок, 29 квітня, двом полеглим захисникам з Вільногірської громади присвоїли звання “Почесний громадянин”. Таке рішення прийняли на 81-ї черговій сесії Вільногірської міської ради. Звання […]

Спортсмени з Вільногірська вибороли перші місця на змаганнях з класичного пауерліфтингу у Дніпрі

26-27 квітня 2025 року в місті Дніпро відбувся Відкритий Чемпіонат Дніпропетровської області з класичного пауерліфтингу серед дорослих та ветеранів. На змаганнях виступила команда з Вільногірська. […]