Роздільний збір сміття у Вільногірську: для чого у місті розташовані залізні піраміди

Олександра Зоз 13:01, 27 Червня 2024
Роздільний збір сміття у Вільногірську: піраміда для збору пляшок
Роздільний збір сміття у Вільногірську: піраміда для збору пляшок/ фото Вільногірськ IN.UA

Близько 15 років тому Вільногірська громада запровадила елементи роздільного збору сміття. Тоді у місті почав працювати приватний підприємець «ФОП Белей М.А». Власник підприємства встановив у Вільногірську залізні трикутники для викидання пластикових пляшок, а його співробітники випорожнювали контейнери, сортували сміття та відправляли на переробку до спеціалізованих заводів. 

Як система роздільного збору сміття продовжує працювати у Вільногірську — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Як працює роздільний збір сміття у Вільногірську

Приватний підприємець «ФОП Белей М.А» по договору з «Жилкомсервіс», безоплатно збирає пластикові та скляні пляшки у спеціальні металеві накопичувальні контейнери, які розташовані на прибудинкових територіях Вільногірська. 

«В сучасних умовах бізнесом це можна назвати умовно, бо якби за право оренди місць збору мені довелося платити кошти, я б відмовився від цього бізнесу. Адже якщо порахувати всі витрати — податки, зарплата працівникам, витрати на паливо, ремонт та амортизація авто, контейнерів для збору та іншого допоміжного обладнання, оренду землі, де я зберігаю зібране сміття, то виходить не дуже великий прибуток», — розповідає власник ФОПу.

Пляшки, які збирають у Вільногірську, сортують та зберігають у приміщенні власника бізнесу. А раз на два-три місяці відправляють великі партії сортованого та пресованого у тюки по 100 кілограмів пластику до заводу з переробки. 

«Сортується все, навіть по кольору. Ми перебираємо та пресуємо пляшки. А потім це відправляється на переробку. А вже на фабриці з переробки їх миють спеціальними розчинами, дрібнять та перетворюють на гранулу, яка і є сировиною. Її надалі використовують у виробництві», — розповідає працівник приватного підприємства Віталій.

Як вільногірці поводяться із системою роздільного збору сміття

Відношення містян до культури роздільного збору сміття залишається на низькому рівні, розповідає підприємець. 

«Ці контейнери у Вільногірську псують та крадуть. Коли псують, то ще пів біди — ремонтуємо. Колись було таке, що за тиждень вкрали 10 штук. У пунктах з прийомки металу запевнили, що таке не приймають. Якось у приватних бесідах містяни повідомляли про чутки, що піраміди беруть люди з приватного сектору прилеглих до міста сіл, щоб вдома зберігати качани кукурудзи», — приватний підприємець.

Співробітники підприємства наголошують, піраміди у Вільногірську призначені лише для збору пластикових пляшок. Цього правила сортування дотримуються не всі. Водій машини для збору сміття Віталій каже: люди часто викидають у контейнери для пластику побутові відходи. 

«Люди пакет сміття пхають у піраміду, бо лінь викинуть у сміттєзбиральну машину, яка їздить кожен день. То яйця повикидають, то шкурки з-під картоплі», — ділиться водій.

Пакет побутових відходів біля контейнера для збору пластикових пляшок
Пакет побутових відходів біля контейнера для збору пластикових пляшок/ фото Вільногірськ IN.UA

Частіше контейнери зі збору пляшок наповнюються влітку, бо саме в спекотну пору року збільшується попит на різноманітні напої. Відповідно, взимку ця тенденція значно знижується, розповідає підприємець.

«Ціни на цей вид вторсировини не стабільні, а особливо після повномасштабного вторгнення росіян. Тож буває, що термін накопичення та очікування сприятливої ціни триває до пів року й більше. Інакше це не має розумного сенсу», — каже власник ФОПу.

Вартість виготовлення одного контейнера-піраміди варіюється від 2 до 3 тисяч гривень. Раніше у Вільногірську їх було 100, наразі пірамід для збирання пластикових пляшок менше.

«Крім Вільногірська, як експеримент, почали обслуговувати сусідні з містом громади. З ініціативою роздільного збору сміття до мене звернулися самі жителі та органи дотичні до управління цих громад», — каже підприємець.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірськ прощався з Героєм: Сергій Жукотинський загинув, захищаючи Україну

Наталія Москаленко 19:04, 22 Жовтня 2024
Сергій Жукотинський загинув
Сергій Жукотинський загинув / фото: Вільногірськ IN.UA

Сергій Жукотинський загинув у районі населеного пункту Первомайське Покровського району Донецької області, до останнього боронячи свою рідну країну. Про його смерть стало відомо 17 жовтня 2024 року від командира військової частини, в якій служив Сергій. До цього він вважався зниклим безвісти.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Вшанувати пам’ять захисника України прийшли рідні, побратими, близькі та знайомі, а також небайдужі мешканці міста. На площі Палацу культури й спорту лунали плач і скорбота за загиблим.

«Пам’ятаю, як він постійно сидів на останніх партах і був дуже веселим хлопцем. Завжди усміхався», — розповіла його колишня однокласниця Катя.

Сергія призвали на службу у вересні 2023 року. Він був гранатометником в одному з батальйонів ЗСУ та захищав Бахмут, Авдіївку та Куп’янськ.

«Загинув як герой і до кінця залишався вірним Незалежній Україні», — сказав міський голова Вільногірська Володимир Василенко.

В наступному році Сергію мало б виповнитися 24 роки. Він навчався у загальноосвітній школі №5 і закінчив її в 9 класі. Потім вступив до Криворізького автотранспортного коледжу на спеціальність «Механік автотранспорту». Працював водієм у ЦГТТ філії «ВГМК» АТ «ОГХК», а згодом — водієм-далекобійником.

Редакція Вільногірськ IN.UA приносить щирі співчуття рідним загиблого. Вічна пам’ять нашому Герою.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському районі мешканці 7 сіл залишаться без газу

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:30, 22 Жовтня 2024
Припинення газопостачання
фото ілюстративне / Pexels

Задля уникнення перебоїв з опаленням у зимовий період, припинення газопостачання та планові роботи на газорозподільних мережах проведуть раніше. Вони почнуться сьогодні та триватимуть до 25 жовтня.

Про це повідомляє Дніпропетровська філія “Газмережі”.

Буде припинено газопостачання у селах Кам’янського району:

  • Саксагань;
  • Саївка;
  • Терно-Лозуватка;
  • Іванівка;
  • Чумаки;
  • Тернувате;
  • Долинське.

Припинення газопостачання має тимчасовий характер. У філії “Газмережі” звернулись до мешканців громад з проханням надати необхідний доступ до газорозподільчого обладнання.

“Прохання до споживачів блакитного палива даних сіл перекрити крани на вводах та перед газовими приладами. Просимо забезпечити доступ працівникам Дніпропетровської філії «Газмережі» до приміщень та територій, де розташоване газове обладнання, для проведення комплексу робіт з відновлення газопостачання.”, – зазначили в “Газмережі”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірськ прощався з Героєм: Сергій Жукотинський загинув, захищаючи Україну

Сергій Жукотинський загинув у районі населеного пункту Первомайське Покровського району Донецької області, до останнього боронячи свою рідну країну. Про його смерть стало відомо 17 жовтня […]

У Кам’янському районі мешканці 7 сіл залишаться без газу

Задля уникнення перебоїв з опаленням у зимовий період, припинення газопостачання та планові роботи на газорозподільних мережах проведуть раніше. Вони почнуться сьогодні та триватимуть до 25 […]

17:30, 22.10.2024 Бойцун Дмитро

Сонце стало причиною ДТП в центрі Вільногірська

Сьогодні сталася аварія у центрі міста, неподалік від Палацу культури і спорту. Зіткнулися два автомобілі. На щастя, обійшлося без постраждалих. Журналісти Вільногірськ IN.UA стали свідками […]

Майже 85% шкіл Дніпропетровщини перевели в офлайн та змішаний формати

До Дніпропетровської ОВА завітав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Основною темою засідання була організація навчального процесу в умовах війни. Про це повідомляє голова […]

14:00, 22.10.2024 Бойцун Дмитро

Борщовий набір у Вільногірську: ринок чи супермаркет – де вигідніше?

У пошуках найсмачнішого борщу ми вирішили дослідити, де найкраще придбати продукти у Вільногірську. Наша розвідка охоплює три популярні місця: супермаркети АТБ і Маркетопт, а також […]