“Війна не закінчиться домовленістю з ворогом”: у Вільногірську мешканці зустрілися з 3 ОШБр

Сем Тетяна 17:30, 12 Липня 2024
3 ОШБр у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні, 12 липня, у Вільногірську відбулася зустріч вільногірців з військовослужбовцями Третьої окремої штурмової бригади та представником молодіжної організації “Центурія”.

Журналістка Вільногірськ IN.UA побувала на заході, ділимось деталями.

3 ОШБр у Вільногірську

У Вільногірську відбулась зустріч бійців Третьої окремої штурмової бригади та містян. Оборонці пояснили, як відбувається рекрутинг до бригади та чому жінки й чоловіки хочуть доєднуватися до 3 ОШБр.

Довідка. 3 ОШБр — це новостворена бригада, яка сформувалась у 2022 році з добровольців. Командир бригади — Андрій Білецький, один з засновників та перший командир Азову.

Військовий 3 ОШБр насамперед пояснив, як утворилась їх бригада. Під час повномасштабного вторгнення в кожному місті та осередку були люди, які хотіли чинити супротив. Цю ідею об’єднали представники Азовського руху та ветерани “ОЗСП Азов”, ставши кістяком добровольчого загону ТрО. Надалі загін пройшов шлях від ОПСП “Азов” ЗСУ, ССО “Азов” ЗСУ і до бригади, яку нині знають як Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України. Представник бригади пояснює, що їх бійці мають високу вмотивованість та забезпечені всім необхідним. Також, стверджує спікер, у їх підрозділах немає проблем з оплатою — всім бійцям, які виконують бойові завдання, сплачують по 120 тисяч гривень.

Після цього у 3 ОШБр відповіли на питання про закінчення війни.

“Немає ніякої уявної ілюзії, що війна закінчиться домовленістю з ворогом. Якщо в когось і є ця ілюзія, що ми зможемо з росіянами домовитись за підтримки Америки чи ще Європи, то ви можете сміло вже брати молодше покоління і навчати їх, як воювати. Подобається комусь це чи ні, але зради і капітуляцій не буде”, — заявив представник 3 ОШБр.

Він додав, що в Україні є мільйони людей, яким немає де жити, й пробачити за це росіянам неможливо.

“Якщо я запитаю у залу: “Підніміть руку, хто в смартфоні має контакт людини,хто бере участь в захисті нашої держави”, то всі піднімуть. У всіх є там знайомі, члени родини, друзі, товариші, сусіди, з якими ви підтримуєте контакт, кого ви підтримуєте. Так, ми можемо казати, що ми втомилися, але це не означає, що ми готові пробачити чиюсь смерть. Якщо хтось вірить в те, що в нас закінчиться війна якимось договорняком — вибачте, але цього не буде, бо не дозволить суспільство”, — каже військовий 3 ОШБр.

Як відбувається рекрутинг у 3 ОШБр: підготовка до армії

Військовий каже, що на адекватну підготовку до служби людині потрібно готуватися близько року. Але, на жаль, цього часу немає ні в бригад, ні в держави, ні в кого. Тому зараз люди тренуються та вчаться в пришвидшеному режимі.

Наприклад, у 3 ОШБр є безоплатний тестовий тиждень, під час якого людина має можливість зрозуміти, чи зможе вона бути в армії. Важливо, що це не підписання контракту — людина дає тільки своє ім’я та номер телефону, а після цього направляється на тестовий тиждень в тренувальний табір. Для цивільної особи, це унікальна можливість отримати знання з тактичної медицини та базові військові навички. По закінченню тижня ви можете бути вільні, але якщо ви побачили себе у структурі на бойовій чи не бойовій посаді, то далі на вас чекає 3-місячна підготовка.

Потрапити у 3 ОШБр нелегко, адже під кінець навчання вас чекатиме екзамен: якщо ви його не здаєте — залишаєтесь навчатись знову.

“Чому робимо так? Бо якщо людина не складає екзамен, то вона не готова йти на війну. Якщо тест складено, то ми відправляємо її до однієї з семи країн-партнерів, де навчають за стандартами НАТО, тобто як правильно працювати з мінами, з медициною, з натівським озброєнням тощо”, — каже військовий.

Представники 3 ОШБр у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Але навіть після того, як ви повернулись з навчань, вас не пускатимуть одразу у бій. Далі людина має отримати кваліфікацію, наприклад медика, гранатометника, кулеметника. Після цього боєць опановує свою професію, знову ж таки на навчанні. Тільки завершивши всі етапи, чоловік чи жінка можуть доєднатися до підрозділу.

“В нас підрозділ добровольців. Нам не треба мобілізовані, й в нас їх не існує. Ми зацікавлені в тому, щоб всі вижили і робили свою справу ефективно. Тому даємо ці 6 місяців на навчання. Так, це теж мало, але це не місяць. У нас в бригаді не ходять і не кажуть: “Ти молодець, ми тебе цінуємо”. Ні. У нас боєць це бачить фактично: дали зброю, дали вчасно заробітню плату, спитали як ти?”, — розказує військовий.

У кінці зустрічі представники 3 ОШБр наголосили, що тестовий тиждень, до якого можуть доєднатися вільногірці, можна пройти і у Дніпрі, де також є навчальний центр Третьої окремої штурмової бригади.

 А також усім містянам бійці висловили вдячність за їх щоденну роботу, за те, що підтримують життя у Вільногірську, працюють та дбають про регіон.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як святкують Великдень в різних країнах

Єва Буянова 12:30, 12 Квітня 2025
Великдень в різних країнах/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це свято, яке святкується по-різному в різних країнах світу. Від мовчання церковних дзвонів у Франції до яскравих карнавальних танців у Мексиці.  

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала традиції святкування Великодня з різних куточків світу. 

Франція

Основною традицією святкування Великодня у Франції є мовчання церковних дзвонів у період від Чистого четверга до Страсної суботи — на згадку про страждання Ісуса Христа. У неділю ж дзвони знову лунають, сповіщаючи про Воскресіння, і в цей момент французи вітають одне одного поцілунками й обіймами.

Іспанія

В Іспанії Великдень супроводжується унікальними традиціями. Однією з найпоширеніших є Великий хід, під час якого хлопчики несуть пальмове гілля, а дівчата — прикрашені цукерками пальмові гілочки. По завершенні ходи священник благословляє всіх дітей. Найвідоміший такий хід проходить у Севільї.

Румунія 

Від Чистого четверга у Румунії припиняються роботи та жінки стають до приготування традиційних страв, а саме паски, випеченого калача та великоднього ягняти. Також не забувають і про крашанки та писанки: існує схожа з Україною традиція створювати яйця з орнаментом. 

Бразилія

У цій країні на Великдень заведена традиція щодо дарування один одному шоколадних яєць з іграшками всередині, що загорнені в блискуче пакування. Тобто на святковий стіл обовʼязково ставлять солодке, а головною стравою є паска у формі хреста зі шматочками фруктів. 

Мексика

В Мексиці свято Великодня триває цілих 14 днів – Страснтй та Великодній тижні. Тут зазвичай проводять яскраві карнавали з вуличними танцями, феєрверками та святковими розвагами.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як приготувати італійську паску панетоне: рецепт

Єва Буянова 11:00, 12 Квітня 2025
Панетоне/ фото ілюстративне, Pexels

Панетоне — це святкова італійська паска з неймовірно ніжним, повітряним тістом і яскравим ароматом ванілі, меду та цукатів. Попри вишуканий вигляд, рецепт панетоне є дуже простим — достатньо трохи часу, тепла і натхнення.

Як приготувати італійську паску панетоне – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Інгредієнти: 

Для опари: 

  • 28 грамів дріжджів; 
  • 100 мілілітрів молока; 
  • 2 столові ложки борошна від загальної кількості; 
  • 2 столові ложки цукру від загальної кількості. 

Для тіста: 

  • 100 мілілітрів молока; 
  • 5 жовтків; 
  • 100 грамів цукру; 
  • 30 грамів меду; 
  • ваніль; 
  • 450 грамів борошна; 
  • 140 грамів вершкового масла; 
  • родзинки, шоколад та цукати за бажанням. 

Приготування: 

До теплого молока додати дріжджі, цукор та борошно, перемішати, накрити харчовою плівкою та залишити у теплі на 40–50 хвилин.

Коли опара вистоїться, додати до неї тепле молоко, жовтки, цукор, мед і ваніль, перемішати, всипати борошно та в процесі додавати м’яке вершкове масло. 

Замісити тісто протягом щонайменше 20 хвилин, поки воно не почне відставати від стінок миски. Ввести родзинки, ще раз перемішати, залишити тісто на 1 годину під харчовою плівкою, щоб воно піднялося. 

Викласти тісто у форми для випічки на третину висоти, залишити ще раз піднятися, прикрасити та випікати у розігрітій до 170 градусів духовці протягом 30–40 хвилин.

Гарячі панетоне проколоти знизу шпажками, підвісити догори дном і залишити остигати в такому положенні.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як святкують Великдень в різних країнах

Великдень в різних країнах

12:30, 12.04.2025 Єва Буянова

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє […]

16:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Дніпрі викрили чоловіка, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ як гуманітарна допомога

У Дніпрі поліцейські затримали 31-річного чоловіка, який організував схему незаконного продажу автомобілів, ввезених на територію України як гуманітарна допомога для Збройних Сил. Про це повідомляє […]

14:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун