Любов до тварин як спосіб життя: зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин

Наталія Філоненко 17:44, 19 Серпня 2024
Зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин
Зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин / скріншот Вільногірськ IN.UA

Місцева волонтерка Вікторія Кукса вже понад п’яти років працює у притулку Вільногірська, який існує виключно на благодійній основі. Вікторія створила ютуб канал, щоб влаштовувати собак у сім’ї.

Про роботу притулку та допомогу тваринам журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла зоозахисниця Вікторія Кукса.

Як працює Вільногірський притулок

«Собак було близько сімнадцяти, коли прийшла у притулок, а зараз їх близько сорока.  Когось прилаштовуємо, когось знову беремо. У нас залишаються ті собаки, які хронічно хворі, їх вже ніхто нікуди не візьме. Кількість нібито невелика, але дуже велика відповідальність», – розповідає зоозахисниця Вікторія Кукса.

Вільногірський притулок не офіційний, працює на волонтерських засадах. В місті є небайдужі люди та приватні підприємці, які охоче допомагають коштами на придбання необхідного.

«Хто б не звинувачував міську владу, нас, тих хто годує тварин, в тому, що багато безпритульних. Поки на державній основі не приймуть закон про обов’язкову стерилізацію домашніх тварин, то їх буде багато»,  –  коментує Вікторія.

Волонтерка Вікторія наголошує на тому, що проблему стерилізації можна уникнути. Треба бути лише відповідальними господарями кожному містянину. Зоозахисниця вважає, що право кожного господаря стерилізувати тварину чи ні. А от контролювати народжуваність цуценят безпритульних вони повинні.

«Якщо в господаря собака породиста, погуляла з собакою безпритульною, то люди цих цуценят викидають на вулицю. Часто зранку виходиш, а біля під’їзду сімейство цуценят без мами, і це вже зрозуміло. Так само біля гаражів. Люди не задумуються над тим, що буде з цими цуценятами, навіщо вони народжуються», – каже жінка.

Вільногірський притулок працює задля прилаштовування безхатніх тварин у родини, лікування та підгодовування. Зоозахисники через соціальні мережі дають оголошення та волонтери кажуть, що влітку попит на них маленький.

Розпорядок дня у притулку

У Вільногірському притулку собак вигулюють два рази на день. Через брак вольєрів є частина собак, які зовсім на вільному вигулі й вони один одному не шкодять. Також зоозахисники наголошують на тому, що охочі містяни можуть приходити до притулку. Кожен може прийти поспілкуватися з тваринами, погладити та повичісувати їх.

«Звісно, якщо прийде незнайома людина, стадо наших собак буде зустрічати гучним гавкотом. Щоб хтось прийшов погуляти з собачкою, це мені треба усіх зачинити, а одну собаку залишити. Якщо люди матимуть таке бажання, ми організуємо все. Коли люди приходять вдруге чи втретє, собаки в притулку їх вже зустрічають без агресії», – розповідає Вікторія Кукса.

Ще для дітей шкільного віку у притулку влаштовують екскурсії. Учні граються з тваринами. Після відвідування тварин передають притулку корм та необхідні речі зібравши його на шкільних акціях до Дня тварин.

Таким чином діти вчаться бути турботливими та відповідальними, каже зоозахисниця.

Потреби притулку

Фізична та матеріальна допомога, ремонт вольєрів, обробка тварин, сухий та вологий корм – нагальна потреба для притулку. У ньому собак годують два рази на день: зранку сухим кормом, а ввечері варять кашу з м’ясом. Також у притулку є собаки в яких є хронічні захворювання. Вони потребують додаткових ліків та спеціального корму. Нещодавно зоозахисниця Вікторія відкрила збір кошт, ціль була закупівля препаратів для обробки тварин.

«Мухи сідають на вуха собак, потім там з’являються рани, які потребують лікування. Препаратів зі збору кошт вистачило тільки на 10 собак. Препарат Сімпаріка, який лікує від різних укусів: мух, кліщів та бліх – рятує наших тварин», – ділиться зоозахисниця.

Собаки
Собаки притулку/ фото Вікторія Кукса

Колектив притулку

На постійній основі працюють чотири волонтери, ще вони долучають одну людину, якій з власної кишені сплачують за роботу. Кожен з цих волонтерів мріє про щасливу долу кожної собаки. Тому, створили ютуб канал де висвітлюють життя пухнастиків під назвою: «Хвостатий притулок» і всі на ньому можуть подивитися кумедні відео та історії своїх фаворитів. Є на каналі підписники з інших областей та навіть країни. Ще в притулку були випадки коли волонтери важкохворих тварин віддавали на лікування в обласну клініку, а вже звідти їх влаштовували за кордон.

«В нас була цікава історія, ми стерилізували собаку, яка жила на вулиці. Потім вона захворіла, ми вилікували й знову відпустили. Згодом вона прийшла під притулок сама. Хоча жила в іншому кутку міста. І ми її залишили»,  – ділиться Вікторія.

Поради від зоозахисниці

Волонтери притулку радять батькам бути відповідальними за прихисток тварин і навчати цього дітей.

«Спочатку треба виховувати батьків. Вони ж повинні самі розуміти та дітей навчити. Що догляд за тваринами – великий клопіт. З собаками ще складніше.  Взяти цуценя, це як народити дитину. Варто зважувати перш ніж взяти тварину додому», – каже волонтерка притулку.

 Ще волонтерка радить завжди пам’ятати про безпеку з тваринами на вулиці. Головне собаку не боятись, бо вони це відчувають, тому можуть і вкусити. Якщо вже і підійшла собака спробувати з нею лагідно розмовляти. І ні в якому разі не розмахувати руками, бо вона вчепиться обов’язково у людину.

«Якщо вже собака і вкусила, за нею можна поспостерігати 10 днів. Якщо з твариною після того, як вона напала нічого не сталося, то можна не хвилюватися та обробляти рану»,  – радить Вікторія. 

Як допомогти тваринам

Вікторія пропонує ініціативу створення годівничок та поїлок для безпритульних тварин за кошти міської влади. Це допоможе підтримати гуманний підхід до розв’язання проблеми безпритульних тварин. 

«Коли люди бачитимуть, що влада лояльно відноситься до тварин, я думаю, вони теж долучатимуться до доброї справи», — зазначає вона.

Щоб підтримати притулок, можна переказати кошти на картку 5168 7451 14 89 4386 або звернутися за телефоном 097 901 37 23.

Читайте також:

Підписуйтесь

Чим володіє та скільки заробляє секретар Вільногірської міської ради?

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 14:07, 4 Квітня 2025
Секретар Вільногірської міської ради Антон Боклаг / фото Вільногірська міська рада

Редакція Вільногірськ IN.UA продовжує серію публікацій про майно та доходи посадовців Вільногірської міської ради. 

У цьому матеріалі журналісти зібрали інформацію про майно та доходи секретаря Вільногірської міської ради Антона Боклага.

Статки Антона Боклага

Як відомо з декларації оприлюдненої Антоном Боклагом на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) його основний дохід, у 2024 році, надійшов у вигляді заробітної плати на посаді начальника відділу комунікацій, інформаційних технологій та внутрішньої політики департаменту соціально-гуманітарної політики, на загальну суму у 202,3 тисячі гривень. Цю суму він отримав за період січень-жовтень 2024 року, або приблизно 20 тисяч гривень на місяць.

Вже на посаді секретаря Вільногірської міської ради, за 2 місяці після обрання 31 жовтня, Антон Боклаг отримав заробітну плату на загальну суму 129 063 гривень або приблизно 64,5 тисячі гривень на місяць.

Варто зазначити, що крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.

Крім заробітної плати Антон Боклаг задекларував 1000 гривень отриманих від “Зимової єПідтримки” та 785 гривень отриманих від Приватбанку, вказаних як “інші доходи”.

Марина Боклаг, дружина Антона Боклага, працює у Комунальній установі “Інклюзивно-ресурсний центр” Вільногірської міської ради Дніпропетровської області. Однак вона не надала інформацію про доходи.

Майно Антона Боклага

Крім того, Антон Боклаг задекларувала квартиру площею 47,3 метра квадратних та легковий автомобіль GEELY. Квартира перебуває у його власності з 2017 року, а вказана вартість житла складає 91141 гривні. Автомобіль марки GEELY, 2011 року випуску, секретар міської ради придбав у 2024 році. Вказана вартість автівки складає 50 тисяч гривень. 

Нагадаємо, що заступниця міського голови Вільногірська Інна Петруша отримала 652,2 тисячі гривень заробітної плати у 2024 році, що становить приблизно 54,3 тисячі гривень на місяць. 

Тим часом у 2024 році, дружина міського голови Вільногірська Ольга Василенко придбала квартиру вартістю 760 тисяч гривень у лютому 2024 року, яку вказав у свої декларації Володимир Василенко.

Примітка. Відповідно до статті 45 Закону України “Про запобігання корупції” представники місцевого самоврядування зобов’язані щорічно подавати декларації про свої доходи та майно.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині затримали жінку за підозрою в підготовці теракту

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 12:58, 4 Квітня 2025
Затримана / фото СБУ

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Камʼянському жінку, яку підозрюють у підготовці вибухівки.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

За матеріалами справи, жінка отримала завдання від російських спецслужб виготовити саморобний вибуховий пристрій. Їй сказали, що вона має далі передати вибухівку іншій людині або віднести у схрон.

Однак насправді росіяни збиралися вивести свою агентку в годину пік у людне місце Камʼянського і підірвати її разом з вибухівкою.

Контррозвідка СБУ затримала фігуранту, коли вона синтезувала вибухову речовину. Нею виявилася 22-річна жінка з Бахмута, яка має наркозалежність.

Вибухова речовина / фото СБУ

У СБУ додають, що вона шукала, як швидко заробити гроші в Telegram-каналах, де її й завербував російський куратор. Спочатку та виконала тестове завдання — підпалила релейну шафу. Потім їй доручили зробити вибухівку. За інструкцією від росіян жінка купила термос, у який мала закласти вибухову речовину та підсилити її цвяхами.

Термос / фото СБУ

Слідчі СБУ повідомили їй про підозру за підготовку теракту за частиною 1 статті 14, частиною 2 статті 258 Кримінального кодексу України (готування до вчинення терористичного акту). За це їй загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Зараз підозрювана під вартою.

Читайте також:

Підписуйтесь

Актуальні новини

Чим володіє та скільки заробляє секретар Вільногірської міської ради?

Редакція Вільногірськ IN.UA продовжує серію публікацій про майно та доходи посадовців Вільногірської міської ради.  У цьому матеріалі журналісти зібрали інформацію про майно та доходи секретаря […]

14:07, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині затримали жінку за підозрою в підготовці теракту

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Камʼянському жінку, яку підозрюють у підготовці вибухівки. Про це повідомляє Служба безпеки України. За матеріалами справи, жінка отримала завдання від […]

12:58, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

Які події відбулися у Вільногірську: дайджест новин з 31 брезня по 4 квітня

У Вільногірську за деякими адресами не було електроенергії через ремонтні роботи. Заступниця міського голови Вільногірська Інна Петруша оприлюднила декларацію про доходи. Де у Вільногірську військові […]

На Дніпропетровщині неповнолітні пограбували кур’єра, який привіз їм замовлення

У Самарівському районі троє підлітків напали на кур’єра служби доставки. Вони застосували балончик дратівливої дії та відібрали їжу. Про це повідомляє Головне управління Національної поліції […]

10:37, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень. Про […]

18:00, 03.04.2025 Дмитро Бойцун