Любов до тварин як спосіб життя: зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин

Наталія Філоненко 17:44, 19 Серпня 2024
Зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин
Зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин / скріншот Вільногірськ IN.UA

Місцева волонтерка Вікторія Кукса вже понад п’яти років працює у притулку Вільногірська, який існує виключно на благодійній основі. Вікторія створила ютуб канал, щоб влаштовувати собак у сім’ї.

Про роботу притулку та допомогу тваринам журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла зоозахисниця Вікторія Кукса.

Як працює Вільногірський притулок

«Собак було близько сімнадцяти, коли прийшла у притулок, а зараз їх близько сорока.  Когось прилаштовуємо, когось знову беремо. У нас залишаються ті собаки, які хронічно хворі, їх вже ніхто нікуди не візьме. Кількість нібито невелика, але дуже велика відповідальність», – розповідає зоозахисниця Вікторія Кукса.

Вільногірський притулок не офіційний, працює на волонтерських засадах. В місті є небайдужі люди та приватні підприємці, які охоче допомагають коштами на придбання необхідного.

«Хто б не звинувачував міську владу, нас, тих хто годує тварин, в тому, що багато безпритульних. Поки на державній основі не приймуть закон про обов’язкову стерилізацію домашніх тварин, то їх буде багато»,  –  коментує Вікторія.

Волонтерка Вікторія наголошує на тому, що проблему стерилізації можна уникнути. Треба бути лише відповідальними господарями кожному містянину. Зоозахисниця вважає, що право кожного господаря стерилізувати тварину чи ні. А от контролювати народжуваність цуценят безпритульних вони повинні.

«Якщо в господаря собака породиста, погуляла з собакою безпритульною, то люди цих цуценят викидають на вулицю. Часто зранку виходиш, а біля під’їзду сімейство цуценят без мами, і це вже зрозуміло. Так само біля гаражів. Люди не задумуються над тим, що буде з цими цуценятами, навіщо вони народжуються», – каже жінка.

Вільногірський притулок працює задля прилаштовування безхатніх тварин у родини, лікування та підгодовування. Зоозахисники через соціальні мережі дають оголошення та волонтери кажуть, що влітку попит на них маленький.

Розпорядок дня у притулку

У Вільногірському притулку собак вигулюють два рази на день. Через брак вольєрів є частина собак, які зовсім на вільному вигулі й вони один одному не шкодять. Також зоозахисники наголошують на тому, що охочі містяни можуть приходити до притулку. Кожен може прийти поспілкуватися з тваринами, погладити та повичісувати їх.

«Звісно, якщо прийде незнайома людина, стадо наших собак буде зустрічати гучним гавкотом. Щоб хтось прийшов погуляти з собачкою, це мені треба усіх зачинити, а одну собаку залишити. Якщо люди матимуть таке бажання, ми організуємо все. Коли люди приходять вдруге чи втретє, собаки в притулку їх вже зустрічають без агресії», – розповідає Вікторія Кукса.

Ще для дітей шкільного віку у притулку влаштовують екскурсії. Учні граються з тваринами. Після відвідування тварин передають притулку корм та необхідні речі зібравши його на шкільних акціях до Дня тварин.

Таким чином діти вчаться бути турботливими та відповідальними, каже зоозахисниця.

Потреби притулку

Фізична та матеріальна допомога, ремонт вольєрів, обробка тварин, сухий та вологий корм – нагальна потреба для притулку. У ньому собак годують два рази на день: зранку сухим кормом, а ввечері варять кашу з м’ясом. Також у притулку є собаки в яких є хронічні захворювання. Вони потребують додаткових ліків та спеціального корму. Нещодавно зоозахисниця Вікторія відкрила збір кошт, ціль була закупівля препаратів для обробки тварин.

«Мухи сідають на вуха собак, потім там з’являються рани, які потребують лікування. Препаратів зі збору кошт вистачило тільки на 10 собак. Препарат Сімпаріка, який лікує від різних укусів: мух, кліщів та бліх – рятує наших тварин», – ділиться зоозахисниця.

Собаки
Собаки притулку/ фото Вікторія Кукса

Колектив притулку

На постійній основі працюють чотири волонтери, ще вони долучають одну людину, якій з власної кишені сплачують за роботу. Кожен з цих волонтерів мріє про щасливу долу кожної собаки. Тому, створили ютуб канал де висвітлюють життя пухнастиків під назвою: «Хвостатий притулок» і всі на ньому можуть подивитися кумедні відео та історії своїх фаворитів. Є на каналі підписники з інших областей та навіть країни. Ще в притулку були випадки коли волонтери важкохворих тварин віддавали на лікування в обласну клініку, а вже звідти їх влаштовували за кордон.

«В нас була цікава історія, ми стерилізували собаку, яка жила на вулиці. Потім вона захворіла, ми вилікували й знову відпустили. Згодом вона прийшла під притулок сама. Хоча жила в іншому кутку міста. І ми її залишили»,  – ділиться Вікторія.

Поради від зоозахисниці

Волонтери притулку радять батькам бути відповідальними за прихисток тварин і навчати цього дітей.

«Спочатку треба виховувати батьків. Вони ж повинні самі розуміти та дітей навчити. Що догляд за тваринами – великий клопіт. З собаками ще складніше.  Взяти цуценя, це як народити дитину. Варто зважувати перш ніж взяти тварину додому», – каже волонтерка притулку.

 Ще волонтерка радить завжди пам’ятати про безпеку з тваринами на вулиці. Головне собаку не боятись, бо вони це відчувають, тому можуть і вкусити. Якщо вже і підійшла собака спробувати з нею лагідно розмовляти. І ні в якому разі не розмахувати руками, бо вона вчепиться обов’язково у людину.

«Якщо вже собака і вкусила, за нею можна поспостерігати 10 днів. Якщо з твариною після того, як вона напала нічого не сталося, то можна не хвилюватися та обробляти рану»,  – радить Вікторія. 

Як допомогти тваринам

Вікторія пропонує ініціативу створення годівничок та поїлок для безпритульних тварин за кошти міської влади. Це допоможе підтримати гуманний підхід до розв’язання проблеми безпритульних тварин. 

«Коли люди бачитимуть, що влада лояльно відноситься до тварин, я думаю, вони теж долучатимуться до доброї справи», — зазначає вона.

Щоб підтримати притулок, можна переказати кошти на картку 5168 7451 14 89 4386 або звернутися за телефоном 097 901 37 23.

Читайте також:

Підписуйтесь

Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу: деталі

Буянова Єва 09:05, 24 Листопада 2024
Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу/ фото Укрзалізниця

Із 15 грудня Укрзалізниця запустить нові поїзди з Дніпра та Кривого Рогу у напрямку Харкова та Карпат. Також буде внесено зміни до вже наявних маршрутів. 

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Поїзд № 33/34 Кривий Ріг – Ясіня

Потяг суттєво покращить транспортне сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах. 

Вагони відправлятимуться з Кривого Рогу через станції ім. Т. Шевченка (Сміла), Фастів, Козятин, Шепетівку, Красне, Львів, Івано-Франківськ, Делятин, Татарів до Ясіні.

Поїзд № 61/62 Дніпро – Рахів (через день)

Нове сполучення істотно збільшить пропозицію місць пасажирів, які подорожують із Придніпровʼя до Львова та Карпат.

Вагони відправлятимуться з Дніпра через станції ім. Т. Шевченка (Сміла), Фастів, Козятин, Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Красне, Львів, Івано-Франківськ, Делятин, Татарів до Рахова.

Поїзд № 165/166 Харків – Черкаси (через день)

Забезпечить транспортний звʼязок для жителів Харкова, Дніпра, Черкас та інших станцій нового маршруту. 

Відправлятиметься із Харкова через Лозову, станції Павлоград-1 та Синельникове-2, Дніпро, Знам’янку, станцію ім. Т. Шевченка (Сміла) до Черкас.

Регіональний поїзд № 823/824 Харків -Дніпро

Розширить наявні варіанти доїзду між двома містами-мільйонниками. 

Поїзд № 85/86 Запоріжжя – Львів

Розширить доступ до рекреаційних зон Карпат. Маршрут подовжено до станції Рахів. 

Поїзд № 39/40 Запоріжжя – Солотвино

Змінено час відправлення: 16:17 замість 7:12. Це дозволить проводити більше часу в дорозі вночі. Також поїзд пришвидшений. 

Поїзд № 3/4 Запоріжжя – Ужгород

Пришвидшений на 41 хвилину з Ужгорода до Запоріжжя. Є зупинки у Дніпрі та Камʼянському.

Читайте також: 

Підписуйтесь

«Громада на всі 100»: 4 громади Дніпропетровщини стали фіналістами

Буянова Єва 16:40, 23 Листопада 2024
«Громада на всі 100»/фото Nikopol News

«Громада на всі 100» — всеукраїнський конкурс, у якому визначають найкращі ініціативи місцевого самоврядування. Цього року чотири громади Дніпропетровщини увійшли до числа фіналістів, продемонструвавши успішні проєкти розвитку та інноваційного підходу до вирішення локальних проблем.

Про це повідомляє голова ДОР Микола Лукашук. 

Головний приз – 100 тисяч доларів на реалізацію проєкту фіналіста. Троїцька, Покровська, Зеленодольська та Слобожанська громади стали фіналістами другого етапу конкурсу серед понад 260 учасників. 

Кожна з громад представила інноваційні проєкти для розвитку стійкості в умовах війни, такі як впровадження екзопротезування, облаштування фізіотерапевтичного кабінету тощо. Організатором конкурсу є Starlight Media спільно з Українським кризовим медіацентром за підтримки USAID DOBRE.

Читайте також:

Підписуйтесь

Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу

Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу: деталі

Із 15 грудня Укрзалізниця запустить нові поїзди з Дніпра та Кривого Рогу у напрямку Харкова та Карпат. Також буде внесено зміни до вже наявних маршрутів.  […]

09:05, 24.11.2024 Буянова Єва
«Громада на всі 100»

«Громада на всі 100»: 4 громади Дніпропетровщини стали фіналістами

«Громада на всі 100» — всеукраїнський конкурс, у якому визначають найкращі ініціативи місцевого самоврядування. Цього року чотири громади Дніпропетровщини увійшли до числа фіналістів, продемонструвавши успішні […]

16:40, 23.11.2024 Буянова Єва
Дніпровський академічний театр драми та комедії

Дніпровський академічний театр драми та комедії: які вистави можна переглянути протягом тижня

Дніпровський академічний театр драми та комедії запрошує глядачів поринути у світ мистецтва та емоцій. Протягом тижня на сцені театру можна побачити захопливі вистави для поціновувачів […]

15:30, 23.11.2024 Буянова Єва
Топ-5 книжок для зимових вечорів

Топ-5 книжок для зимових вечорів: підбірка

Топ-5 книг для зимових вечорів — це ідеальний вибір для тих, хто хоче зануритися в атмосферу затишку та захопливих історій. Ми зібрали добірку, яка подарує […]

14:00, 23.11.2024 Буянова Єва
День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці […]

12:30, 23.11.2024 Буянова Єва