Рятує котів й влаштовує їх в добрі руки: вільногірська зоозахисниця про допомогу тваринам

Наталія Філоненко 15:45, 5 Вересня 2024
Перетримка котів
Перетримка котів / Фото Ольга Щербина

Вільногірський притулок для перетримки котів існує понад 5 років. Зоозахисниця Ольга Щербина, опікується котами, які опинилися на вулиці, та у несприятливих життєвих умовах.  Жінка відкриває збори, щоб влаштувати хворих тварин до клінік та притулків Дніпра. Зоозахисниця розповіла про нагальні потреби притулку.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Перетримка котів

Притулок з перетримки тварин у Вільногірську, яким опікується жінка є неофіційним.

«Ми беремо котів безхатніх, які потрапили в скрутне становище. Це збиті транспортом котики та хворі. Ми їм допомагаємо одужати й відпускаємо», – ділиться Ольга.

Допомагає жінка безхатнім тваринам разом з колегою, зоозахисницею Ольгою Роговенко. Підтримують пухнастиків дівчата по можливості. У разі чого звертаються  до великих, офіційних притулків та клінік Дніпра.

«Ці притулки нам завжди допомагають. Потім, як правило там ці котики й залишаються. Складними й частими випадками в нашій роботі є коли собаки котикам перекушують хребет», – згадує зоозахисниця.

Першим таким випадком був порятунок тримісячної кішечки Ельзи.  Тоді притулок Дніпра врятував безхатню тварину. Вона пройшла лікування, згодом її взяли жити до себе родина з Польщі.

«Чималими коштами вдається рятувати життя тварин. Я дякую кожному, хто долучається до зборів на порятунок», – звертається до людей жінка.

Ольга Щербина часто на своїй сторінці в фейсбуці постить про безхатніх тварин з Вільногірська, яким потрібен прихисток. Так вони потрапляють до родин, які мешкають за кордоном. 

«Пересилкою тварин за кордон мені допомагають вже волонтери Дніпра. В них є перевізники, які безпечно доставляють тварин до місця призначення»,   – ділиться волонтерка.

Потреба в допомозі

На сьогодні на перетримці в Ольги Щербини знаходяться понад 20 котів. Волонтери притулку потребують в допомозі – це транспорт. Ним жінка доставляє хвору тварину на лікування у ветеринарну клініку Дніпра. Жінка іноді відкриває збори, шукає благодійників.

Ще потреба є в ліках – це антибіотики, фізрозчин, шприці, вітаміни та противірусні. Також завжди нестача сухого та волого корму, каже Ольга.

«Раз на рік є акція «Щаслива лапа», нам завжди ліцеї допомагають з кормом для котів, передають й ветош. Отримуємо ми й гуманітарний корм, але ж його треба забирати з Дніпра. Тому й транспорт нам постійно потрібен», – коментує зоозахисниця. 

 Ольга мріє, щоб в місті був офіційний притулок, до того ж в неї є ще одне бажання до містян, бути відповідальними перед своїми тваринами. 

«Стерилізуйте своїх тварин вчасно, якщо вже немає кошт, звертайтеся за допомогою до волонтерів, вони допоможуть розв’язати це питання», – радить Ольга. 

Нерідко доводиться забирати пухнастиків із рук господарів. Так, Ольга Щербина врятувала собаку, яку забрала з жахливих умов власників квартири, що у Вільногірську. Допомагав зоозахисниці волонтер, який зараз служить в лавах ЗСУ Олександр Словачевський. Жінка відкрила збір й доставила хвору тварину на подальше лікування. Там їй надають допомогу. 

«Ми не можемо звітуватися щодня про те, як лікують тварин. Головне це порятунок. Не всі розуміють, який це складний і довгий процес. Є певні протоколи по яким слідують клініки й притулки та на швидкість одужання тварини ми, аж ніяк не можемо вплинути. Тому завжди чекаю від них новин. І обов’язково я звітую на своїй сторінці про перебіг та стан кожної тварини, яку ми даємо на лікування. Хочу побажати кожному, люди будьте добрішими»,  – поділилася Ольга Щербина. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:40, 18 Вересня 2024
Гранати продавали в Одесі
Гранати продавали в Одесі / фото ГУНП в Одеській області

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.

Поліціянти встановили, що зловмисники 28 і 38 років придбали у невідомої особи гранати різного виду. Два замовлення старший зловмисник виконав сам, ще одне – спільно з товаришем. Загалом вони збули сім гранат, за які отримали майже 17 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали “продавців” у Дніпрі. Під час обшуків, за місцями мешкання фігурантів, поліцейські вилучили гаджети з інформацією, що має доказове значення у справі. В оселі молодшого чоловіка ще й 30 набоїв калібру 5х45 мм, які скерують на експертизу.

Їм повідомили про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, зокрема вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України “бізнесменам” загрожує до 7 років позбавлення волі. 

Наразі підозрювані під вартою, з правом внесення застави. Слідство триває. Правоохоронці з‘ясовуватимуть, де затримані отримали вибухові пристрої.

Читайте також:

Підписуйтесь

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:04, 18 Вересня 2024
Електроопалення і тарифи
Електроопалення і тарифи / фото getty images

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових будинках, у тому числі й квартирах. Провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська пояснює всі тонкощі нововведень. 

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Тариф на електроопалення діятиме у періоді з 01 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року. Помешкання з таким опаленням вважається тоді, якщо у ньому встановлені установки, які вимагає проєктна документація. 

“На даний час згідно з останнім уточненням, підтвердженням електроопалювальної установки, згідно з роз’ясненнями НКРЕКП протоколу, є технічний паспорт на житло, де вказана наявність електроопалення або акт огляду електроопалювальної установки, прийнятий оператором системи розподілу”, – зазначає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

До того ж електроопалювальне обладнання має бути обов’язково зареєстроване. А власник має володіти документом, що це підтверджує.

Такими може бути:

  • Технічний паспорт, в якому у графі «вид опалення» зазначене електроопалення;
  • Акт, складений інспектором державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, щодо обстеження стану електрообладнання споживача з інформацією про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Акт, складений представником оператора системи розподілу, про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Відмітка сервісного центру про введення електроопалювальної установки в експлуатацію під час її взяття на гарантійне обслуговування.

Вони мають бути внесені в паспорт точки розподілу електроенергії після огляду спеціалістом від компанії яка надає послуги. 

“Акт огляду електроопалювальної установки виконується після того, як споживач надасть всі документи. Потім споживач пише заяву, щоб провели акту огляду електроопалювальної установки та внесли в паспорт точки розподілу якщо необхідно зміни і після цього видається рахунок споживачу”, – додає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

Тариф на електроенергію

Наразі для всіх споживачів  з єдиним електролічильником діє тариф 4,32 гривні за кіловат на годину.

Для побутових споживачів, які проживають в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками у період з 1 жовтня по 30 квітня встановлюються тариф (гривня за кіловат на годину):

  • До 2000 спожитих кВт*год на місяць – 2,64 гривні;
  • Понад 2000 кВт*год на місяць – 4,32 гривні.

2-зонний тариф:

  • Денний тариф на світло (7:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 2,16.

3-зонний тариф

  • Напівпіковий тариф на світло (7:00-8:00/11:00-20:00/22:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Піковий тариф на світло (8:00-11:00/20:00-22:00) – 6,48 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 1,72 гривні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки. Про це повідомляє Головне управління […]

18:40, 18.09.2024 Бойцун Дмитро

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових […]

17:04, 18.09.2024 Бойцун Дмитро
Оксана Євтушенко, лікарка статист центру ПМСД

Декларація тепер онлайн: як обрати сімейного лікаря у центрі ПМСД Вільногірська

З червня жителі Вільногірська обирали сімейного лікаря лише очно. Це сталося після звільнення чотирьох фахівців з медичного центру. Наразі процедуру спростили.  Більше на Вільногірськ IN.UA […]

Бювет біля 4 ліцею на якому один з кранів теж не працює

У бюветі досі немає води: що каже місцева влада

Другий місяць в одному з бюветів у Вільногірська немає води. Тиждень тому чиновники міста пообіцяли виправити проблему, але безрезультатно. Натомість запропонували альтернативу – набирати воду […]

Пенсійний фонд України у смартфоні: які послуги онлайн можна отримати

Особисте відвідуванню Пенсійного фонду тепер необов’язкове. Деякі електронні послуги, вже можна отримати за допомогою веб-порталу та додатку в телефоні. Про це розповідає Вільногірська Міська Рада. […]

12:45, 18.09.2024 Бойцун Дмитро