Дніпропетровщина у вогні: рятувальники оголосили підвищену пожежну небезпеку

Наталія Москаленко 17:49, 9 Вересня 2024
Наслідки пожеж в екосистемах
Наслідки пожеж в екосистемах / фото ДСНС Дніпропетровщини

Минулої доби в регіоні сталася велика кількість загорянь. У більшості випадків страждає суха рослинність, ліси та поля. Через що постраждали житлові сектори.

Про це повідомляє головне управління ДСНС області. 

Пожежі в екосистемах Дніпропетровщини: наслідки

Вогнеборці ліквідували 1 лісову пожежу, 140 займань сухої рослинності та 21 пожежу, де осередком було сміття. Вогонь знищив 134 гектари наземних екосистем, також постраждали щонайменше 13 приватних господарств:

  • Так, у селі Червона Долина Васильківської селищної територіальної громади Синельниківського району із сухої рослинності вогонь розповсюдився на територію двох приватних домоволодінь. Полум’ям пошкоджені будинки та  допоміжні надвірні споруди.
  • У селі Богданівка Солонянської селищної територіальної громади Дніпровського району зайнявся сухостій. Вогонь розповсюдився на три господарські споруди.
  • Також, внаслідок горіння сухої трави вогнем пошкоджено дахи чотирьох будинків на території садового товариства в місті Нікополь.
  • У місті Кам’янське, на провулку Довгий Південного району, виникла пожежа на території приватного домоволодіння. Горів трав’яний настил та дрова. Також зайнявся гараж з автомобілем.
  • У місті Марганець Нікопольського району із сухої рослинності вогонь розповсюдився на територію двох домогосподарств: зайнявся дах житлового будинку та дах господарської споруди.
  • У Кривому Розі, на вулиці Чернігівській Тернівського району, на занедбаній території приватного домоволодіння горіла суха рослинність. Вогнем пошкоджені одноповерховий будинок та дах літньої кухні.

Пожежну небезпеку “V класу” оголосили щонайменше п’ять разів в минулому місяці, та двічі цього місяця. Протягом серпня статус тривав в загальному 22 дні, та в вересні вже триває 9 днів, до 12 вересня включно.

Пожежі не вщухають з початку вересня

ДСНС на постійній основі проводять навчальні заходи щодо пожежної безпеки та відповідальності за паління сухостою. Сьогодні провели такі навчання в Павлоградському та Синельниківському районах.

Крім виховних робіт рятувальники постійно боряться з вогнем. Загалом за тиждень було повідомлено про такі успіхи:

  • 01.09 – Ліквідовали 4 лісові пожежі, 153 займання сухої рослинності та 25 пожеж, вогонь знищив 172 гектари наземних екосистем.
  • 02.09 – Ліквідовали 128 займань сухої рослинності, 19 пожеж та 1 лісову пожежі, знищено 149 гектарів.
  • 04.09 – Ліквідували 57 займань сухої рослинності, 1 загорання у лісі та 8 пожеж, понад 35 гектарів .
  • 05.09 – Ліквідовали 2 лісові пожежі, 44 займання сухої рослинності та 13 пожеж, вогонь знищив понад 28 гектарів.
  • 07.09 – Ліквідовали 76 займання сухої рослинності, 16 загорянь сміття та 3 лісові пожежі, постраждали 73 гектари.

Відповідно статті 113 Кримінального кодексу України «Диверсія» до переліку злочинів внесено навмисні підпали, в тому числі сухої рослинності. Такі дії та їх наслідки прирівняні до злочинів проти основ нацбезпеки, за що передбачено покарання 10-15 років або довічне ув’язнення  з конфіскацією майна”, – каже Родіон Лігун.

Під час воєнного стану підпал сухостою, сухої трави та чагарників може розцінюватися як акт диверсії. Таке рішення прийняли шляхом внесення змін до Кримінального кодексу України 3 березня 2022 року. Законодавці у статті 113 «Диверсія», окрім існуючих злочинів, передбачили навмисні підпали сухостою.

Такі дії караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Нагадаємо що впродовж воєнного стану, відповідно до ст. 113 ККУ підпали в екосистемах можуть бути прирівняні до диверсії та несуть за собою кримінальну відповідальність. Також паління сухостою, листя, сміття та порушення пожежної безпеки в лісі відповідно до ст. 77 КУпАП несе адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Читайте також:

Підписуйтесь

Єгор Цівка: шлях до 2 місця на олімпіаді з інформаційних технологій(ОНОВЛЕНО)

Єва Буянова 16:40, 17 Квітня 2025
Єгор Цівка/ фото з особистого архіву героя

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка виборов ІІ місце на IV етапі Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Підготовку до олімпіади Єгор розпочав разом із вчителькою Тетяною Ярославівною:

“Ми з нею зустрічалися, виконували завдання, готувалися. Вона досить багато зробила для моєї перемоги в олімпіаді”, – розповідає хлопець. 

Після успішного проходження міського та обласного турів, Єгор вирушив на наступний етап:

“Потім я пройшов міський тур, обласний, і поїхав на наступний з одним з вчителів. Ми жили в гуртожитку, ходили до університету писати завдання”, – згадує переможець. 

Завдання олімпіади виявилися досить складними:

“Завдання були досить складними, я б сказав, дуже складними”, – зізнається Єгор Цівка. 

Єгор висловив побажання, щоб завдання були більш практичними:

“Простішими, реалістичнішими і практичнішими, тому що завдання дуже складні і важко уявити, як їх можна застосувати у повсякденному житті”, – наголошує хлопець. 

Олімпіада стала для учня не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю подорожувати:

“Я думаю, ця олімпіада досить хороша можливість для подорожування, тому що зараз воєнний стан, це не дуже безпечно і просто так виїхати кудись відпочивати це досить складно. А тут надаються всі умови для цього і, звичайно, олімпіада дала цю можливість”, – розповідає Єгор. 

IV етап Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій/фото з особистого архіву героя

Його улюбленим предметом у школі є інформатика:

“Напевно, це інформатика, тому що мені там все загалом зрозуміло. Але мені всі предмети потроху подобаються”, – ділиться учень. 

Щодо майбутнього, Єгор планує вступати на графічний дизайн:

“Я б хотів вступити на графічний дизайн, але поки що конкретних університетів я не знаю. Ми ще шукаємо і обираємо, в які. Потихеньку готую портфоліо, щоб вже були якісь роботи для цього”, – зізнається учень. 

Підготовку до іспитів він планує розпочати з літа:

“Поки що ні, але буду поступово також готуватися, починаючи з літа”, – розповідає Єгор. 

На даний момент він навчається самостійно:

“Поки що до репетиторів я не ходжу”, – каже хлопець. 

Особливою мотивацією для участі в олімпіаді стала підтримка вчительки, яка відіграла важливу роль у виборі Єгором цього шляху:

“Для мене ця олімпіада — це можливість відкрити для себе нові міста та знайти нових знайомих. Звичайно, це новий, безцінний для мене досвід. На моє остаточне рішення щодо участі в олімпіаді вплинула Івашина Тетяна Ярославівна, бо для неї важливо, щоб учні не тільки володіли предметом, а й показували результати праці вчителя. Тому для мене це була велика відповідальність — не підвести вчительку і школу в цілому,” — зізнається Єгор.

Ця історія демонструє, як наполегливість, підтримка вчителів та власна мотивація можуть привести до значних досягнень у навчанні та відкриття нових можливостей для самореалізації.

Оновлено: у попередній версії матеріалу було допущено неточність та вжито словосполучення “здобув перемогу” та “шлях до перемоги”, цю неточність було виправлено. Згідно редакційної політики ми не видаляємо матеріали, а усуваємо недоліки.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

Анастасія Гришкова 14:30, 17 Квітня 2025
Реабілітовані послуги / ілюстративне фото, міська рада Дніпра

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах” та “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно табо хворими, протягом перших трьох років життя”.

Про це йдеться у повідомленні міської ради Дніпра.

Які послуги можна отримати

До переліку послуг входять фізична терапія, мовна терапія, ерготерапія, фізіопроцедури та психологічна підтримка.

Реабілітаційні послуги надають лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди, психологи, лікарі-неврологи, у тому числі дитячі.

Відділення оснащене сучасним реабілітаційним обладнанням:

  • тренажерами;
  • реабілітаційними брусами;
  • балансирами;
  • засобами для розвитку побутових, соціальних та ігрових навичок,
  • вертикалізаторами.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Тетяна Прибиток підкреслила: “Через повномасштабну війну потреба у реабілітаційній допомозі зростає. У Дніпрі такі послуги надають дев’ять міських закладів. У них працюють кваліфіковані фахівці, які допомагають пацієнтам відновити функції та повернутися до активного життя”.

Отримати реабілітаційні послуги можна за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря, з яким укладена декларація.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних […]

Актуальні новини

Масована атака дронів на Дніпропетровщину: є загиблі та поранені

У ніч на 17 квітня ворог здійснив масовану атаку безпілотниками по Дніпропетровській області. Сили протиповітряної оборони знищили 10 ворожих БпЛА над регіоном. Про це повідомляє […]

Підприємці прифронтових регіонів Дніпропетровщини зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”

Підприємці з прифронтових регіонів зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”. Про це повідомили в Міністерстві економіки України. Хто може отримати […]

На Дніпропетровщині голову благодійної організації визнали винним у загибелі дитини

Керівник благодійного фонду організував відпочинок для дітей у наметовому таборі біля водойми. Проте одна з дітина, залишившись без нагляду, зайшла у воду та потонула, оскільки […]