Ліцеї Вільногірська долучилися до допомоги захисникам: деталі

Наталія Філоненко 17:10, 10 Вересня 2024
Вільногірські ліцеї долучилися до допомоги
Вільногірські ліцеї долучилися до допомоги / Фото Вільногірськ IN.UA

Акція «Донат на ЗСУ замість квітів вчителю» у Вільногірську вже стала традиційною. Викладачі, учні та батьки долучаються до неї кожного вересня на свято Знань.

Більше дізнавалися журналісти Вільногірськ IN.UA

Донат для ЗСУ

З початку повномасштабного вторгнення освітні заклади Вільногірська традиційно долучаються до акції кожного року. Тож і цей рік не був виключенням. 

Містяни щиро вірять в перемогу й роблять внески до скриньок, які розміщують в закладах. Так, на урочистих лінійках в ліцеях було зібрано 22 тисячі гривень силами педагогічного колективу, учнів, батьків.

Внески тилового фронту Вільногірська:

  • Вільногірський Ліцей №3 зібрав 9200 гривень;
  • Вільногірський Ліцей №4 зібрав 7000 гривень;
  • Вільногірський Ліцей №5 зібрав 5 700 гривень.

Зібрані кошти підуть на закупівлю 3 рулонів тканини для плетіння сіток та закриття поточних запитів на фронт. Завдяки коштам 4 та 5 ліцею волонтери придбали портативний інверторний генератор для бійців 414 батальйону ЗСУ.

Про це в мережах повідомила волонтерка Світлана Мількевич. 

«Кожен з вас батьків, учнів, вчителів — це єдиний тиловий фронт, що надихає, підтримує і дає сили кожному бійцю на передовій триматися і врешті решт вистояти в нашій боротьбі», — прокоментувала на сторінці у Фейсбуці волонтерка Світлана.

Відзначимо, що 5 ліцей на постійній основі збирають пластикові кришки й макулатуру, кошти від яких йдуть тільки для ЗСУ.

«Наш ліцей неймовірний та невтомний. Дуже швидко реагують на збір. Ми завжди збираємо на  термінові потреби для хлопців. В нас навіть діти, які навчаються за кордоном їх батьки пересилають кошти. Тим, наближають нашу перемогу. Я рада, що в нас такий дружній колектив. Вдячна їм за розуміння»,  — каже заступник директора з виховної роботи Людмила Ніколаєнко. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

Анастасія Гришкова 09:00, 11 Червня 2025
Кінний спорт / ілюстративне фото, Kharkiv sport

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Кінний спорт для ветеранів

Міністерство у справах ветеранів України підписало Меморандум про співпрацю з державним підприємством “Конярство України”.

Що передбачає співпраця:

  • запуск програм з іпотерапії для ветеранів та ветеранок, їхніх родин та сімей загиблих;
  • організація спільних заходів, тренінгів і реабілітаційних сесій у громадах;
  • реалізація спільних проектів у сфері інформування ветеранів та ветеранок, членів їх сімей;
  • спільна участь у створенні та впровадженні нових підходів до адаптації через спорт ветеранів війни.

“Іпотерапія — це не просто прогулянка на коні. Це потужна форма фізичної і психологічної реабілітації. Кінь реагує на людину в моменті: без осуду, без вимог, без тиску. І саме ця взаємодія — жива, відчутна, тиха — допомагає ветеранкам і ветеранам упоратись із тривожністю, порушеннями руху та мови, відновлювати внутрішню рівновагу й впевненість”, — йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Анастасія Гришкова 11:00, 29 Травня 2025
Дитина / ілюстративне фото, Rexels

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії закладу випадок народження дитини, зачатої посмертно.

Про це повідомили на сторінці Рівненського обласного перинатального центру.

Хлопчик народився після смерті батька

Мама хлопчика, Наталя, втратила чоловіка — військовослужбовця Юрія — 21 травня 2024 року. Він загинув, захищаючи Україну на фронті.

Ще за життя подружжя стикнулося з проблемами репродуктивного характеру, тому Юрій здав біоматеріал на зберігання.

“Ми з чоловіком йшли до цієї вагітності понад рік. Боролися, здавали аналізи, поїхали в центр “Благодар”. Він здав біологічний матеріал – сказали через три дні прийти, скажуть результати. Це був березень. А він в березні вже поїхав на “нуль”. Все нормально було, поки той травень не прийшов. 21 травня мені дзвонять і кажуть, що його немає. Я до останнього не вірила, що він загинув, поки не побачила”, – розповідає Наталя.

Через рік після його загибелі Наталя наважилася на ЕКЗ — і згодом з’явився на світ Юрчик. Його назвали на честь батька. Як розповідають медики, зовнішністю хлопчик дуже схожий на тата.

Читайте також:

Підписуйтесь

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя. Про це повідомляє Мінветеранів. Кінний спорт для […]

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії […]

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]

13:15, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил […]

16:30, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун