Довжина річки у 140 кілометрів обміліла з частковим пересиханням русла. Це пов’язано з процесами випаровування та фільтрації води у літній час. Ще одна з причин обміління – підрив російськими військами Каховської ГЕС та зникнення Каховського водосховища.
Більше в матеріалі Вільногірськ IN.UA.
Річка Саксагань
Про причини обмілі йшлося раніше у матеріалах Вільногірськ IN.UA. Річка Саксагань обміліла цьогоріч через спекотну температуру повітря та відсутність достатньої кількості опадів. Через це знизився рівень води в колодязях та свердловинах у мешканців прилеглих територій. Обміління сталося на території Кам’янського району, поблизу селища Саксагань.
У Департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА дали відповідь на звернення ГО «Бахмутська Фортеця» щодо обмілі річки Саксагань та її наслідків.
Серйозні наслідки обмілі річки Саксагань
Обміль річки Саксагань має декілька серйозних впливів на навколишнє середовище. А саме:
- Зниження біорізноманіття: через зменшення водного середовища багато видів риб, амфібій втратять свої природні місця існування.
- Погіршення якості води: менший обсяг води може призвести до збільшення концентрації забруднюючих речовин, таких як важкі метали та органічні відходи. Це впливатиме на здоров’я як водних організмів, так і людей.
- Порушення гідрологічного режиму: обміління порушить природний цикл водообміну, це призведе до деградації навколишніх екосистем, таких як болота та луки.
- Вплив на сільське господарство: через обмеження можливості зрошення водою сільськогосподарських угідь, знизиться врожайність, а через це й місцева економіка.
- Втрата привабливості річки, як місця відпочинку та риболовлі, що вплине на туризм та економіку регіону.
Обміління річки Саксагань завдасть значної шкоди як флорі, так і фауні в навколишньому середовищі. Також це порушить природні харчові ланцюги.
До того ж через обміль річки відбувається зміна вологості ґрунту вздовж берегів і це негативно впливає на прибережні рослини.
Яка шкода обмілі річки для людей
Обміління річки може призвести до зменшення доступності води для побутових, сільськогосподарських і промислових потреб. Погіршена якість води зробить її непридатною до використання без додаткового очищення. Уже зараз є підвищені показники мінералізації.
Річка Саксагань є джерелом рибальства, тож обміль зменшить обсяг вилову та негативно вплине на доходи людей. Як зазначали у відповіді Департаменту з екології річка може повернутися на своє місце за певних умов, таких як: підвищення опадів, відновлення водосховищ. Розчищення приток, заток і джерел водозабезпечення річки.
«Однак, відновлення річки до попереднього стану може бути складним і тривалим, що потребує комплексного підходу і постійних моніторингових досліджень», – коментує проректор з наукових робіт з ДНУ Олег Маренков.
Читайте також:
- Річка Саксагань, що на Дніпропетровщині обміліла через російські обстріли
- На Дніпропетровщині обміліла річка Саксагань (ФОТО)
Підписуйтесь