Які наслідки чекати через обміління річки Саксагань: пояснення

Наталія Філоненко 17:02, 11 Вересня 2024
Обміління річки Саксагань
Обміління річки Саксагань / Фото Вільногірськ IN.UA

Довжина річки у 140 кілометрів обміліла з частковим пересиханням русла. Це пов’язано з процесами випаровування та фільтрації води у літній час. Ще одна з причин обміління – підрив російськими військами Каховської ГЕС та зникнення Каховського водосховища. 

Більше в матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Річка Саксагань

Про причини обмілі йшлося раніше у матеріалах Вільногірськ IN.UA. Річка Саксагань обміліла цьогоріч через спекотну температуру повітря та відсутність достатньої кількості опадів. Через це знизився рівень води в колодязях та свердловинах у мешканців прилеглих територій. Обміління сталося на території Кам’янського району, поблизу селища Саксагань.

У Департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА дали відповідь на звернення ГО «Бахмутська Фортеця» щодо обмілі річки Саксагань та її наслідків.

Серйозні наслідки обмілі річки Саксагань

Обміль річки Саксагань має декілька серйозних впливів на навколишнє середовище. А саме:

  • Зниження біорізноманіття: через зменшення водного середовища багато видів риб, амфібій втратять свої природні місця існування.
  • Погіршення якості води: менший обсяг води може призвести до збільшення концентрації забруднюючих речовин, таких як важкі метали та органічні відходи. Це впливатиме на здоров’я як водних організмів, так і людей.
  • Порушення гідрологічного режиму: обміління порушить природний цикл водообміну, це призведе до деградації навколишніх екосистем, таких як болота та луки.
  • Вплив на сільське господарство: через обмеження можливості зрошення водою сільськогосподарських угідь, знизиться врожайність, а через це й місцева економіка.
  • Втрата привабливості річки, як місця відпочинку та риболовлі, що вплине на туризм та економіку регіону.

Обміління річки Саксагань завдасть значної шкоди як флорі, так і фауні в навколишньому середовищі. Також це порушить природні харчові ланцюги. 

До того ж через обміль річки відбувається зміна вологості ґрунту вздовж берегів і це негативно впливає на прибережні рослини. 

Яка шкода обмілі річки для людей

Обміління річки може призвести до зменшення доступності води для побутових, сільськогосподарських і промислових потреб. Погіршена якість води зробить її непридатною до використання без додаткового очищення. Уже зараз є підвищені показники мінералізації.

Річка Саксагань є джерелом рибальства, тож обміль зменшить обсяг вилову та негативно вплине на доходи людей. Як зазначали у відповіді Департаменту з екології річка може повернутися на своє місце за певних умов, таких як: підвищення опадів, відновлення водосховищ. Розчищення приток, заток і джерел водозабезпечення річки.

«Однак, відновлення річки до попереднього стану може бути складним і тривалим, що потребує комплексного підходу і постійних моніторингових досліджень», –  коментує проректор з наукових робіт з ДНУ Олег Маренков. 

Читайте також:

Підписуйтесь

«Громада на всі 100»: 4 громади Дніпропетровщини стали фіналістами

Буянова Єва 16:40, 23 Листопада 2024
«Громада на всі 100»/фото Nikopol News

«Громада на всі 100» — всеукраїнський конкурс, у якому визначають найкращі ініціативи місцевого самоврядування. Цього року чотири громади Дніпропетровщини увійшли до числа фіналістів, продемонструвавши успішні проєкти розвитку та інноваційного підходу до вирішення локальних проблем.

Про це повідомляє голова ДОР Микола Лукашук. 

Головний приз – 100 тисяч доларів на реалізацію проєкту фіналіста. Троїцька, Покровська, Зеленодольська та Слобожанська громади стали фіналістами другого етапу конкурсу серед понад 260 учасників. 

Кожна з громад представила інноваційні проєкти для розвитку стійкості в умовах війни, такі як впровадження екзопротезування, облаштування фізіотерапевтичного кабінету тощо. Організатором конкурсу є Starlight Media спільно з Українським кризовим медіацентром за підтримки USAID DOBRE.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:17, 22 Листопада 2024
фото ілюстративне / Жовтоводська міська рада

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 випадок, з яких 16 — серед дітей.

Про це повідомляє Жовтоводська міська рада.

Наша редакція звернулась до Сергія Карповича, директора центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірська, за коментарем щодо ситуації з туберкульозом в місті. Сергій Карпович стверджує що ситуація в місті контрольована. Наразі пацієнти з підтвердженим діагнозом вже проходять лікування.

“Ситуація з туберкульозом в місті стабільна, пацієнтів не побільшало. Таких зараз одиниці, порівняно з минулим роком ситуація не погіршилась”, – розповів директор центру первинної медико-санітарної допомоги, Сергій Карпович.

Також голова центру наголосив, що основним симптомом, за яким можна визначити туберкульоз, це тривалий та постійний кашель.

Серед найбільш поширених симптомів туберкульозу також є:

  • лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла – 37,0-37,5 градуса);
  • пітливість (переважно вночі);
  • слабкість і швидка стомлюваність;
  • відсутність апетиту та втрата ваги;
  • біль у грудях;
  • задишка.

Довідково:

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Особливу небезпеку він становить для дітей, оскільки їхній імунітет ще недостатньо сформований, а також для людей похилого віку, чиї захисні сили організму ослаблені.

Читайте також:

Підписуйтесь

«Громада на всі 100»

«Громада на всі 100»: 4 громади Дніпропетровщини стали фіналістами

«Громада на всі 100» — всеукраїнський конкурс, у якому визначають найкращі ініціативи місцевого самоврядування. Цього року чотири громади Дніпропетровщини увійшли до числа фіналістів, продемонструвавши успішні […]

16:40, 23.11.2024 Буянова Єва

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 […]

15:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена […]

14:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з […]

15:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]

12:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро