
Вихідними відбувся черговий тренінг з надання першої медичної допомоги, організований за підтримки незалежного медіа Вільногірськ IN.UA. Учасники мали змогу відточити основи першої медичної допомоги, використовуючи тренувальні матеріали.
Більше на Вільногірськ IN.UA.
Попередньо охочі заповнили анкету, оскільки кількість учасників була обмежена. Олексій Сєров ознайомив учасників з діями в невідкладних ситуаціях, які забезпечують термінову допомогу постраждалим і рятують життя.

Учасники навчалися зупиняти кровотечу, накладати джгути, викликати “швидку” та правильно укладати потерпілих. Лікар також пояснив, як маркують поранених для визначення пріоритетності допомоги, використовуючи кольорову систему:
- Зелений – дріб’язкове поранення (наприклад, поріз пальця)
- Жовтий – середньої тяжкості поранення
- Червоний – тяжке поранення
- Чорний – людина загинула
Найважливіше – це надати допомогу при масивній кровотечі, не зважаючи на кольорове маркування. Необхідно вчасно одягнути турнікет, відкинути голову і перевернути потерпілого на бік, а вже потім переходити до інших.

Наступним кроком є зігрівання постраждалого, бажано з використанням фольги. За словами лікаря Олексія Сєрова, фольга на фронті може навіть врятувати військового від дрона.
Учасники також вивчали алгоритм M.A.R.C.H:
- M (Massive bleeding) – Масивна кровотеча
- A (Airway Management) – Управління дихальними шляхами
- R (Respiration) – Дихання
- C (Circulation) – Циркуляція
- H (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) – Травма голови / Гіпотермія / Гіповолемія
Після розгляду турнікета учасники тренінгу практикували алгоритм M.A.R.C.H, відтворюючи ситуацію порятунку людини, яка лежить на вулиці в несвідомому стані. Лікар підкреслив, що в такій ситуації важливо спочатку піклуватися про себе.
Читайте також:
- Сила у єдності: тренінг для сімей військових та ветеранів пройде у Вільногірську
- Рятував життя у Маріуполі: спогад лікаря, який переїхав до Вільногірська
Підписуйтесь