Тренінг з основ першої медичної допомоги під керівництвом лікаря Олексія Сєрова

Наталія Москаленко 18:32, 14 Жовтня 2024
Основи першої медичної допомоги
Основи першої медичної допомоги / фото Вільногірськ IN.UA

Вихідними відбувся черговий тренінг з надання першої медичної допомоги, організований за підтримки незалежного медіа Вільногірськ IN.UA. Учасники мали змогу відточити основи першої медичної допомоги, використовуючи тренувальні матеріали.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Попередньо охочі заповнили анкету, оскільки кількість учасників була обмежена. Олексій Сєров ознайомив учасників з діями в невідкладних ситуаціях, які забезпечують термінову допомогу постраждалим і рятують життя.

Основи першої медичної допомоги
Основи першої медичної допомоги / фото Вільногірськ IN.UA

Учасники навчалися зупиняти кровотечу, накладати джгути, викликати “швидку” та правильно укладати потерпілих. Лікар також пояснив, як маркують поранених для визначення пріоритетності допомоги, використовуючи кольорову систему:

  • Зелений – дріб’язкове поранення (наприклад, поріз пальця)
  • Жовтий – середньої тяжкості поранення
  • Червоний – тяжке поранення
  • Чорний – людина загинула

Найважливіше – це надати допомогу при масивній кровотечі, не зважаючи на кольорове маркування. Необхідно вчасно одягнути турнікет, відкинути голову і перевернути потерпілого на бік, а вже потім переходити до інших.

Основи першої медичної допомоги
фото Вільногірськ IN.UA

Наступним кроком є зігрівання постраждалого, бажано з використанням фольги. За словами лікаря Олексія Сєрова, фольга на фронті може навіть врятувати військового від дрона.

Учасники також вивчали алгоритм M.A.R.C.H:

  • M (Massive bleeding) – Масивна кровотеча
  • A (Airway Management) – Управління дихальними шляхами
  • R (Respiration) – Дихання
  • C (Circulation) – Циркуляція
  • H (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) – Травма голови / Гіпотермія / Гіповолемія

Після розгляду турнікета учасники тренінгу практикували алгоритм M.A.R.C.H, відтворюючи ситуацію порятунку людини, яка лежить на вулиці в несвідомому стані. Лікар підкреслив, що в такій ситуації важливо спочатку піклуватися про себе.

Читайте також:

Підписуйтесь

Страсний тиждень 2025: опис по днях, традиції та заборони

Єва Буянова 14:00, 12 Квітня 2025
Страсний тиждень/ фото ілюстративне, Pexels

Страсний тиждень — це останній тиждень Великого посту перед Великоднем, що починається в понеділок і триває до суботи. У 2025 році Страсний тиждень розпочинається 14 квітня і завершується 19 квітня.

Страсний тиждень 2025 – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Страсний тиждень по днях

Цей тиждень особливий для християн, адже він присвячений спогадам останніх днів життя Ісуса Христа, його страждань, смерті та поховання. Кожен день Страсного тижня має свої обряди та символічні значення:

  1. Великий понеділок — День покаяння та очищення. Це перший день Страсного тижня, коли віряни через молитву та покаяння відновлюють свій дух і починають духовний шлях очищення.

  2. Великий вівторок — День прощення та милосердя. В цей день віряни намагаються примиритися з іншими та проявляють милосердя, піклуючись про нужденних і очищуючи душу від гріхів.

  3. Велика середа — День зради Юди. Згадка про зраду апостола Юди, який продав Ісуса, змушує вірян задуматися про прощення та духовне очищення.

  4. Великий четвер — Вечеря Господня. День, коли Ісус встановив Таїнство Євхаристії. Віряни моляться за духовне збагачення та вірність Христу, а також згадують обряд умивання ніг, який символізує служіння і покору.

  5. Велика п’ятниця — День страждань і розп’яття Христового. Це день скорботи, коли віряни згадують страждання Ісуса. Дотримуються суворого посту та утримуються від веселощів.

  6. Велика субота — Час очікування і молитви. Цей день присвячений перебуванню тіла Ісуса в гробі, а в ніч з суботи на неділю відбувається Великоднє богослужіння та освячення пасхальних продуктів.

  7. Неділя — Великдень, день святкування Воскресіння Христового. Це кульмінація Страсного тижня, що символізує перемогу життя над смертю, світла над темрявою.

Традиції та заборони

  • протягом Страсного тижня віряни моляться більше, намагаючись очистити своє серце від гріхів: 
  • віряни беруть участь у богослужіннях, зокрема на Страсну пʼятницю та Велику суботу; 
  • в ніч з суботи на неділю освячується великодній кошик
  • під час Страсного тижня не можна їсти мʼясо та молочні продукти, а також святкування та розваги, аби зберігати атмосферу скорботи та молитви. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як святкують Великдень в різних країнах

Єва Буянова 12:30, 12 Квітня 2025
Великдень в різних країнах/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це свято, яке святкується по-різному в різних країнах світу. Від мовчання церковних дзвонів у Франції до яскравих карнавальних танців у Мексиці.  

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала традиції святкування Великодня з різних куточків світу. 

Франція

Основною традицією святкування Великодня у Франції є мовчання церковних дзвонів у період від Чистого четверга до Страсної суботи — на згадку про страждання Ісуса Христа. У неділю ж дзвони знову лунають, сповіщаючи про Воскресіння, і в цей момент французи вітають одне одного поцілунками й обіймами.

Іспанія

В Іспанії Великдень супроводжується унікальними традиціями. Однією з найпоширеніших є Великий хід, під час якого хлопчики несуть пальмове гілля, а дівчата — прикрашені цукерками пальмові гілочки. По завершенні ходи священник благословляє всіх дітей. Найвідоміший такий хід проходить у Севільї.

Румунія 

Від Чистого четверга у Румунії припиняються роботи та жінки стають до приготування традиційних страв, а саме паски, випеченого калача та великоднього ягняти. Також не забувають і про крашанки та писанки: існує схожа з Україною традиція створювати яйця з орнаментом. 

Бразилія

У цій країні на Великдень заведена традиція щодо дарування один одному шоколадних яєць з іграшками всередині, що загорнені в блискуче пакування. Тобто на святковий стіл обовʼязково ставлять солодке, а головною стравою є паска у формі хреста зі шматочками фруктів. 

Мексика

В Мексиці свято Великодня триває цілих 14 днів – Страснтй та Великодній тижні. Тут зазвичай проводять яскраві карнавали з вуличними танцями, феєрверками та святковими розвагами.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як святкують Великдень в різних країнах

Великдень в різних країнах

12:30, 12.04.2025 Єва Буянова

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє […]

16:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун