Інклюзія у Вільногірську: як її оцінюють жителі міста

Єва Буянова 14:00, 7 Грудня 2024
Інклюзія у Вільногірську/ фото ілюстративне, Вільногірськ.IN.UA

Інклюзія стає важливим аспектом розвитку сучасних громад, і Вільногірськ не є винятком. У місті активно обговорюють, як забезпечити рівні можливості для всіх мешканців. Чи бачать жителі та жительки міста доступність у своїх районах?

Редакція Вільногірськ.IN.UA провела оптьування на тему інклюзивності міста.

Важливість інклюзії

Як повідомляє перша леді України Олена Зеленська, на сьогодні в Україні налічується близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. Тож доступність є важливою, оскільки вона допомагає забезпечити рівні можливості для всіх громадян, дозволяючи кожній людині реалізувати свій потенціал.

Саме доступність в громаді сприяє побудові справедливого суспільства, де кожен має доступ до освіти, роботи, культурних та соціальних заходів. Інклюзивне середовище не лише підвищує якість життя людей з інвалідністю, але й зміцнює суспільну згуртованість та взаєморозуміння.

Вільногірськ: чи доступне місто для всіх людей

Одна з вільногірок поділилася, що у неї в підʼїзді мешкає жінка, яка має проблеми з ногою. Для неї в будинку було зроблено додаткові поручні. Загалом, жінка вважає, що останнім часом можливостей для людей з інвалідністю у Вільногірську стає дедалі більше. 

Матері відзначили, що доступність магазину з дитячими візочками вони оцінили б як середню. Жінки пояснюють, що в деяких магазинах є пандуси, а в інших – ні.

«Бувають двері закриті, трапляється, що можна зайти нормально, трапляється, що тягнеш і дитину і коляску», – зазначає одна з матерів з Вільногірська. 

Вільногірці розказують, що про інклюзію має піклувати місцева влада. А стосовно приватних закладів мають таку думку: 

«Наскільки я знаю, зараз не можна відкрити магазин, якщо там немає пандусу», – стверджує вільногірець. 

Примітка: В Україні, згідно з нормами будівельних стандартів і законодавства, нові будівлі та магазини повинні бути обладнані пандусами та іншими елементами доступності для людей з інвалідністю. Це частина забезпечення прав осіб з інвалідністю, відповідно до законів про доступність та інклюзію.

Якщо у магазині чи іншій будівлі немає таких умов, то відкриття або використання цих приміщень може бути обмежене до виконання вимог доступності. Це сприяє тому, щоб кожна людина, незалежно від її фізичних можливостей, мала рівний доступ до громадських місць.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Анастасія Гришкова 12:00, 3 Квітня 2025
Центральна міська лікарня / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили в НСЗУ на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Де у Вільногірську можна отримати стоматологічні послуги

Як йдеться у відповіді на запит журналістів, військовослужбовці можуть отримати послуги в КП “Вільногірська центральна Міська Лікарня”, що має відповідну угоду з НСЗУ.

Вартість стоматологічної допомоги не повинна перевищувати 34 966 гривень. Вартість послуги покривається за рахунок державного бюджету.

Крім того, як пояснили в НСЗУ, військові для отримання послуги з зубопротезування можуть безпосередньо звертатися до медичного закладу особисто або через представника, подавши заяву та оригінали документів.

Перелік документів, які необхідні для того, щоб скористатися послугою:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
  • посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218; 2022 р., № 19, ст. 1038).

Водночас, для отримання безоплатного зубопротезування військовослужбовець має надати такі посвідчення:

1. Посвідчення учасника бойових дій для осіб, які брали участь у бойових діях.

2. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни для осіб, які отримали інвалідність під час війни.

3. Посвідчення учасника війни або військовий квиток для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

4. Довідка учасника бойових дій для осіб, які брали участь у захисті України під час антитерористичної операції або операції Об’єднаних сил.

Посвідчення має бути дійсне на момент подання заяви.

Контакти: Центральна міська лікарня знаходиться за адресою: вулиця ім. Ю. Устенка, 72, номер телефону 068 909 33 96.

Нагадаємо, у 2025 році Уряд продовжив проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць. Витрата послуг на зубопротезування покривається за рахунок державного бюджету. Зокрема на Дніпропетровщині працює 10 лікарень, де військові та ветерани можуть безоплатно вилікувати зуби або зробити протезування.

Читайье також:

Підписуйтесь

Від захоплення у дитячому садочку до персональної виставки: історія Аріни Затульної з Вільногірська

Єва Буянова 12:30, 30 Березня 2025
Аріна Затульна/ фото з особистого архіву бабусі Світлани Іванівни

З 3 по 7 березня 2025 року у Вільногірському ліцеї №4 пройшов Тиждень мистецтв, у рамках якого свою персональну виставку представила Аріна Затульна, учениця 6-А класу. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з бабусею Аріни Затульної, яка розповіла про перші кроки онуки у світі мистецтва, її улюблені техніки та натхнення.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA 

На персональній виставці, юна мисткиня представила свої малюнки, виконані в різних техніках, а також вироби декоративно-ужиткового мистецтва. 

Мистецький шлях Аріни розпочався ще в дитячому садочку, коли вона почала захоплюватися малюванням і ліпленням. Тоді дівчинку записали до гуртка з малювання у Палаці культури та спорту “Металург”. 

“17 квітня 2018 року Аріна почала малювати у гуртку, їй ще не було 5 рочків”, – каже бабуся дівчинки, Світлана Іванівна. 

Першою роботою Аріни був малюнок “Русалонька”. 

“У 2019 році Аріна почала приймати участь у конкурсах з малюнком “Русалонька””, – згадує Світлана Іванівна. 

“Русалонька”/ фото з особистого архіву бабусі

Найбільше юна мисткиня полюбляє малювати фломастерами, а надихається вона видатними українськими художницями. 

“Гапчинька, Марія Приймаченко та Катерина Білокур їй дуже подобаються”, – ділиться бабуся Аріни Затульної. 

Нещодавній малюнок/ фото з особистого архіву бабусі

Світлана Іванівна підтримує всі починання своєї онуки. Дівчинка займається танцями, вʼяже, ліпить з пластиліну, а також відвідує гурток інженерії і робототехніки. 

“Що їй подобається, тим вона і займається”, – каже Світлана Іванівна. 

Бабуся бажає своїй онуці, щоб у неї все завжди виходило. 

Читайте також:

Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]

Новини

Підприємства Вільногірська сплатили понад 90 мільйонів гривень податків у 2024 році

До бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році місцеві підприємства, що працюють у промисловій, будівельній та виробничій галузях, сплатили понад 91,3 мільйона гривень податків. […]