Новини

Як евакуюватися до Вільногірська: покрокова інструкція

Анастасія Гришкова 18:05, 11 Лютого 2025
Довідка ВПО / фото, krymsos.com

Якщо ви змушені евакуюватися із зони бойових дій і плануєте оселитися у Вільногірську, важливо заздалегідь продумати маршрут і дізнатися про можливі варіанти транспорту.

Журналісти ВільногірськIN.UA підготували детальну інструкцію, як дістатися з Донеччини до Вільногірська.

Евакуація до Вільногірська

З Донецької області до Дніпропетровської можна доїхати через Павлоград – важливий транспортний вузол регіону. Звідти курсують потяги та автобуси до різних міст області, зокрема до Вільногірська.

Як дістатися до Вільногірська з Павлограда автобусом

Відстань між Павлоградом і Вільногірськом становить приблизно 150 кілометрів. Найзручніше дістатися Вільногірська через Дніпро.

До Дніпра регулярно курсують автобуси, розклад яких можна дізнатися та квитки придбати на автостанції Павлограда (вул. Дніпровська, 115, тел. 0503420938). Після прибуття слід пересісти на транспорт до Вільногірська.

Рекомендується заздалегідь уточнити розклад автобусів або поїздів, оскільки він може змінюватися.

Як дістатися до Вільногірська з Павлограда потягом

Прямого залізничного сполучення між Павлоградом та Вільногірськом немає. Однак, ви можете дістатися до Вільногірська з пересадкою через Дніпро.

1. Павлоград — Дніпро: поїзд зі станції Павлоград-1 до Дніпра курсують кілька поїздів.

2. Дніпро — Вільногірськ: поїзд зі станції Дніпро-Головний до Вільногірська також курсують поїзди.

Розклад та наявність квитків можна перевірити на офіційному сайті “Укрзалізниці” або на ресурсі “Проїзд“.

Розклади поїздів можуть змінюватися, тому рекомендується перевіряти актуальну інформацію безпосередньо перед поїздкою.

Квитки купуйте завчасно, а також плануйте достатній час між прибуттям до Дніпра та відправленням поїзда до Вільногірська, враховуючи можливі затримки.

Пошук безкоштовного тимчасового житла

Для пошуку безкоштовного житла для ВПО ви можете скористатися державним сервісом “Прихисток“. Цей портал містить інформацію про доступне житло по всій Україні.

Ви можете знайти варіанти тимчасового проживання у Вільногірську або сусідніх населених пунктах Кам’янського району.

Пам’ятайте, що ситуація може швидко змінюватися, тому важливо регулярно перевіряти актуальну інформацію та підтримувати зв’язок з офіційними органами та волонтерськими організаціями.

Оформлення довідки ВПО по приїзду

Після прибуття до Вільногірська, вам необхідно отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (ВПО) для доступу до соціальних послуг та гуманітарної допомоги.

Оформити довідку ВПО можна відвідавши Управління соціального захисту населення або у застосунку Дія.

Управління соціального захисту населення знаходиться у Вільногірську за адресою вулиця ім. Ю.М. Устенка, 29. Графік роботи з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00.

Через застосунок “Дія”

1. Оновіть застосунок “Дія” до останньої версії та авторизуйтеся.

2. Перейдіть до розділу “Послуги” та оберіть “Допомога для ВПО”.

3. Вкажіть вашу поточну адресу проживання у Вільногірську та підтвердьте геолокацію.

Які документи необхідно аби отримати довідку ВПО

  1. Паспорт громадянина України або документ, що підтверджує громадянство.
  2. Ідентифікаційний код (ІПН).
  3. Свідоцтва про народження дітей ( для сімей з дітьми)

Допомога на проживання

Нагадаємо, українці, які були змушені покинути свої домівки та переселитися до більш безпечних регіонів країни мають право на фінансовому допомогу від держави у розмірі 2000 гривень на кожну дорослу особу, 3000 гривень – на дітей та людей яким встановлено інвалідність.

Фінансова допомога надається при отриманні статусу ВПО та відповідну довідку. Крім того внутрішні переселенці мають право на субсидію для оренди житла.

Читайте також:

Підписуйтесь

Незаконно видобували копалини на понад 400 мільйонів у Дніпропетровській області

Анастасія Гришкова 13:00, 8 Травня 2025
Вручення підозри / фото, Національна поліція

Чотирьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за незаконний видобуток корисних копалин у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє Національна поліція.

Незаконний видобуток копалин

Як встановили оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Нацполіції, до злочинної діяльності причетні керівники пов’язаних між собою компаній, зокрема й зареєстрованих у Республіці Кіпр.

Попри призупинення дії спецдозволів, ділки продовжили розробку родовища, видобуваючи коалін — сировину, яку використовують у виробництві кераміки, паперу, картону та косметики.

Незаконно видобутий коалін реалізовували як в Україні, так і за кордоном, зокрема й до росії. Загалом, за результатами слідства, зловмисники добули та продали майже 345 тисяч тонн корисних копалин, завдавши державі збитків на понад 408 мільйонів гривень.

Частину отриманих коштів — 280 мільйонів гривень — обвинувачені спрямували на розвиток бізнесу, решту — витратили на придбання нерухомості, автотранспорту та інше майно.

На активи підозрюваних на суму 10 мільйонів гривень накладено арешт.Наразі досудове розслідування завершено.

Обвинувальний акт скеровано до суду. Фігурантам інкримінують легалізацію майна, здобутого злочинним шляхом (ст. 209 ККУ), а також порушення правил використання надр та незаконний видобуток копалин (ст. 240 ККУ).

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині чоловік виловив раків на мільйон гривень під час нерестової заборони

Анастасія Гришкова 11:06, 8 Травня 2025
Незаконний вилов раків / фото, Національна поліція

У Криворізькому районі затримали порушника за незаконний вилов риби та раків під час нерестової заборони. Чоловік виловив риби на майже один мільйон гривень.

Про це повідомляє поліція Дніпропетровської обласної.

Незаконний вилов риби та раків

У Криворізькому районі правоохоронці викрили 55-річного чоловіка, який незаконно виловлював рибу та раків під час заборони, що діє на час нересту.

Використовуючи заборонені сітки-раколовки та гумовий човен, порушник зібрав майже 10 кілограмів водних біоресурсів, завдавши шкоди природі на майже мільйон гривень.

Інцидент стався в ніч на 3 травня у прибережній зоні Криворізького району, коли поліцейські водної поліції Дніпра разом з рибоохоронним патрулем провели рейд у межах спеціальних заходів “Нерест”.

На місці події було викликано слідчо-оперативну групу для оформлення процесуальних документів.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 249 Кримінального кодексу України — незаконне зайняття водним добувним промислом.

Читайте також:

Підписуйтесь

Незаконно видобували копалини на понад 400 мільйонів у Дніпропетровській області

Чотирьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за незаконний видобуток корисних копалин у Дніпропетровській області. Про це повідомляє Національна поліція. Незаконний […]

На Дніпропетровщині чоловік виловив раків на мільйон гривень під час нерестової заборони

У Криворізькому районі затримали порушника за незаконний вилов риби та раків під час нерестової заборони. Чоловік виловив риби на майже один мільйон гривень. Про це […]

8 травня — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні, 8 травня, в Україні вшановують пам’ять усіх загиблих у Другій світовій війні та відзначають перемогу над нацизмом. У 2025 році Україна відзначає 80-ту річницю […]

У Вільногірській громаді з’явиться шкільний автобус

У Вільногірській громаді передбачили 760 тисяч гривень на співфінансування придбання шкільного автобуса. Відповідне рішення ухвалили під час позачергової сесії в межах збільшення видатків на освітню […]

Укрзалізниця запускає додатковий швидкий поїзд Київ — Дніпро

Укрзалізниця призначила додатковий швидкий поїзд №220/219 сполученням Київ — Дніпро — Київ. Він курсуватиме лише два дні — 9 та 11 травня. Про це повідомили […]