Служба безпеки України (СБУ) запобігла терористичному акту в Дніпрі, затримавши групу агентів, які намагалися вбити колишнього правоохоронця. Всі вони діяли за завданням російських спецслужб.
Для здійснення теракту ворожі спецслужби залучили трьох осіб. Серед них — 52-річна медсестра з Вінниччини, а також 26-річний безробітний харків’янин та його 20-річна подруга. Всі вони стали агентами ворожих сил через Telegram-канал, що пропонував “швидкий заробіток”.
Злочинці використовували саморобний вибуховий пристрій (СВП), який мала активувати медсестра з Вінниччини. За планом, пристрій повинен був спрацювати, коли жертва наблизиться до свого гаража. СБУ затримала жінку, коли вона готувалася привести вибухівку в дію через пульт дистанційного керування.
Затримання / фото Служба безпеки України
Разом з нею були затримані ще двоє агентів з Харкова. Вони забрали вибухівку з підготовленого схрону в Нікополі, привезли її до Дніпра та залишили в орендованій квартирі. Потім повернулися до Харкова, щоб чекати подальших вказівок від своїх кураторів з Росії.
Перед тим, як виїхати, вони заховали ключі від квартири для медсестри, яка мала встановити вибухівку біля гаража. Всі троє були затримані, і їм оголосили підозру згідно з частиною 2 статті 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на вчинення терористичного акту). Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з Луганської області, яка приїхала до громади у 2022 році. За цей час рада вже досягла реальних результатів у роботі з переселенцями, незважаючи на свою відносно молоду діяльність.
Про це повідомила Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній раді під час розмови з журналісткою Вільногірськ ІN.UA.
Підтримка внутрішніх переселенців
Для підтримки ВПО в громаді успішно працює програма “Турбота”, яка допомагає людям з вразливих категорій, у тому числі переселенцям, отримувати матеріальну допомогу на лікування та інші потреби.
Також на земельних ділянках громади вирощують овочі та фрукти, які потім переробляються, виготовляються соки і консервація, що передаються як гуманітарна допомога.
Як повідомили представники громади, Лихівською селищною радою було реалізовано Програму забезпечення населення продуктами харчування в рамках Всеукраїнської Програми ” Сади Перемоги”. На комунальній земельній ділянці було висаджено картоплю, огірки, помідори, кабачки, квасолю.
Робітники з благоустрою та працівники КУ ” Центр надання соціальних послуг”займалися збиранням та консервуванням огірків та помідорів, а також виготовлення сухофруктів для забезпечення потреб військових, внутрішньо переміщених осіб та жителів громади.
Скільки внутрішніх переселенців проживає в громаді
Зараз у Лихівській громаді проживають 120 внутрішньо переміщених осіб, всі вони зареєстровані й отримують необхідну підтримку.
“Усе почалося ще у 2022 році, коли в Всеукраїнській спілці прихистків був опублікований контактний номер прихистку для охочих отримати допомогу. Відтоді інформація про гостинність нашої громади поширюється “із вуст в уста” — так званою “циганською поштою”, а також через міжнародні організації. На сьогодні громада стикається з новим викликом — все більше людей із Донеччини, звертаються з проханням поселитися саме тут”, – каже Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній громаді.
Крім того, спільно з Центром надання адміністративних послуг переселенці можуть оформлювати документи, субсидії та вирішувати побутові питання.
Служба у справах дітей також допомагає: у 2024 році п’ятеро дітей з родин ВПО отримали статус постраждалих внаслідок воєнних дій. Загалом у громаді проживають 24 дитини-переселенця, 10 з яких навчаються в Лихівському ліцеї, всі забезпечені технікою для дистанційного навчання.
З лютого 2024 року в громаді працює соціальний автобус, який безкоштовно перевозить мешканців до міст Вільногірськ і П’ятихатки. Окрім того, для літніх людей, які часто приїжджають до громади через евакуаційний хаб у Павлограді, важливим є доступ до житла на нижніх поверхах. Багато з них не можуть орендувати житло, тому шукають можливість оселитися в МТП, проживання в якому безкоштовне.
Приватна забудова переважає в громаді, є лише один багатоквартирний будинок. Деякі переселенці вже придбали житло, одна сім’я купила будинок, а донька влаштувалася медсестрою. Інша родина — придбала будинок у розстрочку.
Представники громади наголосили, що Лихівська громада не робить різниці між місцевими мешканцями та переселенцями — всі охоплені єдиною соціальною програмою “Турбота”.
Зокрема, цього року вже виділено 100 тисяч гривень на оздоровлення п’яти дітей вразливих категорій в таборах за межами громади.
Наразі триває пошук відповідних закладів для відпочинку.
За інформацією відділу реєстрації актів цивільного стану, за останній квартал у регіоні було зареєстровано 94 народження дітей.
Про це журналістам Вільногірськ IN.UA повідомила керівниця відділу, Надія Віталіївна Кортікова.
Звітність за І квартал
Також, за перші три місяці року, в регіоні було зафіксовано 58 нових шлюбів. За цей же період зареєстровано 524 смертей.
Керівниця відділу долаща, що статистика ведеться в таких територіальних громадах, як Жовтоводська, Вільногірська, П’ятихатська, Саксаганська, Лихівська та Вишнівська.
За її окремо по громадам статистику відділ реєстрації актів цивільного стану не веде.
У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з […]
За інформацією відділу реєстрації актів цивільного стану, за останній квартал у регіоні було зареєстровано 94 народження дітей. Про це журналістам Вільногірськ IN.UA повідомила керівниця відділу, […]