Новини

Чому про вибори можна і треба говорити?

Анастасія Гришкова 16:30, 26 Лютого 2025
Чому треба говорити про вибори / фото Вільногірськ.IN.UA.

Згідно з Конституцією України, місцеві вибори проводяться раз на п’ять років. Це означає, що термін каденції чинного міського голови Вільногірська завершується у 2025 році. Тому питання виборів залишається відкритим. Водночас жодне конституційне право не обмежує можливість обговорення виборчого процесу навіть у воєнний час. Якщо сьогодні не можна говорити про вибори, то завтра не можна буде про корупцію, а згодом – і про війну.

Днями редакція Вільногірськ.IN.UA оприлюднила опитування щодо виборів, що викликало хвилю критики з боку секретаря міської ради Антона Боклага.

Якщо в цьому році будуть вибори, за кого буде ваш голос?

Нижче наводимо результати опитування ( фото, скріншот з Telegram-каналу Вільногірськ.IN.UA.

Через дві години після публікації Антон Боклаг на своїй сторінці опублікував реакцію на обговорення виборів. Така швидка відповідь може свідчити про те, що його допис про “неадекватність” стосувався конкретних людей.

У річницю повномасштабного вторгнення будь-які розмови про вибори є неадекватними. А хто їх піднімає – вони ще більш неадекватні. Слава Україні! Слава Збройним Силам України!” – йдеться в дописі секретаря міської ради Антона Боклага.

Коментарі під цим дописом були приховані, що було цілком очікувано. Однак у соціальних мережах реакція жителів Вільногірська на такі заяви не забарилася обговорення продовжилося вже в інших публікаціях.

Якщо він так само оперативно реагував на проблеми в громаді, то ціни б йому не було...

Почав свою піар компанію мабуть в мери хоче?

А корумповані органи Вільногірської ради, адекватні? А гроші відмивати на своїх тендерах під час війни, це адекватно? Якби ми жили в зоні бойових дій, то це було б зрозуміло, а так мова йде про Вільногірськ!

За всі роки, поки мер при владі, с кожним роком тільки гірше гірше, на зустрічах з місцевим населенням, в нього завжди на все одна відповідь “в бюджеті нема грошей”. То де вони завжди зникають? І не треба мені тут розказувати шо там всі білі та пухнасті, нещодавні події показала які в нас чиновники, та і без цього все було відомо!

Відповідаючи на запитання журналістів Вільногірськ.IN.UA щодо порушення теми виборів, секретар міської ради пояснив, що, коли він говорив про “неадекватних”, то мав на увазі всіх, хто піднімає питання виборів, зокрема в межах нашої громади.

“Будь яка тема, або згадка, про вибори одразу політизує всі процеси, це аксіома виборчого процесу, і це сьогодні точно не на користь всім. Вже ж бачимо приклади міст, де блокуються рішення, це все тому що люди вже думають про вибори, а це смішно. Бо сьогодні вирішується доля країни”, – додав Антон Боклаг.

Вільна дискусія – це основа демократії

Тема виборів останнім часом в Україні викликає гострі реакції. Одні вважають їх проведення несвоєчасним, інші – необхідною частиною суспільного діалогу.

Але коли журналістів, які підіймають це питання, публічно звинувачують у “неадекватності” – це вже не аргументована дискусія, а спроба цензури.

Журналістика існує не для того, щоб замовчувати теми, які можуть викликати дискусії. Ми не пишемо темники. Ми аналізуємо факти і даємо людям перевірену достовірну інформацію.

Якраз спроби заборонити будь-які обговорення виборів – це і є цензура. До того ж, тема виборів – одна з головних тез російської пропаганди, яка поширює наратив про “диктатуру в Україні”.

Тепер цю тезу повторює і Дональд Трамп. Але виборів в Україні немає не через диктатуру, а через війну розв’язану рф.

Як місцева влада комунікує з журналістами

Редакція Вільногірськ.IN.UA вже давно чекаємо на інтерв’ю з секретарем міської ради, адже він обіцяв сам ініціювати таку зустріч після свого приходу на посаду.

Однак, його реакція на “неадекватність” тих, хто піднімає важливі питання, дивує. Адже тема виборів обговорюється на рівні області, країни, зокрема на міжнародному рівні з президентом.

Крім того місцева влада жодного разу не прокоментувала питання про затримання депутатів в громаді. Проте секретар міського ради зайнятий виправдовуванням перед фейковим аккаунтом. Його реакція дивує…

Журналісти проаналізували дописи секретаря міської ради в його Telegram-каналі з моменту призначення на посаду. За цей час він опублікував лише два власних поста, а решта — це перепости з інших сторінок. Водночас в його публікаціях не міститься жодної інформації про роботу міської ради чи результати діяльності.

В Україні існує практика проведення виборів під час бойових дій з 2014 році

Проведення виборів під час бойових дій стало практикою ще з 2014 року, коли деякі міста Донецької та Луганської областей були в окупації, а частина українців брала участь в антитерористичній операції (АТО), захищаючи країну від російських загарбників. Ці вибори відбувалися на фоні російської агресії в Україні, анексії Криму та війни на Донбасі. Хоча тоді теж в інформаційному просторі обговорювали неможливість їх проведення.

2014 рік

  • Президентські вибори — 25 травня 2014 року.
  • Позачергові парламентські вибори — 26 жовтня 2014 року.

2015 рік

25 жовтня 2015 року — це були перші місцеві вибори після Революції Гідності. Вони охопили вибори до місцевих рад і міських голів по всій Україні, окрім тимчасово окупованих територій Криму та частини Донбасу.

2019 рік

  • Президентські вибори — 31 березня 2019 року, у яких перемогу здобув чинний президент Володимир Зеленський, ставши шостим президентом України.
  • Парламентські вибори — 21 липня 2019 року. Вони відбулися після розпуску Верховної Ради п’ятого скликання, і нові вибори призвели до формування парламентської коаліції з партією “Слуга народу” на чолі.

2020 рік

  • Місцеві вибори — 25 жовтня 2020 року. Це були вибори до місцевих органів влади, включаючи міських голів, депутатів обласних, міських і районних рад. Ці вибори стали важливим етапом децентралізації в Україні.

Редакція Вільногірськ.IN.UA вважає обговорення виборів абсолютно природним і необхідним.

Судячи з коментарів, мешканці громади також вважають тему виборів важливою та прийнятною для обговорення саме зараз. Це не означає, що ми закликаємо проводити їх негайно.

Українці мають право на інформацію та вільну дискусію. І ми журналісти будемо це право захищати.

Підписуйтесь

Вільногірські спортсменки здобули “срібло у складі збірної Дніпропетровщини на чемпіонаті України з пауерліфтингу

Єва Буянова 14:00, 19 Квітня 2025
Чемпіонат України з пауерліфтингу/ фото Наталія Зінчук

Вихованки відділення пауерліфтингу КДЮСШ “Авангард” міста Вільногірськ здобули “срібло” на чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед юнаків, дівчат, юніорів, юніорок та студентів закладів вищої освіти. Змагання проходили у місті Коломия Івано-Франківської області.

Про це повідомляє Наталія Зінчук, тренерка з пауерліфтингу. 

Тренує дівчат Наталія Зінчук — досвідчена наставниця, яка багато років розвиває пауерліфтинг у Вільногірську.

На всеукраїнському помості честь Дніпропетровського регіону представили спортсменки Альбіна Ніхаєнко та Вероніка Стороженко. Завдяки їхнім виступам збірна області здобула друге місце у командному заліку серед дівчат, ставши срібним призером змагань.

 Варто також відзначити внесок Альбіни Ніхаєнко не лише як спортсменки, а й як судді першої категорії, що свідчить про її багаторічний досвід у спорті. А суддя-асистент Олександр Носач забезпечив підтримку спортсменів безпосередньо на помості.

Наталія Зінчук висловила вдячність прихильникам залізного світу, які не лише поруч, а й надихають спортсменів на нові досягнення. 

Також команда висловила щиру вдячність Збройним Силам України за мужність і відвагу, які дозволяють українським спортсменам змагатися, тренуватися і перемагати під мирним небом.

Читайте також: 

Підписуйтесь

З попелу війни — до мистецтва: у Вільногірську відкриють незвичну експозицію

Єва Буянова 12:30, 19 Квітня 2025
У Вільногірську відкриють незвичну експозицію/ фото з особистого архіву героїні

Скоро у Вільногірську відкриють незвичну експозицію — на ній покажуть гільзи, які стали мистецтвом. Авторка робіт — вільногірка, яка перетворює залишки війни на символи відродження, миру й весни.

На бажання героїні ми не розголошуємо імʼя. 

Деталі читайте на Вільногірськ IN.UA

Ідея створювати щось нове з гільз з’явилася не випадково — її підказала родичка. Первинно вона була адресована синові жінки, який навчається на художника. Однак через брак часу юнак не зміг втілити задум. Тоді майстриня взялася за справу самостійно. 

“Так і розпочалося. Одна за іншою гільзи виходили”, — згадує вона.

Розписані гільзи — це не лише художні об’єкти, а й спосіб переосмислення досвіду війни. 

“Мені хотілося, щоб на кожну річ можна було звернутись і поглянути з іншого ракурсу. І те, що вчора ще нас вбивало, сьогодні можна переробити і перетворити на щось інше”, — каже майстриня.

Тематика робіт змінювалася з часом. Спочатку з’являлися символічні образи, пов’язані з українською національною традицією — зокрема, ляльки-мотанки. Але з приходом весни жінку потягнуло до квітів.

“Я розпочинала малювать те, що в мене йшло зсередини. Так мені хотілося нарешті, щоб прийшло щось нове, щось таке квітуче”, — пояснює вона.

Квітковий розпис/ фото з особистого архіву героїні

Для авторки важливо не лише створювати красиві речі, а й змінювати ставлення до болючих спогадів: 

“Щоб це не так було важко згадувати. Щось додати, якусь деталь — і це вже заграє іншими фарбами”.

Хоча жінка не має художньої освіти, її близькі підтримали ініціативу. На перший план для неї виходить не професійність, а щирість. 

“Я просто робила те, що я хотіла, і все”, — каже вона.

Від майбутньої виставки майстриня очікує не слави, а надії. 

“Я би хотіла побажати все ж таки миру. І щоб ми залишили все погане в минулому і на деякі речі дивились по-новому — з розквітом нового життя”.

Як побажання для читачів та майбутніх відвідувачів виставки, вільногірка ділиться віршем: 

Люби. Ціни. Даруй. Тримай.”

Люби себе і поважай ти інших

Люби життя і радуйся за всіх.

Ціни все те, що маєш на сьогодні ти

Життя воно таке… як сплине не вернеш.

Даруй добро і відкривай все серце

Віддай своє, повернеш у сто раз.

Тримай в собі лиш саме сокровенне і…

Безцінний дар ти пронеси скрізь час.

VVV 04.08.24

Читайте також:

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі. У […]

Чи відпочиватимуть українці після Великодня у 2025?

У перший робочий понеділок після Великодня українці завжди мали додатковий вихідний. Про те з оголошенням воєнного стану ця тенденція змінилася. Чи матимуть українці додатковий вихідний […]