“Жилсервіс” працює в мінус: звіт роботи підприємства за 2024 рік

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 12:00, 21 Березня 2025
КП “Жилсервіс” / фото Вільногірськ IN.UA

Комунальне підприємство “Жилсервіс”, яке надає послуги з водопостачання та водовідведення у Вільногірську, відзвітувало про свою роботу за 2024 рік перед міською радою. Збитки підприємство за рік склали майже 12000 тисяч гривень. Підприємство також має борги на загальну суму майже 150000 тисяч гривень.

Про це йдеться у звіті про роботу КП “Жилсервіс”.

Доходи та витрати “Жилсервісу”

Комунальне підприємство “Жилсервіс” у 2024 році заробило 24 406,9 тисячі гривень від надання послуг. При цьому, витрати підприємства на забезпечення водопостання та водовідведення у Вільногірську, за цей період, склали 36 329,9 тисячі гривень. Різниця між доходами та витратами призвела до збитків у розмірі 11 892,3 тисячі гривень за 2024 рік.

Доходи та витрати КП / скриншот зі звіту КП “Жилсервіс”

Також до витрат відноситься й оплата праці. У КП ”Жилсервіс” працює 49 працівників, які отримують середньомісячну зарплатну у розмірі 18064 гривень.

Заробітня плата на КП / скриншот зі звіту КП “Жилсервіс”

Нагадаємо, що КП “Жилкомсервіс”, яке відповідає за благоустрій міста, також відзвітувало про свою роботу за 2024 рік перед виконавчим комітетом Вільногірської міської ради. КП отримало 611 звернень від громадян, протягом 2024 року, з яких виконали лише 47%.

Борги “Жилсервісу”

На початок 2025 року дебіторська заборгованість перед “Жилсервісом” становить 18 624,1 тисячі гривень, з яких 17 870,0 тисячі гривень – це заборгованість населення за отримані послуги. Для порівняння, на початок 2024 року заборгованість становила 16 592,8 тисячі гривень, з яких заборгованість населення складала 15 888,6 тисячі гривень.

Дебіторська заборгованість / скриншот зі звіту КП “Жилсервіс”

Примітка. Дебіторська заборгованість — суми, які нараховуються підприємству від покупців за товари або послуги, продані в борг. В балансі підприємства вони записуються як активи.

Кредиторська заборгованість / скриншот зі звіту КП “Жилсервіс”

Підприємство також має кредиторську заборгованість. На початок року сума боргів підприємства становить 148 405,7 тисячі гривень. Ця сума включає в себе:

  • плату за воду та водовідведення – 127 798,0 тисячі гривень (з них борг перед філією “ВГМК “Кримський Титан” – 15 613,9 тисячі гривень, борг перед “ОГХК” – 112 184,1 тисячі гривень),
  • борги зі сплати податків – 4 210,2 тисячі гривень (податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, військовий збір),
  • інші поточні борги – 16 397,5 тисячі гривень (в тому числі судові витрати, штрафи за рішенням суду по АТ «ОГХК» – 15 887,1 тисячі гривень, борг перед КП “УК “Жилкомсервіс” – 146,2 тисячі гривень, борг перед ТОВ АВС “Білд Сервіс” – 280,7 тисячі гривень, борг перед Дніпровськими енергетичними послугами – 83,5 тисячі гривень).

У 2024 році рівень сплати склав 92,6%. Бюджетні установи сплатили 100% вартості отриманих послуг. При цьому, населення сплатило 92,2%, а інші підприємства – 98,1% від вартості послуг.

Проблеми “Жилсервісу”

Аналізуючи роботу підприємства, виконавчий комітет Вільногірської міської ради виділив основні проблемні питання, які потребують вирішення:

  • необхідно встановити будинкові лічильники у житлових будинках відповідно до Закону України “Про комерційний облік”;
  • діючі тарифи на послуги не покривають фактичні витрати підприємства, оскільки вартість послуг зростає, а обсяг споживання зменшується;
  • значна заборгованість населення за житлово-комунальні послуги;
  • системи водопостачання та водовідведення зношені та потребують ремонту, але на це немає достатньо грошей з бюджету;
  • підприємство має значні борги;
  • рахунки підприємства заарештовані;
  • підприємству не вистачає спеціальної техніки та транспорту.

Нагадаємо, що водопостачання одного кубічного метра води вільногірцям обходиться у 43,20 гривні. У той час відведення кубічного метра води обходиться у 14,84 гривні. Такий тариф установили 1 жовтня 2024 року.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

Анастасія Гришкова 15:00, 16 Травня 2025
Людина в кріслі колісному / ілюстративне фото, Rexels

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи й з поважних причин не пройшов повторний огляд у встановлений час.

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

Хто має пройти повторний медичний огляд

Чоловіки віком від 25 до 60 років, які мають другу або третю групу інвалідності, так які мали пройти повторний огляд у 2022-2024 роках, але з різних обставин не пройшли його, проходять оцінювання в період з 1 квітня до 1 листопада 2025 року.

Інші люди, які також мали пройти повторний огляд, але не проходили його під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.

Це не стосується:

  • людей, яким інвалідність була встановлена пізніше — вже у 2025 році — і строк її перегляду ще не настав;
  • людей з безстроковим статусом інвалідності;
  • військовослужбовців, осіб цивільного захисту — для них діють окремі підходи.

Також серед винятків люди, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих територіях;пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання).

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи […]

Як козацькі землі стали ранговими дачами: історія села Мотронівка, що поблизу Вільногірська

Село Мотронівка, що нині входить до територіальної громади Вільногірська, має давню і маловідому історію, пов’язану з козацтвом, імперськими реформами та дворянськими родами. Історію про село […]

Річку Саксагань на Дніпропетровщині можуть відновити — Міндовкілля

Через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС та активне водозабезпечення Кривого Рогу з річки, Макортівське водосховище майже повністю висохло. Нині його наповнення становить лише 19,6 мільйонів […]

Новини

Залізничний вокзал Вільногірська: історична пам’ятка та символ розвитку міста

Залізничний вокзал у Вільногірську — одна з найстаріших будівель міста та важливий елемент його історичної спадщини. Збудована в 1898 році, станція спочатку була частиною будівництва […]