Така допомога надається за договором із НСЗУ в межах пакету “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда”. Внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на всі необхідні діагностичні обстеження та лікування.
Про це повідомляє Дніпровський обласний центр медичної статистики.
Інфаркт міокарда – це небезпечний для життя патологічний стан, який розвивається через гостре порушення коронарного кровообігу.
Серед факторів, що підвищують ризики розвитку інфаркту міокарда – хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет, схильність до тромбозу, високий рівень холестерину в крові, атеросклероз, ожиріння, гіпертонія, шкідливі звичка та малорухливий спосіб життя.
Як розпізнати симптоми інфаркту:
- різкий біль, печіння в грудях;
- нерівномірне серцебиття;
- відчуття здавлювання за грудиною;
- поширення болю на нижню щелепу, шию, плечі, руки;
- задишка;
- нудота;
- запаморочення;
- сильна слабкість;
- холодний піт.
Пацієнт з підозрою на інфаркт отримує усю необхідну екстрену діагностику безоплатно, а в разі підтвердження діагнозу – повний спектр медичної допомоги.
Де отримати безоплатну допомогу можна дізнатись за допомогою інтерактивної карти. На 3-й сторінці серед переліку потрібно обрати “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда” після чого на мапі відображатиметься перелік усіх лікарень, які надають таку послугу на безоплатній основі.
“Вимагання у внутрішньо переміщеної особи, що екстрено потрапила до лікарні, електронного направлення, оплати благодійних внесків чи окремих обстежень – неправомірні.”, – наголосили в обласному центрі медичної статистики.
Якщо внутрішньо переміщеній особі пропонували придбати ліки власним коштом, оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, здійснити благодійний внесок – це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку пацієнту або особі, яка супроводжує, потрібно подати звернення щодо порушення. Це можна зробити зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Читайте також:
Підписуйтесь