Безпека газу у Вільногірську: жителі отримають разовий рахунок за перевірку

Наталія Москаленко 17:02, 25 Вересня 2024
Перевірка витоків газу
Перевірка витоків газу / фото Дніпропетровська філія “Газмережі”

Жителі Вільногірська отримають разовий рахунок на оплату послуг з перевірки витоків газу один раз на 3 або 5 років, залежно від віку їхнього будинку.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Фахівці газорозподільної компанії регіону проводять обстеження будинків для виявлення витоків газу. Неповна обізнаність мешканців багатоповерхівок щодо обслуговування газових систем призводить до виявлення десятків витоків, що може мати серйозні наслідки.

“Наші спеціалісти перевіряють зовнішній технічний стан, зокрема газопроводів, що проходять біля будинків. Перевірка витоків газу проводиться відповідно до Наказу Міністерства енергетики України №292 від 29.09.2023. Власникам будинків не потрібно бути вдома, і вхід до помешкань не знадобиться”, – повідомила майстриня газорозподільної компанії у Вільногірську Ксенія Шидакова.

За словами Ксенії Шидакової, у місті вже усунули всі пошкодження та протестували систему на щільність і цілісність. У зв’язку з ремонтними роботами цього місяця вільногірці отримають разовий рахунок за оплату цих послуг.

Сума в платіжці залежатиме від віку газових мереж будинку: якщо мережам більше 25 років, рахунок виставлятиметься один раз на три роки; якщо менше — один раз на п’ять років.

РЕКВІЗИТИ НА ОПЛАТУ:

Призначення – Технічне обслуговування ВБСГ

ЄДРПОУ – 45261177

МФО – 320478

IBAN – UA023204780000026004924946710

Зазначимо, що з початку року фахівці газорозподільної компанії регіону вже:

• обстежили 10,5 тис. км газових мереж регіону;

• знайшли 5,5 тис. пошкоджень ізоляційного покриття підземних газопроводів;

• виявили 8,8 тис. витоків газу на підземних і надземних газових мережах. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь