Цікаві події у Вільногірську за тиждень: дайджест новин

Анастасія Гришкова 10:55, 21 Лютого 2025
Дайджест новин / фото ВільногірськIN.UA.

У Вільногірську вирішують питання щодо заборгованості із заробітної плати у Центральній міській лікарні. Водночас проєкти відновлення міста профінансовані менш ніж на 5%. Окрім цього, варто згадати, як розпочиналося будівництво Вільногірська.

Які події відбулися протягом тижня читайте у матеріалі Вільноногірськ.IN.UA.

Новини Вільногірська

Загальна вартість всіх проєктів 61,2 мільйона гривень. Проте фінансування цих проєктів сягнуло позначки лише у 3 мільйони гривень, що складає менше ніж 5% від загальної вартості.

У Вільногірську обговорюють питання що погашення заборгованості з заробітної плати у ЦМЛ.

Історія Вільногірська розпочалася в 1956 році, коли почалося будівництво Вільногірського гірничо-металургійного комбінату. Саме навколо нього сформувалося місто, яке офіційно отримало статус у 1965 році.

Корисні новини

Сума грантів для реалізації ініціатив коливається від 500 тисяч до 1 мільйона гривень. Учасники “Варто: Єднання 2.0” також можуть отримати додаткове фінансування від партнера програми, ІСАР Єднання, у розмірі від 100 тисяч до 1 мільйона гривень.

Пацієнти, які підписали декларацію із сімейним лікарем, можуть безплатно здати низку лабораторних аналізів у межах Програми медичних гарантій – 2025.

Жінки, які мають статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), має право на отримання субсидії на оренду житла навіть у випадку, якщо її чоловік, який не має статусу ВПО, проживає в іншій області України.

Підписуйтесь

Війна та фейки: як не вестися на провокації

Анастасія Гришкова 18:05, 21 Лютого 2025
Як не вестися на інформаційні провокації / ілюстративне фото, Armyinform

У часи війни інформаційна безпека так само важлива, як і фізична. Ворог використовує фейки, щоб посіяти паніку, розколоти суспільство та знизити бойовий дух. Тому важливо зберегти холодний розум та не вестися на інформаційні провокації.

Як не вестися на провокації читайте у матеріалі ВільноногірськIN.UA.

Як розпізнавати дезінформацію

  • Перевіряйте джерела: довіряйте офіційним джерелам та якісним медіа.

Якщо новина походить з анонімних Telegram-каналів або невідомих сайтів – це привід насторожитися.

  • Якщо новина викликає сильні емоції – страх, паніку, ненависть – перевірте її ще раз.

Шукай підтвердження у кількох джерелах.

  • Не поширюйте неперевірене.

Ворог розраховує, що коли люди самі розносять фейкові повідомлення. Краще зачекати, ніж стати частиною дезінформації.

  • Остерігайтеся “зливів” та маніпуляцій

Часто у фейках є начебто “секретна інформація”, яка нібито приховується владою. Військові та державні структури не розкривають оперативні дані заради безпеки.

Також особливо обережно слід ставитися до емоційно забарвлених повідомлень, які можуть бути спрямовані на виклик страху чи паніки.

Критичне мислення та виважений підхід до інформації допомагають уникнути маніпуляцій і протидіяти ворожій пропаганді.

Ознайомитися з правдивими новинами, з офіційних джерел завжди можна на сайті ВільногірськIN.UA, наші журналісти публікують лише офіційну та перевірену інформацію.

Читайте також:

Підписуйтесь

СБУ затримала жительку Дніпропетровщини, яка зі спільницями допомагала ухилятися від мобілізації

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 17:04, 21 Лютого 2025
Обшук / фото Служба безпеки України

Жінки з Дніпропетровщини та Кіровоградщини створили схему для ухилення від мобілізації. За 15 тисяч доларів США вони формували для призовників “білий квиток” на основі підроблених висновків військово-лікарської комісії. Це дозволяло чоловікам уникати військового обліку та виїжджати за межі країни.

Про це повідомляє Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області.

Схема ухиляння

В ході перевірки, правоохоронці зафіксували перший етап оплати за незаконні послуги та затримали підозрюваних під час отримання другої частини коштів — 7 500 доларів за готовий пакет документів.

Результатом 15 обшуків, проведених в оселі підозрюваних, у їхніх клієнтів та в адміністративних будівлях територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Кіровоградської та Дніпропетровської областей, правоохоронці знайшли гроші, фальшиві документи та обладнання для їх виготовлення.

Трьом підозрюваним повідомили про підозру за частиною 3 статті 15 (замах на вчинення кримінального правопорушення) та частиною 3 статті 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою) Кримінально кодексу України.

Читайте також:

Підписуйтесь

Війна та фейки: як не вестися на провокації

У часи війни інформаційна безпека так само важлива, як і фізична. Ворог використовує фейки, щоб посіяти паніку, розколоти суспільство та знизити бойовий дух. Тому важливо […]

СБУ затримала жительку Дніпропетровщини, яка зі спільницями допомагала ухилятися від мобілізації

Жінки з Дніпропетровщини та Кіровоградщини створили схему для ухилення від мобілізації. За 15 тисяч доларів США вони формували для призовників “білий квиток” на основі підроблених […]

17:04, 21.02.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині чоловік використовував аптеки для продажу заборонених речовин

Дніпрянин організував незаконну діяльність з продажу наркотичних речовин. У злочинну групу він залучив ще 13 осіб, у тому числі й власних родичів. Щомісячний прибуток від […]

15:35, 21.02.2025 Дмитро Бойцун

Житель Дніпропетровщини готував теракт на Київщині

Служба безпеки України та поліція затримали мешканця Дніпропетровщини та його спільницю, яких завербували спецслужби рф для організації терактів у Київській області. Про це повідомляє Служба […]

14:03, 21.02.2025 Дмитро Бойцун

Українці споживають найбільше овочів на людину, попри їх подорожчання

У 2024 році Україна очолила топ країн за споживання овочів на душу населення. Попри зростання цін на овочі, за попередній рік, середньостатистичний українець спожив понад […]

12:36, 21.02.2025 Дмитро Бойцун