День пам’яті та перемоги: Вільногірськ вшанував пам’ять тих, хто боровся з нацизмом

Наталія Філоненко 17:20, 8 Травня 2024
День пам'яті
День пам’яті: у Вільногірську поклали квіти/ фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні, 8 травня, у місцевому парку Вільногірська відбулося покладання квітів з нагоди Дня памʼяті та перемоги над нацизмом. На заході присутні були освітяни та представники влади. В Україні вшанування цієї дати відзначається вперше.

Більше в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Вшанування пам’яті тих, хто боровся з нацизмом

Вшанувати памʼятну дату вільногірці зібралися у місцевому парку, щоб покласти квіти тим, хто боровся з нацизмом, а також пом’янути мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації.

«8 травня – це день пам’яті всіх захисників України, всіх наших дідів, прадідів, які воювали. Які віддали своє життя заради кращого майбутнього своїх онуків та майбутнього покоління. Я вважаю, що треба на такі заходи  запрошувати й здобувачів освіти, щоб вони знали історію своєї країни»,  – каже освітянка Наталя Баранова.

В Україні це свято відзначається вперше. Минулого року Верховна рада прийняла закон «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» де йдеться, про зміну назви та святкування його саме в день капітуляції Німеччини – 8 травня.

З чого почалася війна

Задля пожвавлення торгівельних зв’язків в жовтні-листопаді 1938 року представники економічного відділу німецької МЗС починають розмови з радянськими представниками у Берліні. В книзі «Змова диктаторів. Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939–1941» історик, співавтор  Єгор Брайлян розповідає про причини та наслідки цих подій.

Пролог до Другої світової війни

23 серпня 1939 року, Німеччина і Радянський Союз уклали Договір про ненапад, відомий також як Пакт Молотова-Ріббентропа. Обидві сторони домовилися про розподіл сфер впливу у Східній Європі. Цей договір став прологом до Другої світової війни, яка почалася через тиждень після його підписання.

Учасники підписання пакту
Міністр закордонних справ СРСР В’ячеслав Молотов, генсекретар ЦК ВКП(б) Йосиф Сталін, міністр закордонних справ Німеччини Йоахім фон Ріббентроп та представник МЗС Німеччини Фрідріх Гаус після підписання Пакту Молотова-Ріббентропа. Москва, 23 серпня 1939 року / ілюстративне фото з відкритих дерел

Скільки тривала Друга світова війна

Понад шести страшних років тривала Друга світова війна. Охопила значну частину планети. 61 держава боролася з нацизмом. Воєнні дії велися на території близько 40 країн. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.

Воєнні дії Другої світової війни / ілюстративне фото з відкритих джерел

Символом пам’яті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі є маки пам’яті. 

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Альона Щекодіна 18:00, 15 Липня 2024
Резерв + / фото ілюстративне

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф

Детальніше про те, як це зробити та що чекатиме тих, хто не оновить дані — читайте в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Оновлення даних до 16 липня

18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, головною особливістю якого стала необхідність всім військовозобов’язаним, резервістам та призовникам оновити свої військово-облікові дані. На це законом їм відведено 60 днів — до 16 липня.

Тих, хто дані не оновить, будуть штрафувати. Нові суми штрафів значні: від 17 000 до 25 000 гривень для фізичних осіб та від 34 000 до 59 000 гривень для посадових і юридичних осіб.

Як оновити свої дані

Оновити свої дані можна трьома способами:

  • у ТЦК та СП;
  • у ЦНАПі;
  • у застосунку “Резерв+”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Скільки раз з початку 2024 року лунав сигнал повітряної тривоги на Дніпропетровщині

Дмитро Скопіч 17:00, 15 Липня 2024
Повітряна тривога / фото ілюстративне

З початку 2024 року на Дніпропетровщині пролунало понад 1200 повітряних тривог. Їх сумарна тривалість склала понад 44 дні.

Про це повідомили журналісти “Суспільного

Повітряна тривога на Дніпропетровщині

За даними застосунку “Тривога”, які були опубліковані 12 липня 2024 року, з початку 2024 року на Дніпропетровщині було зафіксовано 1256 тривог, а сумарна тривалість склала 44 дні. Лідерами серед місяців є травень — 229 тривог та червень — 228 тривог. Найменше тривог лунало в лютому — 149. Середня тривалість тривог становить 49 хвилин.

В липні станом на 15 липня 2024 року було оголошено 97 тривог. Найбільша кількість була зафіксована 1 липня, коли відбулося 10 тривог. Найчастіше цей сигнал було чутно о 15:00 та 23:00.

Кількість тривог з 24 лютого 2022 року

З початку повномасштабного вторгнення в Україну на Дніпропетровщині було зафіксовано понад 3903 тривог. Відомо, що кількість діб, в яких була оголошена хоча б одна тривога, досягла 857 з 873. Максимальна кількість днів підряд без тривог на Дніпропетровщині не перевищувала 2.

Читайте також:

Підписуйтесь

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф Детальніше про […]

Скільки раз з початку 2024 року лунав сигнал повітряної тривоги на Дніпропетровщині

З початку 2024 року на Дніпропетровщині пролунало понад 1200 повітряних тривог. Їх сумарна тривалість склала понад 44 дні. Про це повідомили журналісти “Суспільного“ Повітряна тривога […]

17:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових на випадок полону або зникнення безвісти. Про це розповів народний депутат Олексій Гончаренко в […]

16:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх […]

У Дніпрі допомагатимуть жінкам з інвалідністю: як саме

Організація Fight For Right розпочала набір учасниць до груп психологічної підтримки у Дніпрі. Проєкт спрямований на допомогу внутрішньо переміщеним жінкам з інвалідністю та тим, хто […]