Дніпропетровщина у вогні: рятувальники оголосили підвищену пожежну небезпеку

Наталія Москаленко 17:49, 9 Вересня 2024
Наслідки пожеж в екосистемах
Наслідки пожеж в екосистемах / фото ДСНС Дніпропетровщини

Минулої доби в регіоні сталася велика кількість загорянь. У більшості випадків страждає суха рослинність, ліси та поля. Через що постраждали житлові сектори.

Про це повідомляє головне управління ДСНС області. 

Пожежі в екосистемах Дніпропетровщини: наслідки

Вогнеборці ліквідували 1 лісову пожежу, 140 займань сухої рослинності та 21 пожежу, де осередком було сміття. Вогонь знищив 134 гектари наземних екосистем, також постраждали щонайменше 13 приватних господарств:

  • Так, у селі Червона Долина Васильківської селищної територіальної громади Синельниківського району із сухої рослинності вогонь розповсюдився на територію двох приватних домоволодінь. Полум’ям пошкоджені будинки та  допоміжні надвірні споруди.
  • У селі Богданівка Солонянської селищної територіальної громади Дніпровського району зайнявся сухостій. Вогонь розповсюдився на три господарські споруди.
  • Також, внаслідок горіння сухої трави вогнем пошкоджено дахи чотирьох будинків на території садового товариства в місті Нікополь.
  • У місті Кам’янське, на провулку Довгий Південного району, виникла пожежа на території приватного домоволодіння. Горів трав’яний настил та дрова. Також зайнявся гараж з автомобілем.
  • У місті Марганець Нікопольського району із сухої рослинності вогонь розповсюдився на територію двох домогосподарств: зайнявся дах житлового будинку та дах господарської споруди.
  • У Кривому Розі, на вулиці Чернігівській Тернівського району, на занедбаній території приватного домоволодіння горіла суха рослинність. Вогнем пошкоджені одноповерховий будинок та дах літньої кухні.

Пожежну небезпеку “V класу” оголосили щонайменше п’ять разів в минулому місяці, та двічі цього місяця. Протягом серпня статус тривав в загальному 22 дні, та в вересні вже триває 9 днів, до 12 вересня включно.

Пожежі не вщухають з початку вересня

ДСНС на постійній основі проводять навчальні заходи щодо пожежної безпеки та відповідальності за паління сухостою. Сьогодні провели такі навчання в Павлоградському та Синельниківському районах.

Крім виховних робіт рятувальники постійно боряться з вогнем. Загалом за тиждень було повідомлено про такі успіхи:

  • 01.09 – Ліквідовали 4 лісові пожежі, 153 займання сухої рослинності та 25 пожеж, вогонь знищив 172 гектари наземних екосистем.
  • 02.09 – Ліквідовали 128 займань сухої рослинності, 19 пожеж та 1 лісову пожежі, знищено 149 гектарів.
  • 04.09 – Ліквідували 57 займань сухої рослинності, 1 загорання у лісі та 8 пожеж, понад 35 гектарів .
  • 05.09 – Ліквідовали 2 лісові пожежі, 44 займання сухої рослинності та 13 пожеж, вогонь знищив понад 28 гектарів.
  • 07.09 – Ліквідовали 76 займання сухої рослинності, 16 загорянь сміття та 3 лісові пожежі, постраждали 73 гектари.

Відповідно статті 113 Кримінального кодексу України «Диверсія» до переліку злочинів внесено навмисні підпали, в тому числі сухої рослинності. Такі дії та їх наслідки прирівняні до злочинів проти основ нацбезпеки, за що передбачено покарання 10-15 років або довічне ув’язнення  з конфіскацією майна”, – каже Родіон Лігун.

Під час воєнного стану підпал сухостою, сухої трави та чагарників може розцінюватися як акт диверсії. Таке рішення прийняли шляхом внесення змін до Кримінального кодексу України 3 березня 2022 року. Законодавці у статті 113 «Диверсія», окрім існуючих злочинів, передбачили навмисні підпали сухостою.

Такі дії караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Нагадаємо що впродовж воєнного стану, відповідно до ст. 113 ККУ підпали в екосистемах можуть бути прирівняні до диверсії та несуть за собою кримінальну відповідальність. Також паління сухостою, листя, сміття та порушення пожежної безпеки в лісі відповідно до ст. 77 КУпАП несе адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:00, 11 Квітня 2025
Лисиця та принада з вакциною / фото Кам’янська міська рада

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Про це повідомляє Кам’янська міська рада.

З огляду на воєнний стан кампанія буде проводитися методом наземного розподілу принад з антирабічною вакциною робочими бригадами.

Принади мають вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку та мають запах м’ясо-кісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Принади будуть розкладати на узліссях, обабіч доріг і сільгоспугідь, в лісах – на перехрестях доріг у вирубках.

Держпродспоживслужба наголошує: принади з вакциною безпечні для всіх видів тварин, що її вживатимуть. Та просить мешканців району з розумінням поставитись до заходів, при виявленні принад не руйнувати їх і не брати в руки, щоб залишати привабливими для тварин.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі викрили чоловіка, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ як гуманітарна допомога

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 14:30, 11 Квітня 2025
Затримання / фото Національна поліція

У Дніпрі поліцейські затримали 31-річного чоловіка, який організував схему незаконного продажу автомобілів, ввезених на територію України як гуманітарна допомога для Збройних Сил.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

За версією слідства, підозрюваний через благодійний фонд оформлював транспорт як гуманітарну допомогу для військових частин. Автівки ввозилися на територію України у спрощеному порядку без сплати митних зборів.

Втім, замість передачі транспорту ЗСУ, чоловік виставляв його на продаж через інтернет.3 квітня правоохоронці затримали фігуранта під час отримання 14 400 доларів США від покупця.

Під час обшуків у помешканні підозрюваного, його гаражі та авто. Вилучено мобільні телефони, готівку, номерні знаки, чорнові записи, ключі, документи про ввезення авто як гуманітарної допомоги та самі транспортні засоби.

Вже 4 квітня чоловіку повідомили про підозру за ч. 3 ст. 201-2 ККУ — продаж товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, вчинений за попередньою змовою групою осіб під час воєнного стану.

Наразі він перебуває під вартою. Триває слідство.

.

Обшук / фото Національна поліція

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє […]

16:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Дніпрі викрили чоловіка, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ як гуманітарна допомога

У Дніпрі поліцейські затримали 31-річного чоловіка, який організував схему незаконного продажу автомобілів, ввезених на територію України як гуманітарна допомога для Збройних Сил. Про це повідомляє […]

14:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині агентка рф замаскувала камеру для стеження за ЗСУ під шпаківню

СБУ затримала 46-річну мешканку Дніпра, яка шпигувала за ешелонами ЗСУ через камеру, сховану в муляжі шпаківні. Отримані дані вона передавала ворогу. Про це повідомляє Служба […]

13:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кривому Розі судитимуть групу шахраїв, які через онлайн-банкінг ошукали українців на понад мільйон гривень

У Кривому Розі судитимуть чотирьох учасників організованої злочинної групи, які шахрайським шляхом заволоділи понад мільйоном гривень. Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура на сторінці у […]

Дніпропетровська ОВА надала громадам області допомогу на відновлення

Дотацію в розмірі 50 мільйонів гривень Дніпропетровська ОВА спрямувала місцевим бюджетам трьох міст і двох громад області. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації […]

18:05, 10.04.2025 Дмитро Бойцун