Дніпропетровщина у вогні: рятувальники оголосили підвищену пожежну небезпеку

Наталія Москаленко 17:49, 9 Вересня 2024
Наслідки пожеж в екосистемах
Наслідки пожеж в екосистемах / фото ДСНС Дніпропетровщини

Минулої доби в регіоні сталася велика кількість загорянь. У більшості випадків страждає суха рослинність, ліси та поля. Через що постраждали житлові сектори.

Про це повідомляє головне управління ДСНС області. 

Пожежі в екосистемах Дніпропетровщини: наслідки

Вогнеборці ліквідували 1 лісову пожежу, 140 займань сухої рослинності та 21 пожежу, де осередком було сміття. Вогонь знищив 134 гектари наземних екосистем, також постраждали щонайменше 13 приватних господарств:

  • Так, у селі Червона Долина Васильківської селищної територіальної громади Синельниківського району із сухої рослинності вогонь розповсюдився на територію двох приватних домоволодінь. Полум’ям пошкоджені будинки та  допоміжні надвірні споруди.
  • У селі Богданівка Солонянської селищної територіальної громади Дніпровського району зайнявся сухостій. Вогонь розповсюдився на три господарські споруди.
  • Також, внаслідок горіння сухої трави вогнем пошкоджено дахи чотирьох будинків на території садового товариства в місті Нікополь.
  • У місті Кам’янське, на провулку Довгий Південного району, виникла пожежа на території приватного домоволодіння. Горів трав’яний настил та дрова. Також зайнявся гараж з автомобілем.
  • У місті Марганець Нікопольського району із сухої рослинності вогонь розповсюдився на територію двох домогосподарств: зайнявся дах житлового будинку та дах господарської споруди.
  • У Кривому Розі, на вулиці Чернігівській Тернівського району, на занедбаній території приватного домоволодіння горіла суха рослинність. Вогнем пошкоджені одноповерховий будинок та дах літньої кухні.

Пожежну небезпеку “V класу” оголосили щонайменше п’ять разів в минулому місяці, та двічі цього місяця. Протягом серпня статус тривав в загальному 22 дні, та в вересні вже триває 9 днів, до 12 вересня включно.

Пожежі не вщухають з початку вересня

ДСНС на постійній основі проводять навчальні заходи щодо пожежної безпеки та відповідальності за паління сухостою. Сьогодні провели такі навчання в Павлоградському та Синельниківському районах.

Крім виховних робіт рятувальники постійно боряться з вогнем. Загалом за тиждень було повідомлено про такі успіхи:

  • 01.09 – Ліквідовали 4 лісові пожежі, 153 займання сухої рослинності та 25 пожеж, вогонь знищив 172 гектари наземних екосистем.
  • 02.09 – Ліквідовали 128 займань сухої рослинності, 19 пожеж та 1 лісову пожежі, знищено 149 гектарів.
  • 04.09 – Ліквідували 57 займань сухої рослинності, 1 загорання у лісі та 8 пожеж, понад 35 гектарів .
  • 05.09 – Ліквідовали 2 лісові пожежі, 44 займання сухої рослинності та 13 пожеж, вогонь знищив понад 28 гектарів.
  • 07.09 – Ліквідовали 76 займання сухої рослинності, 16 загорянь сміття та 3 лісові пожежі, постраждали 73 гектари.

Відповідно статті 113 Кримінального кодексу України «Диверсія» до переліку злочинів внесено навмисні підпали, в тому числі сухої рослинності. Такі дії та їх наслідки прирівняні до злочинів проти основ нацбезпеки, за що передбачено покарання 10-15 років або довічне ув’язнення  з конфіскацією майна”, – каже Родіон Лігун.

Під час воєнного стану підпал сухостою, сухої трави та чагарників може розцінюватися як акт диверсії. Таке рішення прийняли шляхом внесення змін до Кримінального кодексу України 3 березня 2022 року. Законодавці у статті 113 «Диверсія», окрім існуючих злочинів, передбачили навмисні підпали сухостою.

Такі дії караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Нагадаємо що впродовж воєнного стану, відповідно до ст. 113 ККУ підпали в екосистемах можуть бути прирівняні до диверсії та несуть за собою кримінальну відповідальність. Також паління сухостою, листя, сміття та порушення пожежної безпеки в лісі відповідно до ст. 77 КУпАП несе адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

Анастасія Гришкова 17:00, 2 Липня 2025
Сплатили податків на 22 мільярди гривень / ілюстративне фото, Rexels

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 5,6 мільярда гривень, або на 34,4%.

“Ми працюємо для того, щоб суб’єкти господарювання могли здійснювати свою діяльність без порушень законодавства. Податкова служба створює всі необхідні умови для своєчасної сплати податків і подання звітності. Адже наше спільне завдання — стабільне наповнення бюджетів”, — зазначила Теодозія Чернецька.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]