Коли у Вільногірську запрацює контейнерний збір сміття

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 14:10, 28 Лютого 2025
Засідання міської ради / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську тривають обговорення щодо впровадження змішаної системи вивезення сміття та введення контейнерного збору відходів. За словами міського голови Володимира Василенка, реалізація цієї ініціативи потребує законодавчих підстав, зокрема погодження з регіональним планом.

Про це розповів міський голова Вільногірська Володимир Василенко у коментарі журналістам Вільногірськ IN.UA

Проблеми впровадження системи контейнерного збору сміття

Міський голова Вільногірська зазначив, що наразі “є підстави, які поки що не дозволяють втілити в життя контейнерну систему збору сміття”. Також він зазначив, що частина баків уже закуплена, але система збору ще не працює повністю. Володимир Василенко пояснив, що для втілення цієї системи необхідно мати відповідні законодавчі підстави, зокрема розроблений місцевий план управління відходами. Відсутність таких підстав гальмує розвиток цієї системи.

Стара схема кластерних полігонів, розроблема до початку повномашстабного вторгнення / скриншот “Регіональний план управління відходами до 2030 року”

“Зараз дуже нагальне питання стосовно впровадження змішаної системи вивезення сміття. Ми вже закупили сміттєвози, частину контейнерів і виготовили майданчики для їхнього розміщення, але все це потребує погодження з регіональним планом, який розробляється зараз в області. Без цього ми не можемо рухатись далі”, – розповів міський голова Володимир Василенко.

Володимир Василенко також наголосив, що під час останніх консультацій з областю, йому повідомили, що концепція кластерних полігонів для Дніпропетровської області може змінитися, і замість кількох полігонів на весь регіон можуть залишитися лише два — в Дніпрі та Кривому Розі. “Ми запропонували зробити полігон на нашій території, але, ймовірно, концепція зміниться”, — зазначив Володимир Василенко.

Технічні проблеми

Ще одним важливим питанням, яке обговорювалось на останній сесії Вільногірської міської ради, є стан доріг до полігону. Міський голова заявив: “Ми знаємо, що дорога до полігону в поганому стані, і однією з пропозицій було виділення коштів для ремонту цієї дороги. Бюджет був закладений ще минулого року, і ми плануємо провести роботи на конкурсних засадах. Можливо, звернемося до комбінатів чи інших підприємств, щоб отримати допомогу”.

Володимир Василенко також зауважив, що крім регіонального плану управління відходами, місто може реалізувати програму за допомогою “Правил благоустрою міста”. Зміна цих правил дасть можливість міській раді почати реалізовувати систему контейнерного збору без погодження з регіональним планом управління відходами. 

Як зазначив міський голова, для зміни цих правил потрібно створити регуляторний акт, розробка якого може зайняти щонайменше 3 місяці. Він додав, що кінцеву дату розробки акту встановили на 1 червня.

Також міський голова наголосив, що місту необхідний резервний сміттєвоз. За словами Володимира Василенка, новий сміттєвоз місту коштуватиме приблизно 3 мільйони гривень.

“Той, що маємо коштував нам трохи більше 5 мільйони гривень. На сьогодні розглядаємо придбати менший по обʼєму і відповідно дешевший, десь приблизно до 3 мільйонів гривень. Це немалі гроші для бюджету, але будемо шукати можливості”, – зазначив Володимир Василенко.

Нагадаємо, що існує думка щодо переобладнання наявного сміттєвоза, про яку редакції розповів колишній працівник КП “Жилкомсервіс” Олександр Щекодін.

Старий сміттєвоз / фото Вільногірськ IN.UA

Цю ідею прокоментував міський голова, зазначивши, що керівництво КП “Жилкомсервіс” категорично запевняє про відсутність такої можливості.

За словами міського голови, крім системи контейнерного збору сміття, потрібно врахувати стан доріг та стан спецтехніки, яка здійснює вивіз сміття.

Читайте також:

Підписуйтесь

Їздить на арештованому автомобілі та купив 22,5 сотки землі у 2024 році: що ще декларує керівник КП “Жилкомсервіс”, якого підозрюють в особливо тяжкому злочині

Анастасія Гришкова 18:20, 15 Квітня 2025
Депутат Іван Буряк / фото Вільноногірськ IN.UA

Директор вільногірського КП “Управляюча компанія “Жилкомсервіс” Іван Буряк подав оновлену декларацію, в якій зазначив нові об’єкти нерухомості та доходи за 2024 рік. Зокрема у минулому році Буряк придбав земельну ділянку вартістю понад 100 тисяч гривень.

Буряк є керівником підприємства, що фінансується з бюджету, а також чинним депутатом міської ради, якого судять за підозрою у тяжкому злочині, але він продовжує впливати на ухвалення рішень у місті Вільногірськ.

Редакція Вільногірськ IN.UA проаналізувала не лише декларацію, а й судові ухвали, пов’язані з його прізвищем, що містяться у Єдиному реєстрі судових рішень. Зокрема, йдеться про кримінальну справу щодо залякування та вимагання, в якій Буряк фігурує як підозрюваний.

Буряк є підозрюваним у справі про вимагання з залякуванням

Івана Буряка підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 189 За даними слідства, він причетний до вимагання грошових коштів у колишнього заступника міського голови Вільногірська.

Як йдеться в ухвалі суду, 13 серпня 2024 року потерпілий передав підозрюваному 169 000 гривень. Згодом сума вимагання зросла до 200 000 доларів США, а на потерпілого систематично чинився психологічний тиск.

У межах реалізації злочинного плану було вчинено підпали автомобілів, а також на подвір’я потерпілого кидали світлошумові гранати. Крім того залякування потерпілого відбувалося за участі інших осіб.

Деталі розслідування

Досудове розслідування у цій справі розпочалося 28 серпня 2024 року, а вже у січні поточного року Буряку було офіційно повідомлено про підозру.

Ймовірно затримання Буряка відбулося біля, або в самому ТРЦ “Мост Сити” в місті Дніпро, адже в матеріалах справи фігурують записи з камер спостереження в цьому ТРЦ як речові докази.

Крім того, 29 січня правоохоронці провели обшуки в автомобілі ГАЗ 3110 (Волга), в ході якого виявили та вилучили грошові кошти в сумі 22 000 доларів США.

Ці факти зафіксовані в матеріалах слідства.Також, згідноцієї ухвали, підозрюваний користується службовим автомобілем, який спершу був арештований, а згодом повернутий підприємству.

Йдеться про авто ГАЗ-3110 (Волга), яка належить Вільногірській міській раді, та яка використовується для господарських потреб КП “УК “Жилкомсерсіс”, тобто авто не належить особисто підозрюваному.

Натомість згідно з ухвалою арешт було накладено на ще один автомобіль Volvo V60, який згідно з декларацією належить Івану Буряку.

Відповідно до інформації викладеної в декларації самим Буряком, він є власником двох транспортних засобів: окрім вантажного автомобіля ГАЗ-53, він ще у 2023 році придбав легковий автомобіль Volvo V60 (2018 року випуску), за 500 тисяч гривень, що на сьогодні за курсом НБУ становить трохи більше 12 тисяч доларів.

Останнє з авто наразі перебуває під арештом. Згідно з ухвалою суду прокурор просив арештувати майно з метою забезпечення збереження речових доказів, а також з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.

Але захисник підозрюваного пояснив, що автомобіль необхідний власнику для забезпечення його життєвих потреб, оскільки підозрюваний має складні хронічні захворювання, які потребують невідкладних відвідувань лікаря, у зв`язку з чим просить не обмежувати його користуватися транспортним засобом.

Суддя вважає, що прокурором не доведено, що зазначений автомобіль має значення для справи як речовий доказ. Він не був знаряддям вчинення злочину.“

На думку слідчого судді, накладення заборони користування транспортним засобом в даному випадку буде явно непропорційним, неспіврозмірним, нерозумним та покладе надмірний тягар на власника цього майна” – в ухвалі зазначено.

Текст ухвали / фото скріншот

Тож, депутат, якого підозрюють у тяжкому злочині, продовжує користуватися заарештованим майном, бо його передали на відповідальне зберігання власнику.

Доходи та майно директора Жилсервісу

Згідно з декларацією, у квітні 2024 року посадовець набув у власність земельну ділянку площею 2249 м² у селі Посуньки (близько 22,5 соток), що на території Вільногірської громади. Загальна вартість угоди склала 110 тисяч гривень. Об’єкт знаходиться у спільній частковій власності – по 50% із членом родини, інформацію щодо імені та прізвища Буряк не надав.

Також він задекларував ще дві земельні ділянки. Перша, площею 1500 м² (приблизно 15 соток), розташована в місті Вільногірськ і перебуває у власності з 1997 року. Друга ділянка, площею 68144 м² (681 сотки, 6,81 гектар), знаходиться в Саксагані і належить Буряку з 2018 року.

Крім того, у декларації зазначено ще кілька об’єктів нерухомого майна:

  • житловий будинок у селі Посуньках площею 127,9 м², який було придбано у 2004 році за 320 тисяч гривень;
  • житловий будинок у Вільногірську площею 88,5 м², власником, якого Буряк став у 2006 році, вартість будинку не вказано у декларації.

Щодо доходів, за 2024 рік директор комунального підприємства отримав 693 904 гривні заробітної плати. Які становить понад 57 тисяч гривень на місяць. Проте у порівнянні з минулим роком заробітна плата Буряка зросла на понад 100 тисяч гривень за рік, це приблизно на 10 щомісяця.

Крім того, задекларовано пенсію в розмірі 228 298 гривень та дохід у 4722 гривні від надання майна в оренду фізичній особі-підприємцю.

У декларації Іван Буряк також зазначив інформацію про правочин купівлі-продажу (міни) нерухомого майна вартістю 160 тисяч гривень. Про який саме обмін майна йдеться не вказано.

Що відомо про політичну діяльність депутата Івана Буряка

Редакція Вільногірськ IN.UA зібрала інформацію про політичну діяльність Івана Буряка. Він є чинним депутатом Вільногірської міської ради.

Згідно з даними Центральної виборчої комісії, Буряк народився у 1964 році та має вищу освіту.

У 2010 році Іван Буряк був членом провладної на той час партії “Єдиний Центр” та навіть очолював міську організацію цієї партії, та обіймав посаду директора КП “Благоустрій”.

Вже на місцевих виборах 2015 року балотувався як безпартійний кандидат.

У 2020 році Іван Буряк знову балотувався до Вільногірської міської ради як безпартійний, але висунутий партією “Пропозиція”, додамо, що від цієї ж партії балотувався діючий міський голова Вільногірська Володимир Василенко.

Крім того, згідно з даними платформи YouControl, Іван Буряк був зареєстрований як фізична особа-підприємець, та надавав ландшафтні послуги з 2012 року. Підприємницьку діяльність було припинено у 2016 році.

Підписуйтесь

Відповідальність і турбота: у Вільногірську стерилізували котів і собак

Катерина Тесленко 17:10, 15 Квітня 2025
Стерилізація котів і собак у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

До Вільногірська вдруге завітала команда ветеринарів від благодійної організації Sterilization UA, яка проводить стерилізацію котів і собак по всій Україні. Процедури відбулися 15 березня за адресою вул. ім. Ю. Устенка, 31 і об’єднали зусилля волонтерів, місцевих мешканців та фахівців.

Журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з однією із організаторок, волонтеркою Ольгою Роговенко, та дізналася подробиці.

“Це важливо для зменшення кількості безпритульних”

За словами Ольги Роговенко, ця благодійна організація, “Sterilization UA”, вже вдруге завітали до Вільногірська з цією ініціативою. Незадовго як приїхати сюди, вони були у Верхньодніпровську, де за один день стерилізували понад 70 котів. У Вільногірську кількість прооперованих тварин теж була значною. На жаль, поспілкуватися із самими ветеринарами нам не вдалося, так як вони були зайняті пацієнтами.

До команди організаторів стерилізації долучилася і волонтерка Ольга Роговенко — власниця притулку “Пухнастий батальйон”. За її словами, ідея провести стерилізацію в місті виникла після того, як вона влітку повезла тварин до Верхньодніпровська й побачила високу якість операцій, які там проводили.

Якість операцій дуже гарна, і це стало великим полегшенням для тваринок, і для волонтерів також”, — Ольга Роговенко.

Фінансування ініціативи здійснювалося через збори в соціальних мережах, а сам процес організації взяли на себе чотири місцеві активістки: сама Ольга Роговенко, власниця собачого притулку Вікторія Кукса, волонтерка Інна Середа та Анастасія Бондар. Під час акції стерилізували як безпритульних, так і домашніх тварин — реєстрація була відкритою для всіх.

Стерилізація котів і собак у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Допомагали зловити тварин для стерилізації місцеві зоозахисниці Вікторія Кукса та Ольга Роговенко. Жінки опікуються притулками і часто організовують збори на ветеринарні послуги. Вони годують тварин у дворах, аби ті довіряли й підходили — це полегшує відлов. Також цим займаються і деякі місцеві, що дуже допомагає волонтерам.

Це все робиться на волонтерських засадах, за свій кошт. Ми не отримуємо за це ані копійки”, — пояснює Ольга Роговенко.

“Люди самі оплачують ліки”

Безкоштовною ця процедура не була: стерилізація котів і собак оплачувалася власниками або волонтерами. Наприклад, стерилізація киці коштувала 300 гривень, кота — 400, собаки — від 500 до 1000 гривень, залежно від статі та ваги.

“Ціни формуються з розрахунку на вартість ліків, зокрема — анестезії. Лікарі не беруть за свою роботу грошей — лише за препарати”, — кажуть організатори.

Запис відбувався заздалегідь — кожну людину вписували на певний час, щоб уникнути черг і забезпечити безпеку тварин.

Стерилізація котів і собак у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Процедура й відновлення

За словами Ольги Роговенко, стерилізація проходить під загальним наркозом — це повноцінна операція. Оптимальний вік для кицьок — від 8 місяців. У разі, якщо тварина худа або хвора, їй відмовляють і рекомендують спочатку пролікувати.

Відновлення у кожної тварини різне — зазвичай це займає від 1 до 3 діб. У випадку ускладнень ветеринари призначають антибіотики або знеболювальні. Проте, за словами організаторів, серйозні проблеми виникають рідко.

Стерилізація котів і собак у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Не лише про зручність, а й про відповідальність

Як кажуть місцеві волонтери, стерилізація — не просто спосіб зупинити розмноження. Вона має низку переваг для здоров’я тварини: знижується ризик виникнення гінекологічних хвороб, не потрібно давати гормональні препарати, які можуть зашкодити, тощо.

“Це зменшує кількість блукаючих тварин, знижує рівень конфліктів у місті і покращує добробут самих тварин”, — пояснює Ольга Роговенко.

Читайте також:

Підписуйтесь

Їздить на арештованому автомобілі та купив 22,5 сотки землі у 2024 році: що ще декларує керівник КП “Жилкомсервіс”, якого підозрюють в особливо тяжкому злочині

Директор вільногірського КП “Управляюча компанія “Жилкомсервіс” Іван Буряк подав оновлену декларацію, в якій зазначив нові об’єкти нерухомості та доходи за 2024 рік. Зокрема у минулому […]

Відповідальність і турбота: у Вільногірську стерилізували котів і собак

До Вільногірська вдруге завітала команда ветеринарів від благодійної організації Sterilization UA, яка проводить стерилізацію котів і собак по всій Україні. Процедури відбулися 15 березня за […]

Скільки коштує спекти домашні паски у Вільногірську цього року?

Напередодні Великодня українці готуються до свята, купують продукти та планують меню. Журналісти Вільногірськ IN.UA підрахували, скільки приблизно коштує приготування домашньої паски цьогоріч у Вільногірську. У […]

Вільногірців запрошують на малювання кавою

Центр Життєстійкості запрошує мешканців Вільногірська на — ароматерапію “Малювання кавою”. Про це повідомляє Центр Життєстійкості на сторінці у Fecebook. Малювання кавою: як взяти участь Захід […]

Скасування догани Єгорову: Вільногірська міська рада оскаржує рішення суду

У березні Максим Єгоров звернувся до суду через догану, яку йому оголосила Вільногірська міська рада за порушення трудової дисципліни. Суд став на бік Єгорова та […]