Ліцеї Вільногірська долучилися до допомоги захисникам: деталі

Наталія Філоненко 17:10, 10 Вересня 2024
Вільногірські ліцеї долучилися до допомоги
Вільногірські ліцеї долучилися до допомоги / Фото Вільногірськ IN.UA

Акція «Донат на ЗСУ замість квітів вчителю» у Вільногірську вже стала традиційною. Викладачі, учні та батьки долучаються до неї кожного вересня на свято Знань.

Більше дізнавалися журналісти Вільногірськ IN.UA

Донат для ЗСУ

З початку повномасштабного вторгнення освітні заклади Вільногірська традиційно долучаються до акції кожного року. Тож і цей рік не був виключенням. 

Містяни щиро вірять в перемогу й роблять внески до скриньок, які розміщують в закладах. Так, на урочистих лінійках в ліцеях було зібрано 22 тисячі гривень силами педагогічного колективу, учнів, батьків.

Внески тилового фронту Вільногірська:

  • Вільногірський Ліцей №3 зібрав 9200 гривень;
  • Вільногірський Ліцей №4 зібрав 7000 гривень;
  • Вільногірський Ліцей №5 зібрав 5 700 гривень.

Зібрані кошти підуть на закупівлю 3 рулонів тканини для плетіння сіток та закриття поточних запитів на фронт. Завдяки коштам 4 та 5 ліцею волонтери придбали портативний інверторний генератор для бійців 414 батальйону ЗСУ.

Про це в мережах повідомила волонтерка Світлана Мількевич. 

«Кожен з вас батьків, учнів, вчителів — це єдиний тиловий фронт, що надихає, підтримує і дає сили кожному бійцю на передовій триматися і врешті решт вистояти в нашій боротьбі», — прокоментувала на сторінці у Фейсбуці волонтерка Світлана.

Відзначимо, що 5 ліцей на постійній основі збирають пластикові кришки й макулатуру, кошти від яких йдуть тільки для ЗСУ.

«Наш ліцей неймовірний та невтомний. Дуже швидко реагують на збір. Ми завжди збираємо на  термінові потреби для хлопців. В нас навіть діти, які навчаються за кордоном їх батьки пересилають кошти. Тим, наближають нашу перемогу. Я рада, що в нас такий дружній колектив. Вдячна їм за розуміння»,  — каже заступник директора з виховної роботи Людмила Ніколаєнко. 

Читайте також:

Підписуйтесь

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:16, 10 Березня 2025
Євгеній Філоненко / фото Вільногірська міська рада

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України Євгеній Геннадійович Філоненко.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Історія Вільногірського захисника

Євгеній Філоненко народився 19 червня 1994 року у Вільногірську. Навчався у загальноосвітній школі №2. З 2009 по 2013 роки навчався у цьому закладі за спеціальністю “Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд”. Отримав кваліфікацію техніка-електрика. Проходив військову службу у Полтаві, після демобілізації працював у ТОВ “Скляний Альянс” та на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті.

У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення росії, він добровільно пішов на фронт. Служив у 43-й окремій механізованій бригаді ЗСУ, брав участь у визволенні населених пунктів Донецької та Харківської областей.

“Глибокі щирі співчуття мамі Євгенія – Ірині Миколаївні, сестрі, бабусі, всім близьким, друзям, колегам по роботі, бойовим побратимам. Для всіх нас це страшна втрата, за яку ворогам не буде прощення ніколи. Дякуємо нашому землякові за гідність, мужність, стійкість, за вірність військовій присязі та громадянському обов’язку”, – висловили співчуття рідним та близьким захисника у Вільногірській міській раді.

Церемонія прощання з Євгенієм Філоненком відбудеться у вівторок, 11 березня, о 12:00 на площі перед Палацом культури та спорту “Металург”. Захисника поховають на Алеї Слави міського кладовища.

Читайте також:

Підписуйтесь

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 6 Березня 2025
Сім’я / фото ілюстративне, Микола Лукашук

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. З них 39 мільярдів необхідні для відновлення соціального захисту, включаючи підтримку вразливих груп населення та модернізацію соціальної інфраструктури.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Відновлення соціальної сфери

У сфері соціального захисту війна завдала збитків на 500 мільйонів доларів, що включає пошкодження або руйнування об’єктів соціальної інфраструктури. Найбільше постраждали внутрішньо переміщені особи (ВПО), яких на кінець 2024 року зареєстровано 4,6 мільйона в Україні, а ще 6,8 мільйона перебувають за кордоном. Для підтримки цих категорій уряд продовжив виплати на проживання та запровадив субсидії на оренду житла.

Люди старшого віку та особи з інвалідністю також зазнали значного впливу війни. В Україні проживають близько трьох мільйонів осіб з інвалідністю, багато з яких втратили доступ до необхідних соціальних та медичних послуг. У 2024 році уряд спрямував 88 мільярдів гривень на підтримку таких громадян та розпочав реформу медико-соціальної експертизи (МСЕК), що спрощує встановлення інвалідності.

Кількість військових ветеранів значно зросла з початку повномасштабного вторгнення, і уряд виділив понад 10 мільярдів гривень на пільги з оплати комунальних послуг, одноразові виплати та реабілітаційні програми. Також діє система соціальної адаптації ветеранів для їхнього повернення до цивільного життя.

Читайте також:

Підписуйтесь

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. […]

13:15, 06.03.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримає 400 тисяч євро на дослідження наслідків від удару ворога по ЧАЕС

З рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля виділять 400 тисяч євро на дослідження пошкодження Арки нового безпечного конфайнменту (НБК), якого завдала російська атака. Тоді в конструкцію […]

13:10, 04.03.2025 Дмитро Бойцун

Україні знадобиться 524 мільярди доларів на відновлення після війни

Відновлення України за наступні 10 років коштуватиме 524 мільярди доларів – таку оцінку дали Світовий банк, Єврокомісія та ООН. Рік тому сума була меншою – […]

13:17, 25.02.2025 Дмитро Бойцун

Українці мають можливість подати свідчення про злочини рф на платформі “Svidok.org”

Громадяни України отримали можливість фіксувати воєнні злочини за допомогою нового додатку “Свідок”, який дозволяє безпечно зберігати особисті свідчення про життя під час російського вторгнення. Про […]