
Олена Васильєва – вільногірська фотографиня. Останні два роки жінка виготовляє декоровані прикраси з гіпсу. Часті замовлення приймає на голову «Давида», яка відома серед поціновувачів мистецтва.
Про свою творчість майстриня Олена Васильєва розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.
Вільногірка виготовляє декор з гіпсу
Елементи гіпсового декору часто можна побачити у салонах краси чи офісах. Прикраси створюють атмосферу затишку у приміщенні. Майстриня Олена Васильєва розповідає, свій перший виріб з гіпсу зробила на подарунок для косметологічного салону, який відкривався у Дніпрі.
«Я 13 років працюю фотографинею. Колись мене запросили на відкриття салону, тоді я зрозуміла, що хочу подарувати якусь частинку себе, моєї душі. Так і з’явилося моє друге хобі, яке мене надихає й розвантажує», — розповідає Олена Васильєва.
Гіпсом Олена почала займатися у листопаді 2021 року. Відтоді жінка створила понад 600 виробів різної форми та розміру. Працює в різних техніках. За день, розповідає Васильєва, може зробити до 20 одиниць виробів.
Креативна техніка, якою володіє Олена — «руйнування». Жінка додає у форму камінці та заливає гіпс. У готовому виробі камінці дають ефект часткового руйнування.
Також Олена Васильєва працює з тонкими листами фольги, які мають назву поталь, та блискітками — глітером. Пігменти додає сухі або вологі.

Так у майстрині виходять декоративні підставки для прикрас, кашпо, крильця янголів, сердечка, вироби у формі вуст, які дарують поцілунок, морські зірки, квіти. Найулюбленіша форма з якою працює Олена — голова «Давида». Мармурова статуя «Давид» — робота італійського скульптора та художника Мікеланджело, яка уособлює силу та можливості вільної людини, а також є символом краси.

«Саме велике для мене натхнення — коли приходить повідомлення, що посилка вже прийшла у відділення, а в ній нова форма для гіпсових виробів», — ділиться Олена Васильєва.
Чарівний процес виготовлення гіпсового декору
Щоб створювати якісні вироби Олена Васильєва використовує гіпс високої міцності та пластифікатор, а для білосніжного кольору гіпсу додає діоксид титану.
«Першу пропорцію я побачила в інтернеті. Використала її, а потім цей рецепт підлаштувала під себе», — пояснює майстриня.
Гіпс швидко застигає, тому залити його у форму потрібно не більше ніж за 3 хвилини. Проте це не найбільша складність. З форм спочатку необхідно видалити усе повітря, бо виріб може вийти з дірочками.



«Суміш починає застигати приблизно за 3-5 хвилин, дивлячись, яка форма. Якщо маленька форма, то вона швидко сохне. Долонею пробую, якщо воно тепле, значить ще працює. Холодне — можна одразу витягнути», — ділиться Олена.
Другий етап — обробка та шліфування, а от на третьому — вироби мають добре висушитися, це займає до трьох днів. На останок свої вироби Олена ґрунтує та покриває лаком для міцності. Жінка каже, від першого до фінального етапу виготовлення виробів приблизно знадобиться тиждень.
«Я бажаю кожному і кожній знайти щось цікаве для себе у житті. Треба жити кожним днем. Малювати, читати вірші, фотографувати», — каже Олена Васильєва.

Читайте також: