У серпні було забезпечено своєчасні державні соцвиплати 134,9 тисячі мешканців Дніпропетровщини на загальну суму 395,8 мільйона гривень. Зокрема послуга “єМалятко” нараховує 814 заяв у серпні, та 6856 загалом за рік.
Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Хто може отримати соцвиплати: деталі
Наразі соцвиплати можуть отримати:
малозабезпечені та багатодітні родини,
сім’ї з дітьми до трьох років,
одинокі матері,
люди з тяжкими захворюваннями,
діти та дорослі з інвалідністю.
Заяву можна подати до місцевого ЦНАП за наявності таких документів:
Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги (при пред’явленні паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця), або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус)
Копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу)
Копії свідоцтво про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів)
Українці мають змогу витратити державні кошти за програмою “Зимова підтримка” до 30 червня включно. Вже з початку липня всі невикористані залишки на рахунках автоматично повернуться до державного бюджету.
Пресслужба електронного сервісу “Дія” наголошує на необхідності вчасного використання державної допомоги. Громадяни, які отримали виплату, повинні розпорядитися фінансами до кінця поточного місяця. З настанням липня нерозподілені кошти будуть списані та повернуті державі.
Також представники сервісу радять користувачам перевірити баланс національного кешбеку та встигнути витратити наявний залишок до 30 червня.
На що можна витратити кошти
За умовами ініціативи, виділені фінанси мають цільове призначення. Гроші можна використати для оплати визначених категорій:
оплата комунальних послуг;
придбання ліків українського виробництва;
купівля книг від українських видавництв;
розрахунок за продукти й товари від українських виробників;
Депутат Артем Федоранич втретє намагається скласти мандат / фото, Вільногірськ IN.UA
Після двох невдалих голосувань у Вільногірській міській раді знову розглянуть питання дострокового припинення повноважень депутата Артема Федоранича.
Детальніше про третю спробу достроково припинити повноваження депутата Артема Федоранича та подальшу процедуру заміщення мандата – у матеріалі Вільногірськ IN.UA
Сам написав заяву про складання повноважень
На чергову сесію Вільногірської міської ради винесено проєкт рішення про дострокове припинення повноважень депутата Артема Федоранича.
Як зазначається у документі, підставою стала особиста заява депутата від 11 червня 2026 року про складення депутатських повноважень. Відповідно до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, депутат має право добровільно відмовитися від мандата.
У разі ухвалення рішення міська рада не лише припинить депутатські повноваження Артема Федоранича, а й виключить його зі складу постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності, регуляторної політики, місцевого самоврядування, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи.
Після цього рішення буде направлене до Вільногірської міської територіальної виборчої комісії, яка має розпочати процедуру заміщення депутата.
Історія питання: дві попередні спроби завершилися безрезультатно
Питання припинення повноважень Артема Федоранича вже не вперше потрапляє до порядку денного міської ради.
Вперше питання про складання ним мандата винесли на розгляд депутатів після подання відповідної заяви. Тоді Артем Федоранич висловив бажання достроково припинити свої повноваження, однак необхідної кількості голосів для ухвалення рішення на сесії не вистачило. Через це депутат формально продовжив виконувати свої повноваження.
Згодом питання повторно внесли до порядку денного міської ради. Проте і вдруге депутати не підтримали дострокове припинення його повноважень. Таким чином ситуація стала доволі незвичною: попри особисте бажання скласти мандат, депутат залишався членом міської ради через відсутність відповідного рішення депутатського корпусу.
Про обидва випадки раніше повідомляла редакція Вільногірськ IN.UA. У першому матеріалі йшлося про намір Артема Федоранича скласти депутатські повноваження, а в другому – про повторне неприйняття відповідного рішення міською радою.
Тепер питання знову повертається до сесійної зали.
Остаточне рішення – за депутатським корпусом
Наразі документ має статус проєкту рішення, тому остаточна доля депутатського мандата Артема Федоранича залежатиме від результатів голосування на сесії міської ради.
Якщо депутати підтримають проєкт, історія з тривалим складанням повноважень завершиться, а Вільногірська міська територіальна виборча комісія розпочне процедуру заміщення вакантного депутатського мандата.
Українці мають змогу витратити державні кошти за програмою “Зимова підтримка” до 30 червня включно. Вже з початку липня всі невикористані залишки на рахунках автоматично повернуться […]
Після двох невдалих голосувань у Вільногірській міській раді знову розглянуть питання дострокового припинення повноважень депутата Артема Федоранича. Детальніше про третю спробу достроково припинити повноваження депутата […]
Суд призначив позбавлення волі, але звільнив обвинуваченого від відбування покарання з випробувальним терміном. Детальніше про обставини крадіжки, рішення суду та покарання для обвинуваченого читайте у […]
Останній повний тиждень червня у Вільногірську буде по-справжньому літнім. На початку тижня температура повітря підніматиметься до +31 градуса, однак спеку місцями супроводжуватимуть дощі та грози. […]
У застосунку “Дія” стартує бета-тестування нової послуги – розірвання шлюбу онлайн. До участі запрошують подружжя, яке вже ухвалило рішення про розлучення та готове допомогти вдосконалити […]