
Моніторинг 50 місцевих рад з 10 областей України показав, що 24% органів місцевого самоврядування порушують мовне законодавство під час пленарних засідань. Зокрема, виявлено порушення в 12 радах, де використовують недержавну мову.
Про це повідомляє Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Серед таких ради Одеської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Київської, Кіровоградської, Дніпропетровської та Запоріжжя. Зокрема, на Дніпропетровщині порушення виявили в Самарській (Новомосковській) міській раді та Синельниківській міській раді.
“Спостерігається тенденція: чим нижчий рівень органу місцевого самоврядування, тим більше порушень мовного законодавства”, – розповів Тарас Кремінь.
Проблемою є також погана якість записів пленарних засідань, що ускладнює фіксацію порушень та знижує довіру громадян до влади.
Щодо інтернет-представництв, моніторинг показав, що 58% сайтів місцевих рад мають лише українськомовну версію, 38% – українську та мови ЄС. Проте деякі ради, зокрема Харківська та Одеська, залишають російськомовні версії сайтів.
З 14 серпня 2024 року набули чинності зміни до закону, які зобов’язують місцеві ради фіксувати та оприлюднювати записи засідань. Однак наприкінці 2024 року деякі ради, зокрема Криворізька та Конотопська, не виконують ці вимоги. Рекомендується встановити стандарти для фіксації засідань та продовжити моніторинг малих громад.
Читайте також:
- МВС роз’яснило, чи є дійсними прострочені паспорти під час воєнного стану
- Під час обміну полоненими до України повернули захисників з Кам’янського району
Підписуйтесь