Новини

На ремонт доріг у Вільногірську планують спрямувати майже 700 тисяч гривень

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:45, 10 Квітня 2025
Вулиця Устенка / фото, Вільноногірськ.IN.UA

У Вільногірську в 2025 році планують витратити понад 668 тисяч гривень на поточний ремонт доріг. Відповідні витрати передбачені Програмою утримання об’єктів благоустрою та житлово-комунального господарства на 2022–2026 роки. На виконання робіт кошти спрямують з міського бюджету.

Скільки планують витратити на ремонт доріг читайте у матеріалі Вільноногірськ.IN.UA.

На яких вулицях проведуть ремонт

Як повідомив начальник управління архітектури та капітального будівництва житлово-комунального господарства (УАКБ та ЖКГ) Ростислава Варницького під час засідання постійної комісії Вільноногірської міської ради, 25 березня 2025 року ці кошти підуть на ремонт центральних доріг міста, серед яких:

  • вулиця Центральна;
  • бульвар Миру (частково) – в тій частині, де проводилися ремонтні роботи КП “Жилсервісом”, дорогу ремонтувати не будуть, бо потребує часу на усадку, пояснив Варницький
  • вулиця Устенка (частково);
  • вулиця Варена.
Бульвар Миру / фото Вільногірськ.IN.UA

Водночас на запитання Олега Штамбурга щодо поточних розрахунків для виконання ремонтних робіт Ростислав Варницький не надав відповіді, але пояснив, що треба провести зустріч з працівником автомагістралі, щодо обчислення об’єму виконання робіт, яку планується провести 31 березня, також Варницький повідомив, що на ремонт доріг у поточному році виділили 500 тисяч гривень.

Під час засідання постійної комісії Вільноногірської міської ради, присутні підняли питання, що протягом останніх трьох років у Вільногірську роботи з благоустрою виконували приватні підприємці, і, за їх словами, ці послуги обійшлися місту дешевше, ніж планувалося.

За словами Віталія Федоренка, якщо за проєктом передбачалося витратити мільйон гривень, підрядники виконували роботи за 600 тисяч, що давало можливість зекономити до 400 тисяч гривень.

Віталій Федоренко, поставив питання Варницькому: чому, раніше, за наявності такої економії жодного разу не були спрямовані додаткові кошти на ремонт доріг? Адже, за його словами економія бюджетних коштів мала б відкривати можливості для фінансування інших нагальних потреб, зокрема оновлення дорожньої інфраструктури.

Тоді, Олег Штамбург запропонував, якщо вийде зекономити на покосі трави – до 400 тисяч гривень (про цей розподіл бюджетних коштів редакція писала раніше), то можна б було їх направити на ремонт доріг.

Водночас звучали припущення, що процес був затягнутий або недопрацьований. Присутні дійшли висновку, що у разі повторення такої ситуації в майбутньому варто своєчасно переорієнтовувати зекономлені кошти на першочергові потреби громади.

Редакція Вільногврськ.IN.UA також звернулася до Ростислава Варницького за додатковими роз’ясненнями, адже озвучена ним сума виявилася нижчою за ту, що закладена у Програмі на 2025 рік. Утім, посадовець повідомив, що наразі зайнятий.

Водночас згідно з оновленнями, підписаними 19 березня 2025 року — за тиждень до засідання профільної комісії, — на поточний ремонт доріг у 2025 році передбачено 668,7 тисячі гривень.

Крім того на 2026 рік також передбачено фінансування з бюджету громади — наразі закладено 500 тисяч гривень.

Читайте також:

Підписуйтесь

Чистий четвер: як правильно проводити традицію омивання 

Єва Буянова 16:00, 12 Квітня 2025
Чистий четвер/ фото ілюстративне, Pexels

У Чистий четвер вода вважається цілющою, а купання — обрядом духовного і тілесного очищення. Щоб ритуал справді мав силу, важливо дотримуватися  давніх традицій і уникати помилок, які можуть знецінити його силу.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала поради щодо ефективного проведення традиції омивання. 

У народі вважають, що у Чистий четвер вода має цілющу силу. Купання у цей день — у душі, ванні чи водоймах — допомагає очиститися від негативу, супроводжуючи обряд молитвою та щирими намірами.

У ніч на Чистий четвер рекомендують скупатися до світанку, а потім заснути з чистими помислами. Вранці кожен член родини має вмитися водою, у яку на ніч поклали срібну монету, ложку чи прикрасу — це вважається запорукою здоров’я, молодості й краси. Існує також традиція обмивати хворих водою, настояною на сріблі, позиченому в сусідів, адже така вода, за віруваннями, має особливу силу.

Що не можна робити під час купання у Чистий четвер

У Чистий четвер існують не лише обряди очищення водою, а й певні заборони, пов’язані з купанням. Ось що не слід робити цього дня: 

  • купання з поганими думками: очищення має стосуватися не лише тіла, а й душі; 
  • купання поспіхом або несерйозне ставлення до ритуалу: обряд варто проводити усвідомлено, з молитвою або щирими, добрими намірами;
  • омивання у брудній або застійній воді: в цей день вода має бути чистою, свіжою та в ідеалі природною; 
  • залишення води після купання брудною: після купання у ванні варто одразу спустити воду й ретельно промити поверхні, аби негатив не залишався в домі.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Страсний тиждень 2025: опис по днях, традиції та заборони

Єва Буянова 14:00, 12 Квітня 2025
Страсний тиждень/ фото ілюстративне, Pexels

Страсний тиждень — це останній тиждень Великого посту перед Великоднем, що починається в понеділок і триває до суботи. У 2025 році Страсний тиждень розпочинається 14 квітня і завершується 19 квітня.

Страсний тиждень 2025 – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Страсний тиждень по днях

Цей тиждень особливий для християн, адже він присвячений спогадам останніх днів життя Ісуса Христа, його страждань, смерті та поховання. Кожен день Страсного тижня має свої обряди та символічні значення:

  1. Великий понеділок — День покаяння та очищення. Це перший день Страсного тижня, коли віряни через молитву та покаяння відновлюють свій дух і починають духовний шлях очищення.

  2. Великий вівторок — День прощення та милосердя. В цей день віряни намагаються примиритися з іншими та проявляють милосердя, піклуючись про нужденних і очищуючи душу від гріхів.

  3. Велика середа — День зради Юди. Згадка про зраду апостола Юди, який продав Ісуса, змушує вірян задуматися про прощення та духовне очищення.

  4. Великий четвер — Вечеря Господня. День, коли Ісус встановив Таїнство Євхаристії. Віряни моляться за духовне збагачення та вірність Христу, а також згадують обряд умивання ніг, який символізує служіння і покору.

  5. Велика п’ятниця — День страждань і розп’яття Христового. Це день скорботи, коли віряни згадують страждання Ісуса. Дотримуються суворого посту та утримуються від веселощів.

  6. Велика субота — Час очікування і молитви. Цей день присвячений перебуванню тіла Ісуса в гробі, а в ніч з суботи на неділю відбувається Великоднє богослужіння та освячення пасхальних продуктів.

  7. Неділя — Великдень, день святкування Воскресіння Христового. Це кульмінація Страсного тижня, що символізує перемогу життя над смертю, світла над темрявою.

Традиції та заборони

  • протягом Страсного тижня віряни моляться більше, намагаючись очистити своє серце від гріхів: 
  • віряни беруть участь у богослужіннях, зокрема на Страсну пʼятницю та Велику суботу; 
  • в ніч з суботи на неділю освячується великодній кошик
  • під час Страсного тижня не можна їсти мʼясо та молочні продукти, а також святкування та розваги, аби зберігати атмосферу скорботи та молитви. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як святкують Великдень в різних країнах

Великдень в різних країнах

12:30, 12.04.2025 Єва Буянова

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун