Ввечері, 11 липня, росіяни двічі обстріляли Нікопольщину з важкої артилерії. Вони били по Марганецькій громаді.
Про це розповів голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак у Telegram.
Обстріли Дніпропетровщини
За наявними даними, в результаті обстрілів у Марганецькій громаді були зруйновані чотири господарських споруди. Ще стільки ж цивільних об’єктів понівечені артилерійськими снарядами. Відомо також й те, що в громаді побиті дев’ять приватних будинків та гараж.
Загиблих і поранених через дії росіян немає.
Також відомо й про те, що вранці, 12 липня, ворог поцілив дроном-камікадзе по Нікополю.
Обстріли Нікополя напередодні
10 липня військові рф обстріляли Нікополь. Вони пошкодили транспортну, комунальну та цивільну інфраструктури. Пошкодження отримали 23 приватних будинків, 6 господарських споруд, а також будівля, що не експлуатувалася.
Стерилізація безпритульних собак є важливою роботою. Такі тварини зазвичай проявляють суттєво менше агресії, тому це впливає на безпеку людей та інших тварин у місті. Крім того, це є одним із гуманних способів зменшити популяцію собак, що не мають дому та власника. Цього року у Вільногірську цією роботою займаються спеціалісти з ГО «ЗооКонтроль».
Наша редакція поспілкувалася з представниками організації та дізналася, особливості їх роботи
Стерилізація вуличних собак: чому це важливо для міста
ГО «ЗооКонтроль» вже не перший раз працюють у Вільногірську. У листопаді минулого року, Вільногірськ.IN.UA вже писали про їх діяльність. Втім, проблема великої кількості безпритульних тварин досі залишається актуальною. Хтось вже народився на вулиці, когось покинули власники. Тому міська рада виділяє кошти та закуповує послуги профільних спеціалістів, щоб зменшити кількість безпритульних собак. Цього разу спеціалісти ЗооКонтролю мають провести операції 100 собакам міста.
Варто зазначити, що стерилізація як безпритульних, так і домашніх тварин є гуманним способом контролю їх чисельності. Такої думки дотримуються й профільні зоозахисні організації. Зоозахисники приводять статистику з досліджень, що на вибірці 40 тисяч собак, стерилізовані суки живуть на 26,3% довше, а кобелі — на 13,8% довше. Тож, це є важливою та абсолютно нормальною практикою. Крім того, коли спеціалісти стерилізують собак, вони також оглядають тварину на наявність інших захворювань, які розповсюджені для вуличних собак та роблять їй вакцинацію.
«Ми колемо собакам вітчизняну вакцину гарної якості, антибіотик та знеболювальні препарати використовуємо, щоб собачкам неболюче було. Тому вони себе гарно почувають, ніхто не скавчить, не плаче. В цілому сама стерилізації займає від 20 до 40 хвилин, залежно від стану здоров’я чи віку. Потім ми її перетримуємо декілька днів, а коли приходить час, оглядаємо, і бригада повертає її на те місце, де взяли собаку. Весь цей час вони їдять, п’ють, в них є кондиціонер, мухоловка, тобто багато того, чого в мене навіть вдома немає. Кондиціонера і мухоловки я не маю» – розповідає лікар ГО «ЗооКонтроль»
Спеціалісти організації підтримують контакт із волонтерами міста та небайдужими містянами. Завдяки цьому вони отримують інформацію про місце скупчення чи життя вуличних собак. Після отримання інформації, кінолог-ветеринар виїжджає на місце, відловлює собак та привозить їх до місця проведення огляду, операції та післяопераційного догляду.
Як впливає стерилізація на собаку та на безпеку людей у місті
Спеціалісти організації розповіли нам, що у собак є декілька типів агресії. Своєю роботою вони унеможливлюють прояви найбільш розповсюдженого типу – це статева агресія. До того ж завдяки вакцинації ветеринари роблять профілактику сказу. Ця хвороба є дуже смертельною для тварин без лікування та при укусі може передатися людині. Тварини, які хворі на сказ також можуть проявляти агресію. Після всієї процедури на тварину одягають спеціальну бирку, щоб люди могли зрозуміти, що така собака стерилізована та вакцинована. Крім того, завдяки підшкірному чіпу, який також вживляється собаці, неможливо сфальсифікувати факт вакцинації. Тому що підшкірний чіп має унікальний код, який можна дізнатися, просканувавши ідентифікувати собаку.
«Оброблені нами собаки будуть мати кліпсу на вусі. В цьому році вона салатова. Колір кожного року міняється, і тому за кольором кліпси можна з’ясувати, якого року вакцинована собака. Тож, якщо, не дай Боже, когось із містян буде покусано собакою, наші оброблені собаки мають чіп підшкірний. Ми після роботи надаємо адміністрації документацію відповідно стосовно виконаної нашої роботи, де список оцих чіпів і кожна собака помічена. Тобто, якщо ситуація, коли собака кусає, її відловлюють, сканують її чіп і виявляють, що з такого року вона була вакцинована від сказу. Вакцина від сказу зазвичай має тривалість імунітету, який вона викликає, близько трьох років. Тобто на три роки більшість собак захищені від сказу» – пояснив лікар
Завдяки такій інформації лікарі зможуть ефективніше підбирати план лікування людини, якщо так сталося, що її покусала вулична собака.
Як себе поводитися з вуличними собаками: паради спеціалістів
Редакція також розпитала спеціалістів ЗооКонтролю щодо основних правил поводження із собаками, особливо, тих, які варто знати дітям.
«Тут можна підійти масштабно, комплексно. Починаючи з того, що потрібно прищеплювати любов до братів наших менших, вчити, що не потрібно їх бити, навіть коли вони безпомічні й маленькі. Не потрібно їх викидати на вулицю. Ми ж відповідальні за тих, кого приручили. І потрібно ставитися відповідально до тваринок. Неважливо, це собака, котик чи папуга, ще там хтось, якась мишка» – радить лікар
Також, важливо навчити дитину, як правильно поводитися в присутності будь-якої собаки. Ветеринар розповідає, що заздалегідь ми не знаємо, агресивна собака чи ні. Тому не варто робити ніяких різких рухів, нахилянь, імітацій, що ви берете камінь чи палку. Треба просто спокійно займатися своїми справами, обходити й не втручатися в життя собаки. Тобто, собака живе своїм життям, а люди своїм. Втім, якщо вже так трапилася, що собака побігла за дорослим чи дитиною, то механізм дій змінюється.
«В таких випадках ми повертаємося обличчям до собаки, стоїмо, руки по швах і потихеньку-потихеньку відступаємо. Тому що дати бій собаці не кожна доросла людина зможе, а дитина тим паче. Тому обережно повертаємося обличчям, якщо є щось в руках, наприклад, сумка, ми не замахуємося, а просто виставляємо між собою і собакою, і потихеньку відступаємо, щоб не нападати» – пояснює ветеринар.
Кабінет міністрів України вніс зміни до Постанови № 473 від 19 квітня 2022 року, якими дозволив проводити комісійне обстеження та фіксацію знищених об’єктів на територіях активних бойових дій.
Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.
Фіксація знищених об’єктів на територіях активних бойових дій
За словами Павла Фролова, зміни до Постанови 473 не тільки дозволяють проводити обстеження зруйнованого житла на території бойових дій, але й вносити отримані дані до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна для подальшого надання власникам таких об’єктів компенсації в межах програми єВідновлення.
Більше деталей надали у Мінреінтеграції. За словами представника міністерства, рішення Уряду дозволяє спеціальним комісіям проводити обстеження знищених об’єктів на території активних бойових дій, на якій функціонують державні електронні інформаційні ресурси. Початок процедури буде проходити з урахуванням безпекової ситуації.
Вже складений за результатами обстеження комісією акт можна буде використати для отримання компенсації за знищене житло за програмою єВідновлення.
Вільногірськ стикається з проблемою доступності ліків. Попри фінансову підтримку, місцевий бюджет не завжди може забезпечити необхідні медикаменти. Історії вільногірок Олени Шевцової та Надії Войченко ілюструють […]
Практичний психолог Олександр Зінченко, який працює у Вільногірську, організовує збір коштів на капці для дітей та їх матерів, які були вимушені залишити свої домівки через […]
Жителі Вільногірська, зокрема внутрішньо переміщені особи, мають можливість безоплатно проходити діагностику для раннього виявлення онкозахворювань завдяки Програмі медичних гарантій. Своєчасне обстеження підвищує шанси на успішне […]
9,3 мільярда гривень — саме стільки становить попередній обсяг фінансування бюджету Дніпропетровської області на 2025 рік. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. […]
З 17 вересня 2024 року по 3 грудня 2024 року вільногірське комунальне підприємство “Жилкомсервіс” витратило близько 2,4 мільйона гривень на тендери за різними напрямками. У […]