Роздільний збір сміття у Вільногірську: для чого у місті розташовані залізні піраміди

Олександра Зоз 13:01, 27 Червня 2024
Роздільний збір сміття у Вільногірську: піраміда для збору пляшок
Роздільний збір сміття у Вільногірську: піраміда для збору пляшок/ фото Вільногірськ IN.UA

Близько 15 років тому Вільногірська громада запровадила елементи роздільного збору сміття. Тоді у місті почав працювати приватний підприємець «ФОП Белей М.А». Власник підприємства встановив у Вільногірську залізні трикутники для викидання пластикових пляшок, а його співробітники випорожнювали контейнери, сортували сміття та відправляли на переробку до спеціалізованих заводів. 

Як система роздільного збору сміття продовжує працювати у Вільногірську — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Як працює роздільний збір сміття у Вільногірську

Приватний підприємець «ФОП Белей М.А» по договору з «Жилкомсервіс», безоплатно збирає пластикові та скляні пляшки у спеціальні металеві накопичувальні контейнери, які розташовані на прибудинкових територіях Вільногірська. 

«В сучасних умовах бізнесом це можна назвати умовно, бо якби за право оренди місць збору мені довелося платити кошти, я б відмовився від цього бізнесу. Адже якщо порахувати всі витрати — податки, зарплата працівникам, витрати на паливо, ремонт та амортизація авто, контейнерів для збору та іншого допоміжного обладнання, оренду землі, де я зберігаю зібране сміття, то виходить не дуже великий прибуток», — розповідає власник ФОПу.

Пляшки, які збирають у Вільногірську, сортують та зберігають у приміщенні власника бізнесу. А раз на два-три місяці відправляють великі партії сортованого та пресованого у тюки по 100 кілограмів пластику до заводу з переробки. 

«Сортується все, навіть по кольору. Ми перебираємо та пресуємо пляшки. А потім це відправляється на переробку. А вже на фабриці з переробки їх миють спеціальними розчинами, дрібнять та перетворюють на гранулу, яка і є сировиною. Її надалі використовують у виробництві», — розповідає працівник приватного підприємства Віталій.

Як вільногірці поводяться із системою роздільного збору сміття

Відношення містян до культури роздільного збору сміття залишається на низькому рівні, розповідає підприємець. 

«Ці контейнери у Вільногірську псують та крадуть. Коли псують, то ще пів біди — ремонтуємо. Колись було таке, що за тиждень вкрали 10 штук. У пунктах з прийомки металу запевнили, що таке не приймають. Якось у приватних бесідах містяни повідомляли про чутки, що піраміди беруть люди з приватного сектору прилеглих до міста сіл, щоб вдома зберігати качани кукурудзи», — приватний підприємець.

Співробітники підприємства наголошують, піраміди у Вільногірську призначені лише для збору пластикових пляшок. Цього правила сортування дотримуються не всі. Водій машини для збору сміття Віталій каже: люди часто викидають у контейнери для пластику побутові відходи. 

«Люди пакет сміття пхають у піраміду, бо лінь викинуть у сміттєзбиральну машину, яка їздить кожен день. То яйця повикидають, то шкурки з-під картоплі», — ділиться водій.

Пакет побутових відходів біля контейнера для збору пластикових пляшок
Пакет побутових відходів біля контейнера для збору пластикових пляшок/ фото Вільногірськ IN.UA

Частіше контейнери зі збору пляшок наповнюються влітку, бо саме в спекотну пору року збільшується попит на різноманітні напої. Відповідно, взимку ця тенденція значно знижується, розповідає підприємець.

«Ціни на цей вид вторсировини не стабільні, а особливо після повномасштабного вторгнення росіян. Тож буває, що термін накопичення та очікування сприятливої ціни триває до пів року й більше. Інакше це не має розумного сенсу», — каже власник ФОПу.

Вартість виготовлення одного контейнера-піраміди варіюється від 2 до 3 тисяч гривень. Раніше у Вільногірську їх було 100, наразі пірамід для збирання пластикових пляшок менше.

«Крім Вільногірська, як експеримент, почали обслуговувати сусідні з містом громади. З ініціативою роздільного збору сміття до мене звернулися самі жителі та органи дотичні до управління цих громад», — каже підприємець.

Читайте також:

Підписуйтесь

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 11 Квітня 2025
Власна справа / фото ілюстративне, Pexels

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”.

Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ.

Молодіжний мікрогрант у розмірі до 150 тисяч гривень надається без обов’язкової вимоги створення робочих місць. Учаснику достатньо зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП). Через три роки можлива повторна участь у програмі з можливістю отримання до 250 тисяч гривень, за умови створення щонайменше двох нових робочих місць.

Грантові кошти можна використати на:

  • закупівлю обладнання;
  • оренду приміщення;
  • інші стартові витрати для запуску бізнесу.

Щоб взяти участь у програмі, необхідно пройти кілька етапів:

  • підготувати заяву та бізнес-план;
  • подати документи через портал “Дія”;
  • пройти співбесіду в регіональному центрі зайнятості;
  • дочекатися рішення від Державної служби зайнятості — повідомлення з’явиться в особистому кабінеті “Дії”;
  • укласти договір на мікрогрант та відкрити рахунок.

Детальну інформацію про програму можна знайти за посиланням. За допомогою в підготовці документів та написанні бізнес-плану можна звернутися до Кам’янського офісу “Зроблено в Україні”за адресою: вулиця Медична, 6.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:00, 11 Квітня 2025
Лисиця та принада з вакциною / фото Кам’янська міська рада

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Про це повідомляє Кам’янська міська рада.

З огляду на воєнний стан кампанія буде проводитися методом наземного розподілу принад з антирабічною вакциною робочими бригадами.

Принади мають вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку та мають запах м’ясо-кісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Принади будуть розкладати на узліссях, обабіч доріг і сільгоспугідь, в лісах – на перехрестях доріг у вирубках.

Держпродспоживслужба наголошує: принади з вакциною безпечні для всіх видів тварин, що її вживатимуть. Та просить мешканців району з розумінням поставитись до заходів, при виявленні принад не руйнувати їх і не брати в руки, щоб залишати привабливими для тварин.

Читайте також:

Підписуйтесь

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє […]

16:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Дніпрі викрили чоловіка, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ як гуманітарна допомога

У Дніпрі поліцейські затримали 31-річного чоловіка, який організував схему незаконного продажу автомобілів, ввезених на територію України як гуманітарна допомога для Збройних Сил. Про це повідомляє […]

14:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині агентка рф замаскувала камеру для стеження за ЗСУ під шпаківню

СБУ затримала 46-річну мешканку Дніпра, яка шпигувала за ешелонами ЗСУ через камеру, сховану в муляжі шпаківні. Отримані дані вона передавала ворогу. Про це повідомляє Служба […]

13:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

Дайджест новин: що відбулося у Вільногірську з 7 по 11 квітня

У Вільногірську планують витратити понад 100 тисяч гривень на обрізання дерев. Крім того, відомо, скільки заробляє голова УАКБ та ЖКГ Ростислав Варницький. Зокрема, Вільногірська міська […]