Рятувальники вікових хвороб: 5 продуктів, які потрібно їсти людям за 50

Єва Буянова 15:30, 17 Листопада 2024
Рятувальники вікових хвороб/ фото Freepik

Фахівці зі здорового харчування назвали п’ять продуктів, які варто додати до раціону після 50 років, щоб підтримувати здоров’я, зміцнити імунітет і уповільнити процеси старіння.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Яйця

Яйця є важливим продуктом для людей старших за 50 років завдяки високому вмісту білка, який підтримує м’язову масу, а також холіну, що сприяє здоров’ю мозку та покращує пам’ять. Крім того, вони містять лютеїн і зеаксантин — антиоксиданти, які допомагають захищати зір, зменшуючи ризик вікової макулодистрофії.

Сардини

Сардини є чудовим джерелом омега-3 жирних кислот, які підтримують здоров’я серця, знижують рівень холестерину і зменшують запалення. Для людей старших за 50 років вони особливо корисні, оскільки сприяють зміцненню кісток завдяки високому вмісту кальцію та вітаміну D. Крім того, сардини багаті на білок і мінерали, такі як залізо та магній, що підтримують загальний стан здоров’я та енергію.

Помідори

Помідори особливо корисні для людей старших за 50 років завдяки високому вмісту лікопену — потужного антиоксиданту, який захищає клітини від пошкоджень і зменшує ризик розвитку раку, зокрема раку простати. Вони також багаті на вітаміни C і E, які зміцнюють імунну систему, покращують стан шкіри та знижують ризик серцево-судинних захворювань. Крім того, помідори містять багато води, що допомагає підтримувати гідратацію організму.

Квасоля

Квасоля є важливим продуктом для людей старших за 50 років завдяки високому вмісту клітковини, яка покращує травлення і допомагає контролювати рівень цукру в крові. Вона також багата на рослинний білок, що сприяє збереженню м’язової маси, яка з віком схильна до зменшення. Квасоля містить важливі мінерали, такі як залізо, калій і магній, що підтримують серце, кістки та нервову систему. Крім того, антиоксиданти, які є в квасолі, допомагають боротися з процесами старіння.

Капуста

Капуста є цінним продуктом для людей старших за 50 років завдяки високому вмісту вітамінів C і K, які підтримують імунну систему та здоров’я кісток. Вона також багата на антиоксиданти, зокрема флавоноїди, які допомагають знижувати запалення і покращують загальний стан організму. Крім того, капуста містить клітковину, що сприяє нормалізації травлення та підтримує здорову вагу. Регулярне вживання капусти може також допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань і покращити стан шкіри.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Анастасія Гришкова 11:57, 3 Липня 2025
фінансова допомога / ілюстративне фото, Rexels

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Хто може отримати допомогу

Родини загиблих та постраждалих від злочинів ворога — цивільні працівники, енергетики, комунальники, працівники органів місцевого самоврядування, лікарі та усі, хто виконував свою роботу під обстрілами, ризикуючи життям.

Ті, хто отримав поранення, каліцтво чи захворювання внаслідок бойових дій, обстрілів, а також родини загиблих, мають право на одноразову грошову допомогу.

Розмір виплат

  • 1 мільйон гривень — у разі загибелі людини;
  • 800 тисяч гривень — для тих, хто отримав інвалідність I групи;
  • 500 тисяч гривень— для тих, хто отримав інвалідність II групи;
  • 200 тисяч гривень— для тих, хто отримав інвалідність III групи.

Подати заяву можна через ПФУ — особисто або онлайн.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль. Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради. Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ “У своїй […]

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальної допомоги

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]