Важливо

Що є, а чого немає на сайті Вільногірської міської ради: досліджувала редакція

Марія Макарович 11:00, 21 Липня 2024
Вільногірська міська рада
Вільногірська міська рада/ фото Вільногірськ IN.UA

У сучасному світі найшвидшим та найлегшим способом отримати інформацію є інтернет. Зараз майже у кожної місцевої ради є офіційний сайт, який є засобом поширення інформації про її діяльність. Втім, не всі такі вебсторінки є зручними у використанні або містять всю необхідну для громадян інформацію. Редакція Вільногірськ.IN.UA вирішила проаналізувати сайт міста, щоб зрозуміти, яку інформацію можуть там знайти мешканці про громаду. 

Вільногірська міська рада: сайт 

Після початку повномасштабної війни багато публічної інформації з сайтів було приховано або видалено з метою безпеки. Така ситуація спостерігалася не тільки у регіонах, що знаходяться або межують із зоною бойових дій, але й в глибокому тилу. Тоді це був великою мірою виправданий крок. Втім, коли лінія фронту більш-менш стабілізувалася, держава та місцеві громади вже мають два з половиною роки досвіду життя в умовах воєнного стану, інформація почала повертатися на сайти. Оскільки зараз немає чітких роз’яснень щодо необхідності публікувати або приховувати велику кількість інформації, міські ради переважно наповнюють свої сайти на власний розсуд та з урахуванням безпекової ситуації у громаді. 

Закон щодо прозорості

У травні 2024 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», що визначає обов’язковий доступ громадськості до наступних даних:

  • трансляції сесій місцевих рад;
  • проєкти порядку денного постійних депутатських комісій ради, висновки й рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань;
  • Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування та додатки до них;
  • започатковується Реєстр об’єктів права комунальної власності з усіма даними про об’єкти права комунальної власності громади.

У місцевих рад України є три місяці на виконання цих вимог. На сайті та на YouTube каналі Вільногірської міської ради трансляції сесій та засідань комісій публікують ще з серпня минулого року. Тобто, це була ініціативою Вільногірську. Крім того, з липня цього, року у Розпорядженнях голови громади, містяни зможуть знайти розклад засідань сесій та дізнатися про їх графік заздалегідь. 

Вільногірська міська рада проводить пленарні засідання / скриншот сайту

Депутат міської ради Вільногірська Антон Боклаг розповів про ініціювання практики проведення онлайн-трансляцій у міській раді: читайте більше у матеріалі.

Втім, іншої інформації, доступ громадян до якої регламентує новий Закон, поки на сайті немає. Наприклад, інформацію про комунальне майно громади можна знайти в окремих рішенням. Але вона не повна. 

Петиції: послуги для громадян  

На сайті Вільногірської міської ради також є  можливість подати петицію через власну систему або направити звернення до міського голови. Це швидкий та зручний спосіб комунікації мешканців із місцевою владою. Втім, сайт не має розділу або окремої вкладки, з поясненнями для мешканців щодо методів та інструментів заявити про свої права, проблеми або пропозиції. 

Ірпінська міська рада / приклад розпису доступу до публічної інформації

Це суттєво ускладнює шлях людини до активної участі у житті громади. Адже мешканці можуть не знати про деталі формування запитів, звернень, петицій та механізмів їх подання та розгляду. Для прикладу, Ірпінська міська рада на своєму сайті детально пояснює містянам та всім зацікавленим особам, як потрібно сформувати запит на інформацію, куди подавати, скільки чекати та багато інших деталей. Сайт Кам’янської громади розповідає про деталі щодо направлення звернень громадян. Ці вкладки легкодоступні на стартовій сторінці вебпорталів та створюють додаткову зручність для мешканців та гостей міст. 

Так само, на сайті відсутній окремий розділ з публічною інформацією для громадян. Частково цю інформацію, як регуляторна політика, бюджет, щодо запобігання корупції тощо, можна знайти на різних вкладках. Але це також є елементом, який ускладнює пошук для мешканця міста, який має право на швидке отримання необхідної інформації. 

Якщо людину зацікавлять дані про об’єкти комунальної власності громади, які можна орендувати або щодо яких прийнято рішення про приватизацію, то вона навряд чи зможе отримати її на сайті ради. Така інформація є в окремих рішеннях. Втім її складно знайти.

Подібні дані можуть цікавити бізнеси, які планують релокацію або відкриття нових точок чи потужностей. Тому наявність швидкого та легкого доступу до них є важливим фактором для перспектив розвитку громади. Наприклад, Кам’янська міська рада має на своєму сайті перелік таких об’єктів, який доступний для перегляду приватним та юридичним особам, що шукають можливості для приватизації або оренди майна у громаді. 

Відкритість представників Вільногірської міської ради

На сайті Вільногірської міської ради можна знайти контактну інформацію виконавчих органів громади, тобто служб та департаментів та їх керівників. Тобто, людина може використати ці дані для отримання консультації та запитати про графік роботи, адже останнього на сайті немає. 

Натомість вільногірці з легкістю можуть знайти проєкти та рішення міської ради чи виконкому. Місцева влада публікує як актуальні документи, так і зберігає архів. Тому мешканці за бажанням можуть слідкувати за діяльністю органів місцевого самоврядування та за рішеннями, які вони готують чи приймають. 

Вільногірцям легко буде знайти рішення міськради на сайті /скриншот

Склад виконавчого комітету

Мешканцям Вільногірську буде важко знайти склад виконавчого комітету. Це виконавчий орган міської ради, який реалізує прийняті рішення та забезпечує їх виконання. Він працює під керівництвом міського голови й виконує адміністративні, управлінські та виконавчі функції. Крім того, комітет має право приймати рішення обов’язкові до виконання та формувати проєкти бюджету та його програм для міської ради.

Тобто розуміння того, хто є членами цього комітету, буде корисним для містян, які беруть або хочуть активно брати участь у житті міста. При детальному пошуку можливо знайти Рішення міської ради від 2021 року зі списком осіб, що входять до складу комітету. Втім, з того часу відбулося багато змін. Тобто, хоч цю інформацію й можна знайти, але вона не може вважатися легкодоступною.  Редакція вже зробила запит на інформацію щодо цього питання та напише згодом про те, що нам відповіли у міській раді. 

Це може бути пов’язано з тим, що така інформація вважається потенційно чутливою в період воєнного стану. Водночас на сайті можна легко знайти таку ж потенційно чутливу інформацію, до якої можна зарахувати бюджет громади з додатками та депутатський корпус з прив’язкою до округів та номерами телефонів. Також існує приклад Кам’янської громади, де на сайті міської ради розмістили не тільки повний склад виконавчого комітету, але й контакти його членів. З меншою кількістю деталей, але список з іменами членів комітету можна знайти й на сайті Марганецької міської ради, яка знаходиться у безпосередній близькості до бойових дій.

У Вільногірської міської ради ще є час, щоб доповнити сайт інформацією, яку вимагає нове законодавство. Крім обов’язкових даних, важливо додавати на сайт розділи, функції та вкладки, які б полегшували пошук базової та більш детальної інформації для мешканців громади. Відкритість влади позитивно впливає на довіру до неї. А прості та зрозумілі способи комунікації мешканців з міською радою впливають на ефективність співпраці влади та громади. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Яке сьогодні свято: 25 листопада – 1 грудня

Буянова Єва 11:05, 24 Листопада 2024
Яке сьогодні свято/ фото Freepik

Яке сьогодні свято? З 25 листопада по 1 грудня світ святкує низку важливих подій, які об’єднують традиції, культуру та історію різних країн. Ці дні приносять не лише урочисті моменти, а й можливість глибше поринути у багатство святкових традицій. Від міжнародних днів пам’яті до національних свят — кожне з цих свят нагадує про важливі моменти у житті людства. 

Більше на Вільногірськ.IN.UA

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

Його оголосила Генеральна Асамблея ООН ще 1999 року. Відтоді уряди багатьох країн світу та різноманітні організації привертають увагу до цієї проблеми з метою боротьби проти такого явища як насильство.

26 листопада – Всесвітній день оливок

Всесвітній день оливи, проголошений ЮНЕСКО у 2019 році, щорічно відзначається 26 листопада. Оливкова гілка здавна символізує мир, мудрість і гармонію, що робить це дерево значущим для всього світу. ЮНЕСКО закликає відзначати цей день через дебати, конференції, семінари та культурні заходи, підкреслюючи соціальну, культурну й екологічну цінність оливок.

27 листопада – День шпильок і голок

День шпильок та голок, який відзначається щорічно 27 листопада, має подвійне значення. Це день пам’яті історичного пролетарського бродвейського мюзиклу, а також нагадування про поширені фізичні відчуття, відомі як “поколювання”. Це унікальне поєднання культури та обізнаності про здоров’я дає можливість замислитися як над питаннями соціальної справедливості, так і над особистим добробутом. 

28 листопада – Всесвітній день милосердя

28 листопада відзначають Всесвітній день милосердя, присвячений цінностям ненасильства й співчуття, що беруть початок у релігійній спадщині Індії. Заснований поетом і активістом Прітішем Нанді, цей день спонукає замислитися над цими принципами та надихає на зміни у світі.

29 листопада – Всесвітній день мурахоїдів

29 листопада відзначають Всесвітній день мурахоїдів і таманду. Ці унікальні ссавці з незвичайними мордочками та пухнастими хвостами заслуговують уваги через свою екологічну роль і загрози, які їм загрожують.

30 листопада – Міжнародний день спідниці

Цей день вважається неофіційним святом дизайнерів і всіх, хто працює у світі моди. Його ідея виникла як реакція на обмеження, показані у фільмі La Journée de la jupe. Тоді навіть звернулися до міністра освіти Франції з проханням дозволити носити спідниці у школах.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) — це пізня стадія інфекції, спричиненої вірусом ВІЛ, який послаблює імунну систему, роблячи її вразливою до інфекцій і пухлин. За своєчасного лікування СНІД можна уникнути, проте ВІЛ і досі вражає мільйони: зараз у світі налічується близько 38 мільйонів інфікованих. Щороку 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, нагадують про важливість боротьби з цією епідемією та підвищують обізнаність людей.

Підписуйтесь

Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу: деталі

Буянова Єва 09:05, 24 Листопада 2024
Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу/ фото Укрзалізниця

Із 15 грудня Укрзалізниця запустить нові поїзди з Дніпра та Кривого Рогу у напрямку Харкова та Карпат. Також буде внесено зміни до вже наявних маршрутів. 

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Поїзд № 33/34 Кривий Ріг – Ясіня

Потяг суттєво покращить транспортне сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах. 

Вагони відправлятимуться з Кривого Рогу через станції ім. Т. Шевченка (Сміла), Фастів, Козятин, Шепетівку, Красне, Львів, Івано-Франківськ, Делятин, Татарів до Ясіні.

Поїзд № 61/62 Дніпро – Рахів (через день)

Нове сполучення істотно збільшить пропозицію місць пасажирів, які подорожують із Придніпровʼя до Львова та Карпат.

Вагони відправлятимуться з Дніпра через станції ім. Т. Шевченка (Сміла), Фастів, Козятин, Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Красне, Львів, Івано-Франківськ, Делятин, Татарів до Рахова.

Поїзд № 165/166 Харків – Черкаси (через день)

Забезпечить транспортний звʼязок для жителів Харкова, Дніпра, Черкас та інших станцій нового маршруту. 

Відправлятиметься із Харкова через Лозову, станції Павлоград-1 та Синельникове-2, Дніпро, Знам’янку, станцію ім. Т. Шевченка (Сміла) до Черкас.

Регіональний поїзд № 823/824 Харків -Дніпро

Розширить наявні варіанти доїзду між двома містами-мільйонниками. 

Поїзд № 85/86 Запоріжжя – Львів

Розширить доступ до рекреаційних зон Карпат. Маршрут подовжено до станції Рахів. 

Поїзд № 39/40 Запоріжжя – Солотвино

Змінено час відправлення: 16:17 замість 7:12. Це дозволить проводити більше часу в дорозі вночі. Також поїзд пришвидшений. 

Поїзд № 3/4 Запоріжжя – Ужгород

Пришвидшений на 41 хвилину з Ужгорода до Запоріжжя. Є зупинки у Дніпрі та Камʼянському.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Яке сьогодні свято

Яке сьогодні свято: 25 листопада – 1 грудня

Яке сьогодні свято? З 25 листопада по 1 грудня світ святкує низку важливих подій, які об’єднують традиції, культуру та історію різних країн. Ці дні приносять […]

11:05, 24.11.2024 Буянова Єва
Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу

Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу: деталі

Із 15 грудня Укрзалізниця запустить нові поїзди з Дніпра та Кривого Рогу у напрямку Харкова та Карпат. Також буде внесено зміни до вже наявних маршрутів.  […]

09:05, 24.11.2024 Буянова Єва
«Громада на всі 100»

«Громада на всі 100»: 4 громади Дніпропетровщини стали фіналістами

«Громада на всі 100» — всеукраїнський конкурс, у якому визначають найкращі ініціативи місцевого самоврядування. Цього року чотири громади Дніпропетровщини увійшли до числа фіналістів, продемонструвавши успішні […]

16:40, 23.11.2024 Буянова Єва
Дніпровський академічний театр драми та комедії

Дніпровський академічний театр драми та комедії: які вистави можна переглянути протягом тижня

Дніпровський академічний театр драми та комедії запрошує глядачів поринути у світ мистецтва та емоцій. Протягом тижня на сцені театру можна побачити захопливі вистави для поціновувачів […]

15:30, 23.11.2024 Буянова Єва
Топ-5 книжок для зимових вечорів

Топ-5 книжок для зимових вечорів: підбірка

Топ-5 книг для зимових вечорів — це ідеальний вибір для тих, хто хоче зануритися в атмосферу затишку та захопливих історій. Ми зібрали добірку, яка подарує […]

14:00, 23.11.2024 Буянова Єва