Скандальний законопроєкт про дрова: як це вплине на життя вільногірців 

Наталія Москаленко 18:33, 8 Листопада 2024
Зберігання дров
Зберігання дров / фото pexels

Новий законопроєкт, який передбачає суворі покарання за зберігання дров без належних документів, викликає значне обурення серед мешканців Вільногірська. Згідно з документом, за зберігання дров без відповідної документації українцям може загрожувати штраф від 34 тисяч гривень або навіть позбавлення волі на термін від 5 до 7 років. Що думають вільногірці та що кажуть в поліції? 

Читайте на Вільногірськ IN.UA

Новий законопроєкт

З моменту публікації законопроєкту серед жителів міста виникло безліч питань. Особливо це стосується власників приватних будинків, які опалюють свої оселі дровами. Містяни розмірковують, як діяти, якщо це джерело тепла не буде оформлене згідно з новими вимогами. Та не тільки жителі міста непокояться, а й власники притулків.

Звісно, що цього закону в нас мало хто буде дотримуватись. Я сама дрова не зберігаю, все що одразу принесла тим і топлю піч, аби котів зігріти. Та і навіть якщо хтось напише на мене заяву, то сподіваюсь мене виправдають. Бо коли ти намагаєшся просто зігріти котів в цей холод, і тобі ще за це будуть погрожувати штрафом або позбавленням волі, то це не дуже справедливо,” — зазначає Ольга Роговенко, власниця котячого притулку.

Поки що цей законопроєкт на нас ніяк не вплинув, але це поки що. Сумно від цього, як то кажуть, “все для людей”,” — ділиться думками Маша, мешканка приватного будинку.

Особливо актуальним це питання стає в зимовий період, коли через перевантаження енергомереж можуть часто відключати електроенергію. В таких умовах дрова можуть стати єдиним джерелом обігріву.

Як поліція буде реагувати на порушення цього закону на місцях? Чи будуть патрулі, чи інші заходи, направлені на виявлення порушників у приватних будинках чи на дачах? Ми звернулися до поліції, аби дізнатися відповіді на наші питання. Але поки що правоохоронці відмовляються надавати коментарі, оскільки цей законопроєкт ще не набрав чинності.

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

Анастасія Гришкова 17:00, 1 Липня 2025
Пенсійний фонд адмініструватиме соцвиплати / фото, ПФУ

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й надалі її отримуватимуть.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Тепер звернутися за соціальними виплатами можна буде не лише в ЦНАПах та місцевих радах, а й у найближчих сервісних центрах Пенсійного фонду. Це зробить отримання допомоги зручнішим і доступнішим.

Замість паперової тяганини процес повністю цифровізують. Після подання заявки у будь-якому зручному місці вона одразу потраплятиме на розгляд працівникам Пенсійного фонду. Після ухвалення рішення гроші надійдуть безпосередньо на банківську картку отримувача.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Анастасія Гришкова 15:00, 1 Липня 2025
Слуховий апарат / фото, ілюстративне Rexels

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад 24 400 сучасних слухових апаратів.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Як отримати слуховий апарат

  1. Зверніться до свого лікаря (сімейного, терапевта або педіатра), який направить вас до сурдолога.
  2. Пройдіть обстеження у лікаря-сурдолога — отримаєте медичний висновок.
  3. Звернутися до медичного закладу, який бере участь у програмі.

Зокрема треба подати документи

  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення ветерана війни або іншого документа, що підтверджує ваш статус;
  • направлення від лікуючого лікаря;
  • висновок військово-лікарської комісії – для військовослужбовців або витяг з рішення ЕКОПФО (або чинне рішення МСЕК) про встановлення інвалідності та рекомендації індивідуальної програми реабілітації;
  • результати вимірювання гостроти слуху (аудіограма), який надається лікарем-сурдологом після обстеження;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]