Українським читачам стали доступні твори багатьох Нобелівських лауреатів з літератури. У добірці — ТОП-5 найвідоміших письменників, чиї книги перекладені українською. Від класиків ХХ століття до сучасних авторів, ці видатні літературні постаті відкривають нові горизонти для українських поціновувачів світової літератури.
Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала топ-5 нобелівських лауреатів з літератури, які є в українському перекладі.
“Володар мух”, Вільям Ґолдінґ
Нобелівська премія: 1983
Перекладачка: Соломія Павличко
Внаслідок авіакатастрофи кілька дітей потрапляють на безлюдний острів, дуже схожий на райський куточок. Безмежний океан, тропічні пальми, кришталеве джерело, таємнича печера… Тут є все, крім дорослих. У маленькій громаді відразу визначаються два лідери. Починається боротьба за владу. І надто скоро діти забувають не тільки про дружбу й порядність, а навіть про людську подобу… Межа, яка відділяє людину від тварини, дуже тонка. І боятися треба не того звіра, що десь зовні. Набагато страшніший той, що всередині в…
“Сто років самотності”, Ґабріель Ґарсія Маркес
Нобелівська премія: 1982
Перекладач: Олександр Буценко (“Фоліо”)
Роман «Сто років самотності» вважають шедевром Ґабріеля Ґарсія Маркеса. Саме за цей твір письменнику присудили Нобелівську премію з літератури. Автор описує історію життя родини Буендіа впродовж ста років. Маркес використовує в своєму творі елементи та образи світових міфів. Буендіа відправляється на пошуки нової землі для своїх нащадків, а злива не припиняється багато років, як у біблійних історіях. Читач може розпізнати риси античних міфів: невидима доля керує вчинками героїв роману, трагічний фінал визначений наперед. Роман написаний у жанрі «магічного реалізму».
“Книга джунглів”, Редьярд Кіплінґ
Нобелівська премія: 1907 (Кіплінґ є наймолодшим лавреатом)
Перекладач: Дмитро Щербина
“Книга джунглів” — найвідоміший твір класика англійської літератури Редьярда Кіплінга (1865—1936), у якому автор яскраво зобразив світ тварин та дикої природи, а також звичаї людей, що живуть поряд із цим світом і активно втручаються в нього. Оповідання про хлопчика Мауглі-Жабеня, про відважного мангуста Ріккі-Тіккі-Таві, допитливого тюленя Котика чи погонича слонів Тумаї — усе це історії про дружбу й вірність, про підтримку та осягнення законів співіснування між людьми і звірами, в яких автор проводить вдалі паралелі між світом тварин і нашим суспільством.
“Піґмаліон”, Бернард Шоу
Нобелівська премія: 1925
Перекладач: Олександр Мокровольський, Елеонора Ржевуцька
Колись скульптор Пігмаліон вирізьбив із мармуру прекрасну Галатею. Її врода була такою неперевершеною, що автор закохався у своє творіння і попросив Афродіту оживити статую. У п’єсі Бернарда Шоу таким творцем стає професор фонетики Генрі Гігінс, який побився об заклад, що за шість місяців зможе перетворити просту неосвічену квіткарку на леді з вищого світу. І йому це вдалося! Та як далі розгортатиметься сюжет? І чи знадобиться допомога Афродіти?
“Чоловіки без жінок та інші оповідання”, Ернест Гемінґвей
Нобелівська премія: 1954
Перекладачка: Ганна Лелів
Збірка “Чоловіки без жінок та інші оповідання” охоплює прозу Ернеста Гемінґвея за 1923–1927 роки. Автор порушує теми дорослішання, дружби, кохання та втрат, війни та смерті, пошуку сенсу життя. Тексти американця Гемінґвея, що відомий своїм “телеграфним” стилем, — лаконічні, експресивні та влучні.