У Верхньодніпровському водосховищі знайшли бактерії: епідемічна ситуація на Дніпропетровщині 

Наталія Москаленко 09:28, 5 Вересня 2024
Бактерії у водосховищі
Бактерії / фото getty images

Фахівці виявили бактерії у водосховищі Верхньодніпровська, яка призводить до кишкових розладів. Тож закликають місцевих не купатися та не використовувати воду як питну. 

Про це повідомив начальник Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. 

Загалом така ж ситуація і на пляжах Дніпра. А саме, Сагайдак,  Придніпровський й на Монастирському острові. А також – у річці Кільчень у Підгородньому. Зареєстровано й 147 випадків гострих кишкових інфекцій.

А у Межівській селищній громаді померла дитини через менінгококову інфекцію. Наразі триває епідеміологічне розслідування, обстежено 25 контактних людей.Організовані протиепідемічні заходи, ситуація контролюється.

4 людини у регіоні померли від коронавірусу. Загалом за минулий тиждень зареєстрували 1348 хворих COVID-19 – це на 155 випадків більше, ніж минулого. 

А от захворюваність на ГРВІ трохи знизилась –  за тиждень виявили 6413 випадків, що на 3,2% менше попереднього.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:17, 22 Листопада 2024
фото ілюстративне / Жовтоводська міська рада

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 випадок, з яких 16 — серед дітей.

Про це повідомляє Жовтоводська міська рада.

Наша редакція звернулась до Сергія Карповича, директора центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірська, за коментарем щодо ситуації з туберкульозом в місті. Сергій Карпович стверджує що ситуація в місті контрольована. Наразі пацієнти з підтвердженим діагнозом вже проходять лікування.

“Ситуація з туберкульозом в місті стабільна, пацієнтів не побільшало. Таких зараз одиниці, порівняно з минулим роком ситуація не погіршилась”, – розповів директор центру первинної медико-санітарної допомоги, Сергій Карпович.

Також голова центру наголосив, що основним симптомом, за яким можна визначити туберкульоз, це тривалий та постійний кашель.

Серед найбільш поширених симптомів туберкульозу також є:

  • лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла – 37,0-37,5 градуса);
  • пітливість (переважно вночі);
  • слабкість і швидка стомлюваність;
  • відсутність апетиту та втрата ваги;
  • біль у грудях;
  • задишка.

Довідково:

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Особливу небезпеку він становить для дітей, оскільки їхній імунітет ще недостатньо сформований, а також для людей похилого віку, чиї захисні сили організму ослаблені.

Читайте також:

Підписуйтесь

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:17, 22 Листопада 2024
Комплекс "Кєдр"
фото ілюстративне / РБК-Україна

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена з Астраханської області, а до міста долетіла лише за 15 хвилин.

Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

Раніше ми писали, що ворог завдав удару по промисловому підприємству. Пошкоджень зазнав і центр реабілітації людей з інвалідністю у Дніпрі. Внаслідок обстрілів зруйновано котельню, вибиті вікна. У зв’язку з атакою в області, а також у низці інших регіонів України, були введені екстрені відключення електроенергії.

Що таке комплекс “Кєдр”?

Така ракета несе шість бойових частин, кожна з яких містить шість суббоєприпасів. На кінцевій ділянці траєкторії швидкість снаряда перевищує 11 Махів або приблизно 13475 кілометрів на годину.

Ракетний комплекс “Кєдр” — нова розробка військово-промислового комплексу рф. До його створення долучилися такі підприємства:

  • Корпорація “Московський інститут теплотехніки” (Москва);
  • “Титан-Баррикады” (Волгоград);
  • Особливе конструкторське бюро “Прожектор” (Москва);
  • Концерн “Созвездие” (Воронеж);
  • “Спецэнергомеханика” (Москва);
  • “Континент” (Москва).

Випробування цієї зброї проходили на полігоні “Капустін Яр” в Астраханській області у жовтні 2023 та червні 2024 року.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 […]

15:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена […]

14:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з […]

15:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]

12:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ексгравець “Дніпра-1” може продовжити кар’єру в іспанській “Жироні”

Український воротар Владислав Крапивцов, який раніше грав за СК Дніпро-1, може продовжити свою кар’єру в іспанській «Жироні». 19-річний футболіст наразі проходить перегляд у команді, до […]

11:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро