Від початку повномасштабного вторгнення Україна отримала понад 100 мільярдів доларів фінансової допомоги

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 10:30, 3 Січня 2025
Фінансова підтримка / фото ілюстративне, Pexels

З 24 лютого 2022 року фінансова підтримка України від партнерів, залучена в бюджет, склала 115,2 мільярда доларів США.

Про це повідомляє голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Данило Гетманцев.

Фінансова підтримка від партнерів

Як заявляє Данило Гетманцев, завдяки рекордним обсягам зовнішнього фінансування у грудні, а саме 9,2 мільярда доларів, Україна спокійно входить у новий рік із резервами на рівні 43,7 мільярда доларів та близько 3,9 мільярда доларів на валютному рахунку уряду.

Від початку повномасштабного вторгнення, Україна отримувала кошти у формі пільгових кредитів та безповоротної допомоги. Загалом країна отримала:

  • у 2022 році – 31,1 мільярда доларів;
  • у 2023 році – 42,4 мільярда доларів;
  • у 2024 році – 41,7 мільярда доларів.

Розмір безповоротної допомоги складає третину від усього обсягу наданого зовнішнього фінансування, а саме:

  • у 2022 році – 14,2 мільярда доларів (45,8% від всього фінансування);
  • у 2023 році – 11,6 мільярда доларів (27,4% від всього фінансування);
  • у 2024 році – 12,6 мільярда доларів (30% від всього фінансування).

“Водночас маючи декілька механізмів довгострокового фінансування і розвитку від партнерів (Ukraine Facility, програма EFF, ERA – виділення 50 млрд. дол. за рахунок прибутків від знерухомлених активів банку росії), маємо впевненість у закритті потреби у зовнішньому фінансуванні на 2025 і частину наступного року. Це підтримуватиме валютну, боргову, банківську стабільність у найближчі 12-18 місяців.”

Данило Гетманцев // Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики

Більшу частину коштів виділили США та Євросоюз. Загальна картина виглядає так:

  • ЄС – 44,79 мільярда доларів (38,9% всього фінансування);
  • США –  31,24 мільярда доларів (27,1%);
  • Міжнародний валютний фонд  – 12,45 мільярда доларів (10,8%);
  • Японія – 8,53 мільярда доларів (7,4%);
  • Канада – 5,41 мільярда доларів(4,7%);
  • Світовий банк – 5,29 мільярда доларів (4,6%);
  • Великобританія – 3,03 мільярда доларів(2,6%);
  • Німеччина – 1,69 мільярда доларів (1,5%);
  • Інші партнери – 2,77 мільярда доларів (2,4%).
Діаграмма фінансової підтримки / фото Данило Гетманцев

Читайте також:

Підписуйтесь

Найкращі театральні вистави, доступні на YouTube

Буянова Єва 11:00, 5 Січня 2025
Театр/ фото ілюстративне, Pexels

Відкрийте для себе театр, не виходячи з дому. На YouTube доступні театральні вистави, які здатні вразити навіть найвибагливішого глядача. Від класики до сучасних постановок — обирайте, що надихає саме вас.

Найкращі театральні вистави, доступні на YouTube – читайте на Вільногірськ.IN.UA

«Сон літньої ночі», 2020 The Palm Beach Shakespeare Festival

“Сон літньої ночі” — одна з найвідоміших комедій Шекспіра, яка, як і сам автор, виходить за межі часу. Події п’єси розгортаються в епоху грецьких героїв, на тлі міфів і легенд. Основна дія відбувається в зачарованому лісі поблизу Афін, де час і природу контролюють ворогуючі магічні істоти. Постановка досліджує ідею гнучкого часу, запрошуючи глядачів стати його підданими.

«Макбет»: перший і друга частини, 2021 Folger Theatre and Two River Theater Company

У 1603 році, коли Яків VI Шотландський став королем Англії, Лондон охопила мода на все шотландське. Шекспір, надихнувшись шотландською історією, створив “Макбета” — п’єсу про насильство, зраду і чаклунство, що перегукувалася з переконаннями Якова I. У центрі сюжету — історія людини, яка йде на вбивство заради корони. Але чи винна в цьому доля, амбіції чи вплив його дружини? І чому досягнута влада обертається руїною?

«Керрі», 2012 Revival Theatre Company

У 1603 році, коли Яків VI Шотландський став королем Англії, Лондон охопила мода на все шотландське. Шекспір, надихнувшись шотландською історією, створив “Макбета” — п’єсу про насильство, зраду і чаклунство, що перегукувалася з переконаннями Якова I. У центрі сюжету — історія людини, яка йде на вбивство заради корони. Але чи винна в цьому доля, амбіції чи вплив його дружини? І чому досягнута влада обертається руїною?

«Красуня і чудовисько», 1994 Broadway

Адаптація анімаційного фільму Disney “Красуня і Чудовисько”, створеного за казкою Жанни-Марії Лепренс де Бомон. Історія розповідає про принца, перетвореного на чудовисько за егоїзм, який може повернути людську подобу лише, якщо навчиться кохати й здобуде взаємність. Бродвейський мюзикл, що зберіг усі пісні з оригінального фільму, отримав високу оцінку критиків як один із найкращих мюзиклів.

«Шрек», 2024 Broadway

Адаптація Disney “Красуня і Чудовисько” за казкою Жанни-Марії Лепренс де Бомон. Проклятий принц може повернути людську подобу, лише якщо навчиться кохати й здобуде взаємність. Бродвейський мюзикл, що зберіг пісні з оригінального фільму, здобув визнання критиків.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як почати тренуватися з нового року і не кинути в лютому: поради тренерки з Вільногірська

Буянова Єва 09:05, 5 Січня 2025
Спотр/ фото ілюстративне, Pexels

Новий рік — ідеальний час для початку тренувань, але часто ентузіазм згасає вже за кілька тижнів. Як зробити спорт частиною життя і не втратити мотивацію, розповідає тренерка Надія Сіренко з Вільногірська, яка знає, як перетворити новорічні обіцянки на стійку звичку.

Як почати тренуватися і не кинути – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Як знайти справжню мотивацію, яка триматиме довше, ніж перший місяць 

Надія Сіренко стверджує, що справжня мотивація має бути глибокою та особистою. Запитайте себе: “Чому я хочу це зробити?”. Наприклад, це може бути бажання почуватися енергійніше, бути здоровішим для своїх дітей, чи досягти чогось важливого для себе. 

«Важливо знайти мету, яка резонує з вашими цінностями, а не просто прагнути до зовнішніх змін», – зазначає тренерка. 

Серед основних причин, чому люди часто втрачають бажання займатися вже в лютому є нереалістичні очікування або занадто складні тренування на початку. 

«Щоб цього уникнути, починайте з невеликих, але регулярних кроків і нагороджуйте себе за досягнення», – наголошує тренерка. 

У багатьох людей зʼвляється невдовзі зʼявляється внутрішній голос, який каже: : “Сьогодні можна пропустити тренування”. У такому разі важливо нагадати собі про ваші цілі та як тренування допоможуть їх досягти. 

«Ще один трюк – домовитися з собою: “Я зроблю 5 хвилин, а потім вирішу, чи продовжувати”. Найчастіше початок тренування вже перемагає сумніви. Також дуже добре допомагає домовитися з кимось про тренування на певний час – це створює додаткову відповідальність», – рекомендує Надія. 

Заняття спортом/ фото ілюстративне, Pexels

Як розпочати

Для поставлення реалістичних та досяжних цілей на початок тренувань можна використовувати методику SMART: цілі мають бути конкретними, вимірюваними, досяжними, релевантними і мати часові рамки. 

«Наприклад: “За три місяці я хочу пробігти 5 км без зупинки”. Обов’язково ставте легкі цілі на старті, які ви зможете досягти без надмірних зусиль. Це допоможе створити відчуття успіху і впевненості у своїх силах», – пояснює тренерка Надія. 

З чого краще почати новачкам: тренажерний зал, групові заняття чи домашні тренування?

«Це залежить від ваших вподобань і цілей. Якщо ви любите спілкування – групові заняття ідеальні. Якщо вам важлива індивідуальна програма – тренажерний зал або тренування з тренером. А якщо ви соромитеся або обмежені в часі – почніть з домашніх вправ», – пояснює Надія Сіренко. 

Найпоширеніші помилки, яких припускаються люди, починаючи тренуватися після свят: 

  • занадто великі навантаження одразу; 
  • тренування без чіткої мети або плану.

Уникнути великі навантаження одразу можна, плануючи прогресію.

«Починайте з 2-3 тренувань на тиждень і поступово додавайте інтенсивність або тривалість. Прислухайтеся до тіла: якщо ви відчуваєте біль або втому, зробіть перерву», – рекомендує Надія. 

Зробити тренування звичкою допоможуть спеціальні ритуали. 

«Наприклад, тренуйтеся в один і той самий час щодня, підготуйте одяг напередодні, слухайте улюблену музику для мотивації. Створіть ритуал: наприклад, після тренування випивайте чашку чаю – це закріпить звичку», – пояснює Надія. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

Театр

Найкращі театральні вистави, доступні на YouTube

Відкрийте для себе театр, не виходячи з дому. На YouTube доступні театральні вистави, які здатні вразити навіть найвибагливішого глядача. Від класики до сучасних постановок — […]

11:00, 05.01.2025 Буянова Єва
Спорт

Як почати тренуватися з нового року і не кинути в лютому: поради тренерки з Вільногірська

Новий рік — ідеальний час для початку тренувань, але часто ентузіазм згасає вже за кілька тижнів. Як зробити спорт частиною життя і не втратити мотивацію, […]

09:05, 05.01.2025 Буянова Єва
Безпритульні тварини

Як стати рятівником для безпритульних тварин взимку

Безпритульні тварини особливо потребують допомоги взимку. Допомогти їм можна не лише через притулки, але й простими, але важливими діями, які можуть врятувати життя. Як допомогти […]

14:10, 04.01.2025 Буянова Єва
Тайм-менеджмент

Техніки тайм-менеджменту для початку року

Новий рік — це чудовий час, щоб упорядкувати свій графік і зробити життя продуктивнішим. Тайм-менеджмент та його техніки допоможуть краще планувати час, уникати стресу та […]

11:05, 04.01.2025 Буянова Єва
Кінопремʼєри

Що подивитися у кіно в січні: підбірка

Січень – ідеальний час для кіноподорожей, адже кінотеатри пропонують захопливі прем’єри на будь-який смак. Найцікавіші фільми, які варто побачити цього місяця – читайте на Вільногірськ.IN.UA […]

09:05, 04.01.2025 Буянова Єва