
У понеділок, 10 лютого, найбільші аптечні ритейлери України підписали Декларацію про доступність ліків, спрямовану на зниження їх ціни.
Про це повідомляє Аптечна професійна асоціація України (АПАУ).
Зниження цін на ліки
АПАУ закликає фармвиробників і дистриб’юторів також приєднатися до зниження цін.
Згідно з умовами Декларації українські виробники можуть зменшити відпускні ціни на всі препарати, порівняно з рівнем 1 січня 2025 року. В свою чергу листриб’ютори скоротять оптові ціни, застосовуючи знижку до націнки виробника.
Таким чином аптеки зобов’язуються відповідно знизити роздрібні ціни на препарати, які надходять за зниженими оптовими тарифами.
Крім того підписанти Декларації гарантують зниження вартості українських ліків для громадян, уникнення прихованого підвищення цін і рівномірний розподіл медикаментів по країні.
У разі порушень учасники можуть звертатися до асоціацій та регуляторних органів.
Володимир Зеленський закликав знизити ціни на ліки
Документ набуває чинності з 1 березня 2025 року та є відповіддю на заклик президента Володимира Зеленського щодо зниження вартості ліків для українців.
Під час свого відеозвернення, у п’ятницю, 5 лютого, президент Володимир Зеленський наголосив, що необхідні реальні дії для підвищення доступності медичних послуг. Якщо конкретних кроків не буде – відбудуться кадрові зміни, додав президент.
Хто регулює ціни на ліки
Додамо, в Україні ціни на ліки регулюють Кабінет Міністрів, Міністерство охорони здоров’я, Національна служба здоров’я та Держлікслужба. МОЗ затверджує перелік ліків із державною регуляцією, а НСЗУ контролює ціни в межах програми “Доступні ліки”. Держлікслужба стежить за дотриманням цінових норм, а Антимонопольний комітет запобігає необґрунтованому підвищенню цін.
Читайте також:
- Хто з родини учасника бойових дій має право на пільги: умови отримання
- У міській раді назвали причини звільнення директора СК “Авангард”
Підписуйтесь