Вчить витримки та дисципліни через спорт: Яків Коршок веде гуртки туризму у Вільногірську

Наталія Філоненко 12:50, 15 Лютого 2024
Яків Коршок
Яків Коршок в поході/ фото архів Яків Коршок

Понад 30 років Яків Коршок працює у сфері туризму. Цьому виду спорту навчає і дітей. Для цього веде гурток туризму на базі Вільногірського ліцею №4. Щодня у тренера займаються діти віком від 8 до 18 років. У спортивній залі є стіна для скелелазіння та все необхідне спорядження для безпечного підйому вгору. 

Про своє життя Яків Коршок розповів журналістам Вільногірськ IN.UA.

Туризм — частина життя

Яків Коршок вчить не лише долати туристичні маршрути, але й дисципліні, відповідальності та командній співпраці. Спорт прищеплює як своїм учням, так і своїй родині. Донька чоловіка, Світлана Бебешко, наразі розвиває туристичний напрямок у Запоріжжі.

«Моє побажання дітям: бути слухняними для батьків та здоровими для себе. У навчанні та спорті – наполегливості, натхнення та величезної віри в себе», — каже Коршок.

У Якова Коршока безліч здобутків та нагород. Ще у 1980 році чоловік став майстром спорту з греко-римської боротьби Вільногірська.

У 1995 році, за розвиток дитячого спортивного туризму у Дніпропетровській області, його нагородили туристичною поїздкою до Англії.

У 2008 році Яків отримав нагрудний знак «Василя Сухомлинського», це відзнака МОН за особистий внесок у розвиток дитячого спортивного туризму.

А 12 років тому Коршок став майстром спорту по спортивному туризму України.

Секція зі скелелазіння

На секцію до тренера ходять школярі з усього Вільногірська. На початку заняття повторюють техніку безпеки, одягають знаряддя та підкорюють висоту у шість метрів. Вчитель з учнями займається й пішохідними походами, раніше з дітьми підкорювали Кримські гори та Карпати, розповідає Яків Коршок.

Заняття у школі/ фото архів Яків Коршок

В походи ходила й колежанка Оксана Глокк.

«В одну фразу всіх вражень не вкласти. Походи, природа, дружнє спілкування, нові враження, а іноді надважкі моменти. Та коли наступає вечір в горах, все змінюється. Тепле полум’я, відчуття родинного затишку доповнюється мелодією струн та чарівним голосом Якова. Вся група туристів підспівує в унісон неймовірній людині, якій здається підвладно все. З ним точно можна піднятися на будь-яку з вершин», — каже Оксана.

Сам спортсмен побував на Кольському півострові у горах Хібіни, на Камчатці, Байкалі, піщаній пустелі Каракуми та Полярному Уралі.

Підкорювач гір
Яків Коршок підкорював гори/ фото архів Яків Коршок

До повномасштабного вторгнення рф в Україну Яків з учнями регулярно брали участь у змаганнях. Здобули призові місця, зокрема, у:

  • чемпіонаті України з гірського та пішохідного туризму, доросла вікова група;
  • першість області серед школярів з пішохідного і гірського туризму;
  • першість України з альпінізму;
  • Всеукраїнському кубку «Хортиця» з гірського туризму;
  • Верхньодніпровських змаганнях зі спортивного туризму «Висота – 2023».
Яків Коршок
Мандрівка з учнями/ фото архів Яків Коршок
Нагороди за участь у змаганнях/ фото архів Яків Коршок

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Анастасія Гришкова 12:00, 3 Квітня 2025
Центральна міська лікарня / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили в НСЗУ на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Де у Вільногірську можна отримати стоматологічні послуги

Як йдеться у відповіді на запит журналістів, військовослужбовці можуть отримати послуги в КП “Вільногірська центральна Міська Лікарня”, що має відповідну угоду з НСЗУ.

Вартість стоматологічної допомоги не повинна перевищувати 34 966 гривень. Вартість послуги покривається за рахунок державного бюджету.

Крім того, як пояснили в НСЗУ, військові для отримання послуги з зубопротезування можуть безпосередньо звертатися до медичного закладу особисто або через представника, подавши заяву та оригінали документів.

Перелік документів, які необхідні для того, щоб скористатися послугою:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
  • посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218; 2022 р., № 19, ст. 1038).

Водночас, для отримання безоплатного зубопротезування військовослужбовець має надати такі посвідчення:

1. Посвідчення учасника бойових дій для осіб, які брали участь у бойових діях.

2. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни для осіб, які отримали інвалідність під час війни.

3. Посвідчення учасника війни або військовий квиток для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

4. Довідка учасника бойових дій для осіб, які брали участь у захисті України під час антитерористичної операції або операції Об’єднаних сил.

Посвідчення має бути дійсне на момент подання заяви.

Контакти: Центральна міська лікарня знаходиться за адресою: вулиця ім. Ю. Устенка, 72, номер телефону 068 909 33 96.

Нагадаємо, у 2025 році Уряд продовжив проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць. Витрата послуг на зубопротезування покривається за рахунок державного бюджету. Зокрема на Дніпропетровщині працює 10 лікарень, де військові та ветерани можуть безоплатно вилікувати зуби або зробити протезування.

Читайье також:

Підписуйтесь

Від захоплення у дитячому садочку до персональної виставки: історія Аріни Затульної з Вільногірська

Єва Буянова 12:30, 30 Березня 2025
Аріна Затульна/ фото з особистого архіву бабусі Світлани Іванівни

З 3 по 7 березня 2025 року у Вільногірському ліцеї №4 пройшов Тиждень мистецтв, у рамках якого свою персональну виставку представила Аріна Затульна, учениця 6-А класу. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з бабусею Аріни Затульної, яка розповіла про перші кроки онуки у світі мистецтва, її улюблені техніки та натхнення.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA 

На персональній виставці, юна мисткиня представила свої малюнки, виконані в різних техніках, а також вироби декоративно-ужиткового мистецтва. 

Мистецький шлях Аріни розпочався ще в дитячому садочку, коли вона почала захоплюватися малюванням і ліпленням. Тоді дівчинку записали до гуртка з малювання у Палаці культури та спорту “Металург”. 

“17 квітня 2018 року Аріна почала малювати у гуртку, їй ще не було 5 рочків”, – каже бабуся дівчинки, Світлана Іванівна. 

Першою роботою Аріни був малюнок “Русалонька”. 

“У 2019 році Аріна почала приймати участь у конкурсах з малюнком “Русалонька””, – згадує Світлана Іванівна. 

“Русалонька”/ фото з особистого архіву бабусі

Найбільше юна мисткиня полюбляє малювати фломастерами, а надихається вона видатними українськими художницями. 

“Гапчинька, Марія Приймаченко та Катерина Білокур їй дуже подобаються”, – ділиться бабуся Аріни Затульної. 

Нещодавній малюнок/ фото з особистого архіву бабусі

Світлана Іванівна підтримує всі починання своєї онуки. Дівчинка займається танцями, вʼяже, ліпить з пластиліну, а також відвідує гурток інженерії і робототехніки. 

“Що їй подобається, тим вона і займається”, – каже Світлана Іванівна. 

Бабуся бажає своїй онуці, щоб у неї все завжди виходило. 

Читайте також:

Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]

Новини

Підприємства Вільногірська сплатили понад 90 мільйонів гривень податків у 2024 році

До бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році місцеві підприємства, що працюють у промисловій, будівельній та виробничій галузях, сплатили понад 91,3 мільйона гривень податків. […]