Вчить витримки та дисципліни через спорт: Яків Коршок веде гуртки туризму у Вільногірську

Наталія Філоненко 12:50, 15 Лютого 2024
Яків Коршок
Яків Коршок в поході/ фото архів Яків Коршок

Понад 30 років Яків Коршок працює у сфері туризму. Цьому виду спорту навчає і дітей. Для цього веде гурток туризму на базі Вільногірського ліцею №4. Щодня у тренера займаються діти віком від 8 до 18 років. У спортивній залі є стіна для скелелазіння та все необхідне спорядження для безпечного підйому вгору. 

Про своє життя Яків Коршок розповів журналістам Вільногірськ IN.UA.

Туризм — частина життя

Яків Коршок вчить не лише долати туристичні маршрути, але й дисципліні, відповідальності та командній співпраці. Спорт прищеплює як своїм учням, так і своїй родині. Донька чоловіка, Світлана Бебешко, наразі розвиває туристичний напрямок у Запоріжжі.

«Моє побажання дітям: бути слухняними для батьків та здоровими для себе. У навчанні та спорті – наполегливості, натхнення та величезної віри в себе», — каже Коршок.

У Якова Коршока безліч здобутків та нагород. Ще у 1980 році чоловік став майстром спорту з греко-римської боротьби Вільногірська.

У 1995 році, за розвиток дитячого спортивного туризму у Дніпропетровській області, його нагородили туристичною поїздкою до Англії.

У 2008 році Яків отримав нагрудний знак «Василя Сухомлинського», це відзнака МОН за особистий внесок у розвиток дитячого спортивного туризму.

А 12 років тому Коршок став майстром спорту по спортивному туризму України.

Секція зі скелелазіння

На секцію до тренера ходять школярі з усього Вільногірська. На початку заняття повторюють техніку безпеки, одягають знаряддя та підкорюють висоту у шість метрів. Вчитель з учнями займається й пішохідними походами, раніше з дітьми підкорювали Кримські гори та Карпати, розповідає Яків Коршок.

Заняття у школі/ фото архів Яків Коршок

В походи ходила й колежанка Оксана Глокк.

«В одну фразу всіх вражень не вкласти. Походи, природа, дружнє спілкування, нові враження, а іноді надважкі моменти. Та коли наступає вечір в горах, все змінюється. Тепле полум’я, відчуття родинного затишку доповнюється мелодією струн та чарівним голосом Якова. Вся група туристів підспівує в унісон неймовірній людині, якій здається підвладно все. З ним точно можна піднятися на будь-яку з вершин», — каже Оксана.

Сам спортсмен побував на Кольському півострові у горах Хібіни, на Камчатці, Байкалі, піщаній пустелі Каракуми та Полярному Уралі.

Підкорювач гір
Яків Коршок підкорював гори/ фото архів Яків Коршок

До повномасштабного вторгнення рф в Україну Яків з учнями регулярно брали участь у змаганнях. Здобули призові місця, зокрема, у:

  • чемпіонаті України з гірського та пішохідного туризму, доросла вікова група;
  • першість області серед школярів з пішохідного і гірського туризму;
  • першість України з альпінізму;
  • Всеукраїнському кубку «Хортиця» з гірського туризму;
  • Верхньодніпровських змаганнях зі спортивного туризму «Висота – 2023».
Яків Коршок
Мандрівка з учнями/ фото архів Яків Коршок
Нагороди за участь у змаганнях/ фото архів Яків Коршок

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

“Дивіться на Україну як на землю своїх дітей” — вільногірка про важливість сортування сміття

Буянова Єва 12:30, 16 Листопада 2024
Таміла Антонова/ фото з особистого архіву героя

Таміла Антонова, мешканка Вільногірська, вже кілька років активно займається сортуванням сміття. Вона розповіла, що стало поштовхом для такого звичаю і чому вважає це важливим для майбутніх поколінь.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Ідея сортувати сміття: мотивація та початок

Таміла почала сортувати сміття близько 8-10 років тому. Спочатку вона збирала макулатуру та пластикові пляшки, а з часом зʼявилася ідея відносити компост на дачу.

“Мене надихнула цитата Святослава Вакарчука: «Дивіться на Україну як не на землю своїх батьків, а як на землю своїх дітей». Ця думка глибоко зачепила мене і стала тією мотивацією, яка допомогла зрозуміти, що я маю залишити своїм дітям чисту землю. Це мене підштовхнуло почати”, — згадує Таміла.

Складнощі на початку

Таміла зазначає, що спочатку було важко організувати процес сортування. Вона ділиться, що важливо було переконати домашніх підтримати таку ініціативу.

“Починалося все складно, бо навіть пояснити родині, чому балкон зайнятий не корисними речами, а сміттям — було непросто. Спочатку чоловік не дуже зрозумів, але з часом вдалося його переконати”, — розповідає Таміла.

Сортування сміття як звичка

Таміла говорить, що сортування сміття стало для неї такою ж звичкою, як і будь-яка інша побутова справа. Вона не витрачає багато часу на цей процес, адже робить це автоматично.

«Наприклад, коли варю борщ: очищую картоплю, моркву, цибулю, буряк, і замість того, щоб викинути ці відходи в загальне сміттєве відро, я складаю їх окремо. Потім відношу компост на дачу», — пояснює жінка.

Сортування у Вільногірську: реалії та можливості

У Вільногірську є пункт прийому вторсировини, який розташований біля автостоянки на вулиці Центральній. Там приймають макулатуру, скляні пляшки, металеві банки, а пластикові пляшки можна викидати в спеціальні сіткові контейнери, які є в кожному дворі. Однак, на думку Таміли, важливим елементом для більш ефективного сортування залишаються тетрапаки — наразі їх не приймають.

“Можливості для сортування сміття є, але на жаль, не всі готові цим скористатися. Мотивація, на мою думку, має бути не тільки у вигляді зручних умов, а й в усвідомленні, яку планету ми залишимо своїм дітям”, — впевнена Таміла.

Рекомендації для тих, хто хоче почати сортувати сміття

Таміла планує й надалі залучати інших людей до сортування, адже це не так складно, як здається на перший погляд. Для початку вона радить кожному почати з сортування хоча б одного виду сміття.

“Мене досі дивує, коли виносять у сміттєву машину картон або пластикові пляшки, це виглядає дуже нелогічно. Це проста справа, яка має стати звичкою”, — ділиться жінка.

Підписуйтесь

Скорбота у Вільногірську: Пам’ять про Володимира Костюшина

Наталія Москаленко 16:24, 12 Листопада 2024
Володимир Костюшин
Володимир Костюшин / фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні було людно біля ПКіС «Металург». Вільногірці зібралися на Церемонію прощання з Володимиром Костюшиним. Багато жителів прийшли, щоб провести його в останню путь, висловлюючи вдячність за його мужність і звитягу.

Більше на Вільногірськ IN. UA 

Звістка про загибель військового надійшла до Вільногірська цими вихідними. Володимир Костюшкин — житель села Кринички. 

Під час Церемонії прощання виступив секретар міської ради Вільногірська Антон Боклаг, який вшанував пам’ять загиблого героя та висловив співчуття рідним і близьким Володимира. Після виступу священник провів молитви за упокій душі, і на обличчях присутніх відобразилися горе та скорбота за великим втраченим героєм.

Старший солдат Володимир Костюшин мобілізувався до війська на початку вересня 2024 року. А загинув 1 листопада 2024 року під час бойового завдання у районі населеного пункту Шипилівка Сєвєродонецького району Луганської області, залишившись вірним Україні до останнього подиху.

ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ ВІЙСЬКОВОГО 

Володимир народився 16 вересня 1970 року в селі Кринички. Після закінчення Вільногірської середньої школи №1 та місцевого технікуму, він пройшов армійську підготовку і розпочав свою трудову діяльність у ТОВ «Вільногірське скло». Більшу частину життя він присвятив праці у сфері ЖКГ, де його знали як висококласного слюсаря та гарного спеціаліста.

Вдома Володимира згадують як люблячого батька і чоловіка. Він любив сільське життя, природу і риболовлю. Його пам’ятатимуть як оптимістичну і добру людину. У Володимира залишилися дружина Наталя, та син Владислав. 

Редакція Вільногірськ IN.UA  приносить свої співчуття рідним та друзям загиблого. Вічна пам’ять нашому герою та захиснику.

Читайте також:

Підписуйтесь

“Дивіться на Україну як на землю своїх дітей” — вільногірка про важливість сортування сміття

Таміла Антонова, мешканка Вільногірська, вже кілька років активно займається сортуванням сміття. Вона розповіла, що стало поштовхом для такого звичаю і чому вважає це важливим для […]

12:30, 16.11.2024 Буянова Єва

Скорбота у Вільногірську: Пам’ять про Володимира Костюшина

Сьогодні було людно біля ПКіС «Металург». Вільногірці зібралися на Церемонію прощання з Володимиром Костюшиним. Багато жителів прийшли, щоб провести його в останню путь, висловлюючи вдячність […]

У Вільногірську провели благодійний концерт на підтримку ЗСУ: зібрали понад 8500 гривень

Благодійний захід ініціювала Стася Милославська, дружина військового. Її чоловік виконує бойові завдання на Курському напрямку. Всі зібрані кошти підуть на купівлю автомобіля для наших захисників.  […]

Як війна змінила життя вільногірського музиканта: історія митця

Максим Антонов — талановитий виконавець і композитор з Вільногірська, який активно сприяє розвитку музичної культури нашого міста. Він регулярно виступає на благодійних концертах на підтримку […]

Виставка мотанок у Вільногірську: традиції в новому світлі

У Вільногірську відбулася виставка мотанок, створених талановитою майстринею Світланою. Ця подія триватиме близько місяця, і Світлана сподівається, що відвідувачі зацікавляться її витворами та українською культурою, […]