Понад 30 років Яків Коршок працює у сфері туризму. Цьому виду спорту навчає і дітей. Для цього веде гурток туризму на базі Вільногірського ліцею №4. Щодня у тренера займаються діти віком від 8 до 18 років. У спортивній залі є стіна для скелелазіння та все необхідне спорядження для безпечного підйому вгору.
Про своє життя Яків Коршок розповів журналістам Вільногірськ IN.UA.
Туризм — частина життя
Яків Коршок вчить не лише долати туристичні маршрути, але й дисципліні, відповідальності та командній співпраці. Спорт прищеплює як своїм учням, так і своїй родині. Донька чоловіка, Світлана Бебешко, наразі розвиває туристичний напрямок у Запоріжжі.
«Моє побажання дітям: бути слухняними для батьків та здоровими для себе. У навчанні та спорті – наполегливості, натхнення та величезної віри в себе», — каже Коршок.
У Якова Коршока безліч здобутків та нагород. Ще у 1980 році чоловік став майстром спорту з греко-римської боротьби Вільногірська.
У 1995 році, за розвиток дитячого спортивного туризму у Дніпропетровській області, його нагородили туристичною поїздкою до Англії.
У 2008 році Яків отримав нагрудний знак «Василя Сухомлинського», це відзнака МОН за особистий внесок у розвиток дитячого спортивного туризму.
А 12 років тому Коршок став майстром спорту по спортивному туризму України.
Секція зі скелелазіння
На секцію до тренера ходять школярі з усього Вільногірська. На початку заняття повторюють техніку безпеки, одягають знаряддя та підкорюють висоту у шість метрів. Вчитель з учнями займається й пішохідними походами, раніше з дітьми підкорювали Кримські гори та Карпати, розповідає Яків Коршок.
В походи ходила й колежанка Оксана Глокк.
«В одну фразу всіх вражень не вкласти. Походи, природа, дружнє спілкування, нові враження, а іноді надважкі моменти. Та коли наступає вечір в горах, все змінюється. Тепле полум’я, відчуття родинного затишку доповнюється мелодією струн та чарівним голосом Якова. Вся група туристів підспівує в унісон неймовірній людині, якій здається підвладно все. З ним точно можна піднятися на будь-яку з вершин», — каже Оксана.
Сам спортсмен побував на Кольському півострові у горах Хібіни, на Камчатці, Байкалі, піщаній пустелі Каракуми та Полярному Уралі.
До повномасштабного вторгнення рф в Україну Яків з учнями регулярно брали участь у змаганнях. Здобули призові місця, зокрема, у:
- чемпіонаті України з гірського та пішохідного туризму, доросла вікова група;
- першість області серед школярів з пішохідного і гірського туризму;
- першість України з альпінізму;
- Всеукраїнському кубку «Хортиця» з гірського туризму;
- Верхньодніпровських змаганнях зі спортивного туризму «Висота – 2023».
Читайте також:
- Не тільки на Водохреща: занурення у крижану воду стало частиною життя вільногірця
- Як інженерка стала йогинею: Марина Стрєляна вчить асанам
Вільногірськ живе тут – підписуйтесь на наш Facebook та Telegram