“Війна не закінчиться домовленістю з ворогом”: у Вільногірську мешканці зустрілися з 3 ОШБр

Сем Тетяна 17:30, 12 Липня 2024
3 ОШБр у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні, 12 липня, у Вільногірську відбулася зустріч вільногірців з військовослужбовцями Третьої окремої штурмової бригади та представником молодіжної організації “Центурія”.

Журналістка Вільногірськ IN.UA побувала на заході, ділимось деталями.

3 ОШБр у Вільногірську

У Вільногірську відбулась зустріч бійців Третьої окремої штурмової бригади та містян. Оборонці пояснили, як відбувається рекрутинг до бригади та чому жінки й чоловіки хочуть доєднуватися до 3 ОШБр.

Довідка. 3 ОШБр — це новостворена бригада, яка сформувалась у 2022 році з добровольців. Командир бригади — Андрій Білецький, один з засновників та перший командир Азову.

Військовий 3 ОШБр насамперед пояснив, як утворилась їх бригада. Під час повномасштабного вторгнення в кожному місті та осередку були люди, які хотіли чинити супротив. Цю ідею об’єднали представники Азовського руху та ветерани “ОЗСП Азов”, ставши кістяком добровольчого загону ТрО. Надалі загін пройшов шлях від ОПСП “Азов” ЗСУ, ССО “Азов” ЗСУ і до бригади, яку нині знають як Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України. Представник бригади пояснює, що їх бійці мають високу вмотивованість та забезпечені всім необхідним. Також, стверджує спікер, у їх підрозділах немає проблем з оплатою — всім бійцям, які виконують бойові завдання, сплачують по 120 тисяч гривень.

Після цього у 3 ОШБр відповіли на питання про закінчення війни.

“Немає ніякої уявної ілюзії, що війна закінчиться домовленістю з ворогом. Якщо в когось і є ця ілюзія, що ми зможемо з росіянами домовитись за підтримки Америки чи ще Європи, то ви можете сміло вже брати молодше покоління і навчати їх, як воювати. Подобається комусь це чи ні, але зради і капітуляцій не буде”, — заявив представник 3 ОШБр.

Він додав, що в Україні є мільйони людей, яким немає де жити, й пробачити за це росіянам неможливо.

“Якщо я запитаю у залу: “Підніміть руку, хто в смартфоні має контакт людини,хто бере участь в захисті нашої держави”, то всі піднімуть. У всіх є там знайомі, члени родини, друзі, товариші, сусіди, з якими ви підтримуєте контакт, кого ви підтримуєте. Так, ми можемо казати, що ми втомилися, але це не означає, що ми готові пробачити чиюсь смерть. Якщо хтось вірить в те, що в нас закінчиться війна якимось договорняком — вибачте, але цього не буде, бо не дозволить суспільство”, — каже військовий 3 ОШБр.

Як відбувається рекрутинг у 3 ОШБр: підготовка до армії

Військовий каже, що на адекватну підготовку до служби людині потрібно готуватися близько року. Але, на жаль, цього часу немає ні в бригад, ні в держави, ні в кого. Тому зараз люди тренуються та вчаться в пришвидшеному режимі.

Наприклад, у 3 ОШБр є безоплатний тестовий тиждень, під час якого людина має можливість зрозуміти, чи зможе вона бути в армії. Важливо, що це не підписання контракту — людина дає тільки своє ім’я та номер телефону, а після цього направляється на тестовий тиждень в тренувальний табір. Для цивільної особи, це унікальна можливість отримати знання з тактичної медицини та базові військові навички. По закінченню тижня ви можете бути вільні, але якщо ви побачили себе у структурі на бойовій чи не бойовій посаді, то далі на вас чекає 3-місячна підготовка.

Потрапити у 3 ОШБр нелегко, адже під кінець навчання вас чекатиме екзамен: якщо ви його не здаєте — залишаєтесь навчатись знову.

“Чому робимо так? Бо якщо людина не складає екзамен, то вона не готова йти на війну. Якщо тест складено, то ми відправляємо її до однієї з семи країн-партнерів, де навчають за стандартами НАТО, тобто як правильно працювати з мінами, з медициною, з натівським озброєнням тощо”, — каже військовий.

Представники 3 ОШБр у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Але навіть після того, як ви повернулись з навчань, вас не пускатимуть одразу у бій. Далі людина має отримати кваліфікацію, наприклад медика, гранатометника, кулеметника. Після цього боєць опановує свою професію, знову ж таки на навчанні. Тільки завершивши всі етапи, чоловік чи жінка можуть доєднатися до підрозділу.

“В нас підрозділ добровольців. Нам не треба мобілізовані, й в нас їх не існує. Ми зацікавлені в тому, щоб всі вижили і робили свою справу ефективно. Тому даємо ці 6 місяців на навчання. Так, це теж мало, але це не місяць. У нас в бригаді не ходять і не кажуть: “Ти молодець, ми тебе цінуємо”. Ні. У нас боєць це бачить фактично: дали зброю, дали вчасно заробітню плату, спитали як ти?”, — розказує військовий.

У кінці зустрічі представники 3 ОШБр наголосили, що тестовий тиждень, до якого можуть доєднатися вільногірці, можна пройти і у Дніпрі, де також є навчальний центр Третьої окремої штурмової бригади.

 А також усім містянам бійці висловили вдячність за їх щоденну роботу, за те, що підтримують життя у Вільногірську, працюють та дбають про регіон.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

Анастасія Гришкова 12:00, 4 Липня 2025
Паспорт / ілюстративне фото, Rexels

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Як змінити ім’я

Для того щоб змінити ім’я треба звернутися до відділу ДРАЦС, підготувати необхідні документи й дочекатися розгляду заяви. З 14 до 16 років ім’я можна змінити за письмовою згодою батьків або піклувальника. З 16 років згода батьків не потрібна.

Які потрібні документи

  • перелік необхідних документів;
  • заява про зміну імені;
  • свідоцтво про народження заявника;
  • свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);
  • свідоцтва про народження дітей (у випадку, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
  • фотокартка заявника;
  • квитанція про сплату державного мита.

Зміна імені проводиться після сплати заявником державного мита.

Читайте також:

Підписуйтесь

З наступного тижня частина Вільногірська залишиться без електроенергії

Анастасія Гришкова 09:00, 4 Липня 2025
Вільногірськ / фото, Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську з 7 по 10 липня заплановано проведення технічних робіт на електромережах. У зв’язку з цим за деякими адресами тимчасово буде припинене електропостачання.

Про це повідомляє ПрАТ “ПЕЕМ”ЦЕК”.

Перелік вулиць де не буде світла

7 липня з 08:00 до 17:30 — без світла залишаться будинки за адресами: вулиця Молодіжна: 16А, 22А, 24/2; вулиця Віктора Варена: 13/7, 15А, 21А, 21/8, 28, 30, 30А, 32, 34, 36, 36А, 38, 40; вулиця Юрія Устенка: 3, 5, 11, 15; вулиця Захисників України: 4, 4А, 6, 12, 12А, 14; вулиця Центральна: 27, 29, 29А, 31А, 35.

8 липня з 08:00 до 17:30 — роботи проводитимуться за адресами: вулиця Садова: 30, 32; вулиця Юрія Устенка: 23, 25.

9 липня з 08:00 до 17:30 — знеструмлення за адресами: вулиця Захисників України: 1, 1Б, 3, 5; вулиця Молодіжна: 28.

10 липня з 08:00 до 13:00 — електроенергії не буде за адресами: вулиця Центральна: 45, 45Б, 47, 47А, 47Б, 49, 49А, 49Б, 49В.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків. Про це повідомляє Міністерство юстиції України. […]

З наступного тижня частина Вільногірська залишиться без електроенергії

У Вільногірську з 7 по 10 липня заплановано проведення технічних робіт на електромережах. У зв’язку з цим за деякими адресами тимчасово буде припинене електропостачання. Про […]

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]