“Війна не закінчиться домовленістю з ворогом”: у Вільногірську мешканці зустрілися з 3 ОШБр

Сем Тетяна 17:30, 12 Липня 2024
3 ОШБр у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні, 12 липня, у Вільногірську відбулася зустріч вільногірців з військовослужбовцями Третьої окремої штурмової бригади та представником молодіжної організації “Центурія”.

Журналістка Вільногірськ IN.UA побувала на заході, ділимось деталями.

3 ОШБр у Вільногірську

У Вільногірську відбулась зустріч бійців Третьої окремої штурмової бригади та містян. Оборонці пояснили, як відбувається рекрутинг до бригади та чому жінки й чоловіки хочуть доєднуватися до 3 ОШБр.

Довідка. 3 ОШБр — це новостворена бригада, яка сформувалась у 2022 році з добровольців. Командир бригади — Андрій Білецький, один з засновників та перший командир Азову.

Військовий 3 ОШБр насамперед пояснив, як утворилась їх бригада. Під час повномасштабного вторгнення в кожному місті та осередку були люди, які хотіли чинити супротив. Цю ідею об’єднали представники Азовського руху та ветерани “ОЗСП Азов”, ставши кістяком добровольчого загону ТрО. Надалі загін пройшов шлях від ОПСП “Азов” ЗСУ, ССО “Азов” ЗСУ і до бригади, яку нині знають як Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України. Представник бригади пояснює, що їх бійці мають високу вмотивованість та забезпечені всім необхідним. Також, стверджує спікер, у їх підрозділах немає проблем з оплатою — всім бійцям, які виконують бойові завдання, сплачують по 120 тисяч гривень.

Після цього у 3 ОШБр відповіли на питання про закінчення війни.

“Немає ніякої уявної ілюзії, що війна закінчиться домовленістю з ворогом. Якщо в когось і є ця ілюзія, що ми зможемо з росіянами домовитись за підтримки Америки чи ще Європи, то ви можете сміло вже брати молодше покоління і навчати їх, як воювати. Подобається комусь це чи ні, але зради і капітуляцій не буде”, — заявив представник 3 ОШБр.

Він додав, що в Україні є мільйони людей, яким немає де жити, й пробачити за це росіянам неможливо.

“Якщо я запитаю у залу: “Підніміть руку, хто в смартфоні має контакт людини,хто бере участь в захисті нашої держави”, то всі піднімуть. У всіх є там знайомі, члени родини, друзі, товариші, сусіди, з якими ви підтримуєте контакт, кого ви підтримуєте. Так, ми можемо казати, що ми втомилися, але це не означає, що ми готові пробачити чиюсь смерть. Якщо хтось вірить в те, що в нас закінчиться війна якимось договорняком — вибачте, але цього не буде, бо не дозволить суспільство”, — каже військовий 3 ОШБр.

Як відбувається рекрутинг у 3 ОШБр: підготовка до армії

Військовий каже, що на адекватну підготовку до служби людині потрібно готуватися близько року. Але, на жаль, цього часу немає ні в бригад, ні в держави, ні в кого. Тому зараз люди тренуються та вчаться в пришвидшеному режимі.

Наприклад, у 3 ОШБр є безоплатний тестовий тиждень, під час якого людина має можливість зрозуміти, чи зможе вона бути в армії. Важливо, що це не підписання контракту — людина дає тільки своє ім’я та номер телефону, а після цього направляється на тестовий тиждень в тренувальний табір. Для цивільної особи, це унікальна можливість отримати знання з тактичної медицини та базові військові навички. По закінченню тижня ви можете бути вільні, але якщо ви побачили себе у структурі на бойовій чи не бойовій посаді, то далі на вас чекає 3-місячна підготовка.

Потрапити у 3 ОШБр нелегко, адже під кінець навчання вас чекатиме екзамен: якщо ви його не здаєте — залишаєтесь навчатись знову.

“Чому робимо так? Бо якщо людина не складає екзамен, то вона не готова йти на війну. Якщо тест складено, то ми відправляємо її до однієї з семи країн-партнерів, де навчають за стандартами НАТО, тобто як правильно працювати з мінами, з медициною, з натівським озброєнням тощо”, — каже військовий.

Представники 3 ОШБр у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Але навіть після того, як ви повернулись з навчань, вас не пускатимуть одразу у бій. Далі людина має отримати кваліфікацію, наприклад медика, гранатометника, кулеметника. Після цього боєць опановує свою професію, знову ж таки на навчанні. Тільки завершивши всі етапи, чоловік чи жінка можуть доєднатися до підрозділу.

“В нас підрозділ добровольців. Нам не треба мобілізовані, й в нас їх не існує. Ми зацікавлені в тому, щоб всі вижили і робили свою справу ефективно. Тому даємо ці 6 місяців на навчання. Так, це теж мало, але це не місяць. У нас в бригаді не ходять і не кажуть: “Ти молодець, ми тебе цінуємо”. Ні. У нас боєць це бачить фактично: дали зброю, дали вчасно заробітню плату, спитали як ти?”, — розказує військовий.

У кінці зустрічі представники 3 ОШБр наголосили, що тестовий тиждень, до якого можуть доєднатися вільногірці, можна пройти і у Дніпрі, де також є навчальний центр Третьої окремої штурмової бригади.

 А також усім містянам бійці висловили вдячність за їх щоденну роботу, за те, що підтримують життя у Вільногірську, працюють та дбають про регіон.

Читайте також:

Підписуйтесь

“Кожна писанка — це особливий символ, що має свою історію”: Світлана Борщ з Вільногірська про свою улюблену справу

Катерина Тесленко 18:50, 4 Квітня 2025
Світлана Борщ / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську живе майстриня, яка створює писанки в різних техніках. Вона почала займатися цим ще в школі й не полишає справу до сьогодні. У її колекції вже 71 писанка, і вона не планує зупинятися.

Про улюблену техніку та натхнення Світлана Борщ розповіла в інтерв’ю для Вільногірськ IN. UA

Колекція, що зберігає традиції

Світлана Борщ власноруч розписує писанки в різних техніках і вже має значну колекцію. Вона розповідає, що зацікавилася писанкарством ще в школі. У 1993 році вона натрапила на журнал для підлітків, де були спеціальні вкладки-брошури, які потрібно було вирізати та складати вдома. Саме це стало першим поштовхом до захоплення.

Згодом вона почала розширювати свої знання, купуючи нові матеріали та пробуючи різні техніки. Писанки вона розписує в основному на Великдень, хоча іноді протягом року працює з дерев’яними заготовками, коли виникає натхнення.

Кожна писанка — це не просто малюнок, а особливий символ, що має свою історію”, — каже Світлана Борщ.

Її колекція містить роботи, створені в різних стилях. Деякі з них відтворюють класичні орнаменти, притаманні певним регіонам України, а інші — авторські експерименти з кольорами й візерунками.

Писанки Світлани Борщ / фото з власного архіву Світлани Борщ

Різні техніки й улюблені мотиви

Майстриня застосовує кілька технік розпису. Вона працює як у традиційній восковій техніці, так і з використанням сучасних матеріалів. Одна з найулюбленіших технік — крашанки з елементами гравіювання.

Гравіювання дозволяє створювати дуже тонкі й детальні візерунки, які складно отримати за допомогою фарб”, — пояснює Світлана.

За словами Світлани, важливо не лише правильно обрати техніку, а й розуміти значення символів. Кожен елемент орнаменту несе певний зміст: хвилясті лінії символізують воду, ромби — землю, а кола — сонце.

Процес створення писанки

Створення однієї писанки може займати від кількох годин до кількох днів. Спочатку яйце потрібно підготувати — видалити вміст, висушити й обробити поверхню. Далі наноситься малюнок за допомогою воску, після чого яйце поетапно фарбується у кілька шарів.

Іноді доводиться працювати над однією писанкою кілька днів, особливо якщо використовуєш складні техніки з багатьма шарами фарби”, — розповідає майстриня.

Ескізи для писанок / фото Вільногірськ IN.UA

За її словами, найскладніше в роботі — збереження рівномірності ліній і точності візерунку. Навіть найменша помилка може змінити всю композицію.

Власний писачок, інструмент, без якого неможливо створити традиційний восковий орнамент, Світлана виготовила сама . Вона розповідає, що зробити його було не так складно, як може здаватися на перший погляд. Такий саморобний інструмент служить їй багато років і дозволяє наносити тонкі лінії, створюючи складні візерунки.

Писачки, зроблені власноруч Світланою / фото Вільногірськ IN.UA

Писанка як частина культури

Світлана Борщ переконана, що писанкарство — це не просто хобі, а важливий елемент української культури.

Це наша історія, і її потрібно зберігати. Якщо ми не передаватимемо ці вміння дітям, вони можуть загубитися”, — наголошує Світлана.

Хоча Світлана має багаторічний досвід у розписі писанок, майстер-класів вона поки не планує проводити. На її думку, для викладання потрібні особливі навички, яких вона не має. 

Зараз є дуже багато відеоуроків у вільному доступі, тож кожен може навчитися цього самостійно”, — пояснює Світлана.

Окрім того, для створення писанки необхідна зосередженість і спокійна атмосфера, що не завжди можливо в умовах групового навчання.

 “Це кропітка робота, яка потребує уваги до деталей”, — додає майстриня.

Писанки на виставці “Берег_ти”

Майстриня зізнається, що вона вкладає у свої писанки не лише майстерність, а й частинку душі. Писанки Світлани Борщ можна буде побачити на виставковому просторі “Берег_ти”. Виставка відбудеться у суботу, 5 березня, і стане чудовою нагодою ознайомитися з її унікальними роботами.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірську в Центрі Життєстійкості можна отримати безоплатні консультації психолога

Катерина Тесленко 18:00, 4 Квітня 2025
Безоплатні консультації психолога у Вільногірську / ілюстративне фото, depositphotos

Комунальне некомерційне підприємство “Центр надання соціальних послуг” Вільногірської міської ради Дніпропетровської області в рамках всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” запрошує мешканців міста на безоплатні індивідуальні консультації з психологами Людмилою Краснощок та Іриною Сміяненко.

Про це повідомляє Центр Життєстійкості.

Для кого ці консультації?

Консультації будуть корисні всім, хто відчуває психологічний дискомфорт, емоційну втому чи просто потребує підтримки. Фахівці допоможуть розібратися у складних ситуаціях, знайти шляхи подолання стресу та навчитися ефективно справлятися з труднощами.

У сучасному світі психологічне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне. Постійний стрес, емоційне вигорання, тривожність або складні життєві обставини можуть значно впливати на самопочуття та якість життя. Саме тому у Вільногірську працює Центр життєстійкості, де кожен може отримати підтримку фахівців.

Які питання можна обговорити?

  • Психологічна підтримка в кризових ситуаціях;
  • Робота зі стресом і тривожністю;
  • Відновлення емоційного стану;
  • Пошук ресурсів для життєстійкості.

Психологи допоможуть визначити причини емоційного напруження, знайти внутрішні ресурси для відновлення та дадуть практичні поради для поліпшення психоемоційного стану.

Як записатися?

  • Телефони для запису: +380679145182, +380967835845
  • Адреса: м. Вільногірськ, вул. Юрія Устенка, 29

Консультації проводяться в атмосфері довіри та повної конфіденційності. Не відкладайте турботу про себе на потім – звертайтеся за підтримкою, адже ваше психологічне здоров’я має значення!

Читайте також:

Підписуйтесь

“Кожна писанка — це особливий символ, що має свою історію”: Світлана Борщ з Вільногірська про свою улюблену справу

У Вільногірську живе майстриня, яка створює писанки в різних техніках. Вона почала займатися цим ще в школі й не полишає справу до сьогодні. У її […]

У Вільногірську в Центрі Життєстійкості можна отримати безоплатні консультації психолога

Комунальне некомерційне підприємство “Центр надання соціальних послуг” Вільногірської міської ради Дніпропетровської області в рамках всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” запрошує мешканців міста на безоплатні […]

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил […]

16:30, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

Унаслідок вибуху автомобіля в Дніпрі загинув посадовець: слідчі кваліфікують подію як теракт

Вранці, 4 квітня, у місті Дніпро стався вибух автомобіля, внаслідок якого поранення отримали місцевий посадовець та його дружина. Згодом чоловік помер у лікарні. Подію кваліфіковано […]

15:18, 04.04.2025 Дмитро Бойцун
Актуальні новини

Чим володіє та скільки заробляє секретар Вільногірської міської ради?

Редакція Вільногірськ IN.UA продовжує серію публікацій про майно та доходи посадовців Вільногірської міської ради.  У цьому матеріалі журналісти зібрали інформацію про майно та доходи секретаря […]

14:07, 04.04.2025 Дмитро Бойцун