«Віковий» військовий: вільногірський викладач став на захист країни

Наталія Філоненко 17:02, 27 Травня 2024
Викладач коледжу Ігор Миронюк
Викладач коледжу Ігор Миронюк, нагородження/ фото Ігор Миронюк

Ігор Миронюк за власною ініціативою в 59 років пішов служити у прикордонні війська. Ігор єдиний з курсу Хмельницької прикордонної академії потрапив на Донеччину, де ніс службу командиром. Понад двох років служив у війську. Після звільнення зі служби повернувся до викладацької діяльності у Вільногірський фаховий коледж. Виховує у студентів хист до військової справи.

Про частину свого життя викладач з предмета Захист України Ігор Миронюк розповів журналістам Вільногірськ IN.UA

Викладач коледжу за власною ініціативою пішов служити до війська

З початком повномасштабного вторгнення викладача по мобілізації не призивали, бо чоловік «віковий». В жовтні 22 року Ігор за власною ініціативою потрапив до Черкас на військовий полігон прикордонних військ, здав нормативи. У 59 років його зарахували у прикордонні війська.

Після цього Ігоря направили у Хмельницьку  прикордонну академію для навчання. Закінчив швидкий курс та склав іспити. Ігоря Миронюка одного з курсу направили на Донеччину.

Виконував обов’язки заступника командира Донецького загону. Зараз це Краматорський 11 прикордонний загін. Відповідав за технічне забезпечення та озброєння цього загону. У військовослужбовця було 8 ротацій кругом Бахмута. Разом з дружиною воював в Бахмуті. Має бойові нагороди та орденський знак «Відмінний прикордонник». Дружина та син Ігоря продовжують воювати.

Коли чоловіку виповнилося 60 років його комісували. Наразі приділяє увагу навчанню дітей.  Ігор Миронюк викладає предмет Захист України виховує дисципліну у студентів. Кожен урок викладач починає зі Слави Героям, вшановують пам’ять військовослужбовців.

«У кожній групі є  студенти, чиї батьки на фронті, і ці хлопці готуються стати військовими. Взагалі хист до військової справи мають всі. Ми – патріоти, ми – українці. Це в їх крові», — каже викладач Ігор Миронюк.

Кожен урок викладач присвячує себе дітям. Проводить виховні години, зустрічі з випускниками військовослужбовцями. Організовує підготовку до змагань з військово-патріотичної гри Сокіл «Джура». В майбутньому планує відбудовувати країну разом зі своїми учнями.

«Я за те, щоб війна закінчилася, безумовно нашою перемогою. А цих дітей ми повинні вберегти від війни. Нам потрібні молоді, розумні кадри інженери, механіки потрібні будуть для відбудови країни», – говорить викладач Захисту України Ігор Миронюк.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Анастасія Гришкова 13:00, 17 Червня 2025
Вадим Коваленко / фото, vilnohirsk-memory

Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні.

На позачерговій сесії Вільногірської міської ради було прийнято рішення про присвоєння Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Вадим народився 21 листопада 1969 року у місті Вільногірськ. Після закінчення середньої школи №1 вивчився на екскаваторника у нашому місцевому професійно-технічному училищі (зараз – Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти).

19 травня 2025 року, під час виконання одного із таких завдань, налетіли ворожі “Ланцети”… Удар був настільки сильним, що Вадим Коваленко отримав цілий ряд важких поранень, вражень життєво важливих органів. Його бойовий побратим, сам поранений, не залишив Вадима Борисовича, виніс із палаючого екскаватора, разом із іншими побратимами доставив до медслужби. Потім була реанімація в одній із клінічних лікарень Запоріжжя. Однак, врятувати життя воїна не виправдались.

28 травня 2025 року старший солдат Вадим Коваленко, не приходячи до свідомості, помер.

Підписуйтесь

Субсидії на оренду житла: що зміниться для ВПО у червні

Анастасія Гришкова 09:00, 30 Травня 2025
Субсидія на оренду житла / фото, Міністерство юстиції

Держава розширила можливості отримання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб: тепер допомога охоплює оренду кімнат, спільне проживання кількох сімей, а також надається при оренді житла в юридичних осіб.

Про це повідомляє БФ “Право на захист”.

Що ж змінилося в порядку надання субсидій і на що варто звернути увагу

Розширено об’єкт найму: якщо раніше субсидію надавали лише на оплату цілого житлового приміщення (квартири або будинку), то тепер вона охоплює також оренду частини житлового приміщення, наприклад, кімнати у квартирі або будинку. Це рішення стало важливою підтримкою для ВПО із невисокими доходами, для яких кімната є єдиним доступним варіантом житла.

Розширено коло наймачів: тепер домогосподарство може включати кілька окремих сімей, а той, хто підписує заяву про надання субсидії та договір найму житлового приміщення, стає уповноваженим представником усього домогосподарства для отримання субсидії на найм житла. Це дає можливість для кожної окремої сім’ї, яка проживає спільно в одному орендованому житловому об’єкті, отримати державну підтримку.

Розширено коло наймодавців: надана можливість винаймати житло не тільки у фізичних осіб та фізичних осіб — підприємців, а й у юридичних осіб. Це нововведення дає змогу збільшити кількість пропозицій житла для ВПО, а також долучити до програми юридичних осіб, які мають у власності житловий фонд.

Запроваджено механізм автоматичного продовження виплати субсидії наймачу й компенсації витрат наймодавцю на наступний піврічний період без особистого їх звернення. Таке продовження виплат можливе, якщо не відбулося змін у підставах для їх надання. Це дає змогу уникнути додаткових навантажень на отримувачів, забезпечуючи неперервність надання підтримки.

Розширено строк отримання субсидії на найм житла та компенсації витрат: тепер допомога може надаватися не лише впродовж одного року, а й протягом усього періоду реалізації експериментального проєкту в разі наявності підстав для продовження її виплати. Такі заходи забезпечать тривалішу підтримку ВПО й стабільність їхніх житлових умов, а також сприятимуть передбачуваності та фінансовій впевненості орендодавців протягом усього періоду дії проєкту.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні. […]

Субсидії на оренду житла: що зміниться для ВПО у червні

Держава розширила можливості отримання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб: тепер допомога охоплює оренду кімнат, спільне проживання кількох сімей, а також надається при […]

У Вільногірську присвоєно звання “Почесний громадянин громади” загиблому Герою

У Вільногірську посмертно вшанували загиблого захисника України — Ігорю Тубальцеву присвоїли звання “Почесний громадянин Вільногірської міської територіальної громади” за героїзм, відданість присязі та незламність духу. […]

Спортсмени з Вільногірська взяли участь у чемпіонаті в Кам’янському

У місті Кам’янське 25 травня пройшов Відкритий чемпіонат з класичного жиму лежачи серед усіх вікових груп. Участь у змаганнях взяли спортсмени з різних населених пунктів […]

У Вільногірську попрощалися з військовим, який вважався зниклим безвісти

У Вільногірську відбулася церемонія прощання з військовим Ігорем Сергійовичем Тубальцевим, який вважався зниклим безвісти. На прощанні з героєм була присутня журналістка Вільногірськ IN.UA. У Вільногірську […]