Вільногірські депутати від ОПЗЖ залишаються: рішення про відставку не підтримали

Альона Щекодіна 17:05, 26 Вересня 2024
Депутати ОПЗЖ
Депутати ОПЗЖ / фото Вільногірська міська рада

Сьогодні на черговому засіданні сесії депутатський корпус не підтримав ініціативи депутатів Юрія Мелащенка, Володимира Лисенка про складання повноважень. Крім того, рішення про складання депутатських повноважень Людмили Дроздіної, вдруге, не отримало підтримки. 

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Юрій Мелащенко та Володимир Лисенко балотувалися до Вільногірської міської ради від політичної партії «Опозиційна платформа «За життя».

Юрій Мелащенко є депутатом місцевої ради вже не першу каденцію. Попри те, що міський голова Володимир Василенко пропонував його кандидатуру на посаду секретаря ради, депутати не підтримали цю пропозицію, і депутатський корпус продовжує працювати без очільника.

Що кажуть самі депутати

Аналізуючи відвідуваність сесій, можна з упевненістю стверджувати, що Юрій Мелащенко був активним учасником засідань, практично не пропускаючи жодного з них. На запитання журналістів видання Вільногірськ IN.UA щодо причин складання своїх повноважень він зазначив, що це рішення пов’язане з особистими обставинами.

«Я прийняв рішення, мої виборці віднеслися до цього з розумінням», – сказав депутат місцевої ради Юрій Мелащенко.

Володимир Лисенко прокоментував своє рішення про дострокове припинення повноважень, підкресливши, що причини мають особистий характер. Він запевнив, що не забуде про своїх виборців. 

«Знаєте, не обов’язково бути депутатом, щоб допомагати людям. Я продовжу це робити і далі», — зазначив депутат місцевої ради Володимир Лисенко.

Проте, як виявили журналісти видання Вільногірськ IN.UA, у вільному доступі немає інформації про діяльність депутатів, намір Лисенка залишити посаду чи його зустрічі з виборцями.

Вибірковий аналіз відвідуваності сесій депутатами Мелащенко та Лисенко.

Номер засіданняЮрій МелащенкоВолодимир ЛисенкоПосилання
68 сесіяВідсутнійЄhttps://vilnogirsk-rada.gov.ua/upload/docs/2ba0673a4d11574095a929c3c7185e01.pdf
67 сесіяЄВідсутнійhttps://vilnogirsk-rada.gov.ua/upload/docs/f043c91e1f68d0b14b05a99508a60607.pdf
66 сесіяЄВідсутнійhttps://vilnogirsk-rada.gov.ua/upload/docs/79d98c946026e8813238104ee71dde42.pdf
65 сесіяєєhttps://vilnogirsk-rada.gov.ua/doc/6079/
64 сесіяєєhttps://vilnogirsk-rada.gov.ua/upload/docs/f58cdd7ce819388b97c8d30b00be809e.pdf
63  сесіяєєhttps://vilnogirsk-rada.gov.ua/upload/docs/d6ac7c2eab3c62b9ecb65854756462bb.pdf
62 сесіяЄВідсутнійhttps://vilnogirsk-rada.gov.ua/doc/5884/
61 сесіяєєhttps://vilnogirsk-rada.gov.ua/upload/docs/07e792201ee8f8cee8a9cbc619c7cfd1.pdf
60 сесіяВідсутнійЄhttps://vilnogirsk-rada.gov.ua/upload/docs/d6fffec7d35fc2e7f04672e6203ab2b5.pdf
Вибірковий аналіз відвідуваності сесій депутатами Мелащенко та Лисенко.

Наразі журналісти видання Вільногірськ IN.UA не можуть оцінити діяльність депутатів, оскільки у вільному доступі відсутня звітність про їхню роботу. Єдиним критерієм залишається їхня присутність на сесіях.

Нагадаємо, що ще у вересні 2022 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України заборонив діяльність партії «Опозиційна платформа «За життя» на території України. Якщо депутатський корпус підтримає рішення про дострокове припинення повноважень Юрія Мелащенка та Володимира Лисенка на майбутніх засіданнях сесії, їхні посади залишаться вакантними до наступних виборів.

«Згідно з частиною 5 ст. 283 Виборчого кодексу України передбачається, що у разі вичерпання відповідного територіального виборчого списку черговість отримання мандата передається єдиному багатомандатному виборчому списку цієї ж організації партії. У разі вичерпання єдиного виборчого списку організації партії такий мандат залишається вакантним. Таким чином, партія ОПЗЖ втратила мандати, а отже заповнити вона раду не зможе, як і перерозподілити між іншими партіями тощо. Таким чином будуть вільні місця, доки не відбудуться вибори», – пояснює адвокат, медіаюрист ГО «Платформа прав людини» Євген Воробйов.

Рішення про дострокове складання повноважень депутатки Людмили Дроздіної виноситься вже вдруге. Вона балотувалася від політичної партії «Пропозиція» та була членкинею постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, молоді, соціального захисту населення та зв’язків з громадськістю і ЗМІ.У 2023 році вона відвідала лише шість із 16 можливих засідань, а в цьому році не була присутня на більш ніж десяти останніх засіданнях. Журналістам Вільногірськ IN.UA не вдалося зв’язатися з депутаткою. Її рішення сьогодні також не отримало підтримки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

Анастасія Гришкова 18:30, 3 Липня 2025
Антон Боклаг / фото, Facebook

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня.

Інформація про це з’явилася на офіційному сайті Вільноногірської міської ради.

Боклаг йде з посади секретаря

У документі зазначено, що підставою для звільнення стала особиста ініціатива посадовця. Остаточне рішення про припинення його повноважень депутати мають ухвалити 25 липня.

“Це моє особисте й виважене рішення. Не покидаю громаду залишаюсь і буду відновлювати громадську роботу та пошук грантових можливостей. У багатьох сьогодні в голові вже думки про місцеві вибори. У мене немає жодного бажання займатися політиканством і боротися з політичними ідіотами в період воєнного стану. Хочу докладати максимум зусиль у громадському секторі й просто спокійно робити корисні речі. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто конструктивно й професійно підходив до вирішення питань, і всім, хто розуміє, що війна триває”, — пояснив у коментарі “Вільногірськ Онлайн” Антон Боклаг.

Додамо, що Антон Боклаг працював секретарем із кінця жовтня 2024 року, до цього посада була вакантної майже рік.

Проте посаду Боклаг отримав не з першого разу. Депутати висунули кандидатуру Антона Боклага, але на засіданні у березні 2024 року також не ухвалили рішення про призначення про його призначення через один голос, якого не вистачило. А вже наприкінці 2024 року Боклаг став секретарем Вільногірської міської ради.

На посаді секретаря міської ради Антон Боклаг активно виступав за розвиток комунального підприємства у Вільногірську.

Крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.

Обов’язки секретаря міської ради

Обов’язки секретаря міської ради Додамо, що секретар міської ради — це у Вільногірській громаді єдиний депутат, який працює на постійній основі і отримує заробітну плату з місцевого бюджету.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, статті 50 секретар ради організовує пленарні засідання, допомагає готувати проєкти рішень, стежить за дотриманням правил роботи ради, контролює виконання ухвалених рішень і підтримує зв’язок із громадою.

У роботі ради діє принцип балансу: виконавчі органи втілюють рішення і витрачають кошти, а депутати під керівництвом секретаря контролюють ці процеси, формують позицію ради і захищають інтереси мешканців.

Підписуйтесь

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]