Вільногірські комунальники розповіли про нелегку працю у День працівників ЖКГ

Наталія Філоненко 10:00, 17 Березня 2024
Працівники ЖКГ
Вільногірські працівники ЖКГ/ фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні в Україні відзначають День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Щорічно своє професійне свято працівники ЖКГ святкують у третю неділю березня. 

Про свою роботу деякі працівники комунального господарства Вільногірська розповіли Вільногірськ IN.UA

День працівників сфери ЖКГ

Комунальні працівники — ті люди, які перші виходять вранці на вулиці міста, щоб подбати про чистоту та порядок навколишнього середовища. Вони перші, хто реагує на аварійні ситуації пов’язані з електрикою або водопостачанням. Слюсар з Вільногірська Володимир ділиться, робота не з легких.

«У сфері обслуговування дуже важко працювати й труднощів у нас багато. Але, звісно, нам приємно чути подяку від людей за роботу, яку ми робимо. Як і кожному за свою працю», — каже Володимир.

В Україні свято працівників ЖКГ відзначають вже 30 років. Сфера комунального господарства була і залишається вагомою у житті суспільства. Проте наразі професії слюсарів, сантехніків, електриків не є популярними серед молоді, зазначають у державній службі зайнятості.

 «Від керівництва чекаємо подарунок на свято – пральну машину, щоб брудні речі можна було прати не вдома. Бо, самі знаєте, у що забруднюється іноді наш одяг», – коментує співробітниця сфери комунального господарства Вільногірська.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Переселенець із Бахмута сам зводить дім на Дніпропетровщині

Анастасія Гришкова 17:00, 22 Травня 2025
Оранжерея, яку збудував Віктор. Суспільне Дніпро

У селі Самара на Дніпропетровщині переселенець і архітектор Віктор, який приїхав із Бахмута, та власноруч зводить житло для себе та своїх двох котів — Масі й Масяні. Після того, як у гуртожитку для переселенців йому заборонили тримати тварин, чоловік вирішив створити для себе простір, де зможе жити без обмежень.

Про це йдеться у сюжеті Суспільного.

Архітектур з Бахмута будує будинок

Його проєкт має символічну назву — “Намет персональної незламності”. Це автономне житло, яке не потребує електрики. За словами Віктора, головне досягнення — мінімізація споживання енергії та використання лише тепла власного тіла й природного захисту.

Віктор з Бахмута / фото, Суспільне Дніпро

Вже збудована кімната для ночівлі, а також розпочато роботу над оранжереєю. У планах архітектора — зробити укриття для фруктових дерев, що вже ростуть біля ділянки: яблунь і слив.

На новому місці його супроводжують коти, яких чоловік забрав із собою ще з Донеччини. Віктор наголошує: не уявляв іншого рішення, адже вважає, що за тих, кого приручив, треба відповідати.

“Добрий знайомий каже: “Та ти їм укол зроби й все. І не буде в тебе проблем”. У кожної людини свої погляди на життя і цінності. У нас в роду не було, щоб таким займалися”, — розповідає він.

Кішка Масяня. Суспільне Дніпро

Земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, належить місцевому волонтеру. Той запропонував Віктору тимчасово оселитися на власній дачі, аби той не залишився на вулиці.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні готуються до створення соціального житла: планують залучити 50 громад

Анастасія Гришкова 15:00, 22 Травня 2025
Житло / ілюстративне фото, Rexels

В Україні готують проєкт зі створення соціального муніципального житла за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). До реалізації можуть долучитися 50 громад.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба в коментарі “Інтерфакс-Україна”.

Соціальне житло

За його словами, відбір учасників проєкту ґрунтується не лише на бажанні громад, а й на їхній готовності реалізовувати ініціативу на практиці. Йдеться, зокрема, про наявність управлінської спроможності та ресурсів для співфінансування.

“Сенс цього проекту полягає в тому, що ми не просто будуємо житло, а ми з самого початку реалізації цього проекту маємо розуміти для кого воно Ми розглядаємо проєкти в прив’язці до зростання економічної активності або до показника, коли керівник територіальної громади, мер міста, каже, що ми готові побудувати на дві тисячі родин таке житло, тому що знаємо, куди вони підуть працювати, де будуть навчатися їх діти”, — навів приклад Кулеба.

Наразі в уряді розглядають 50 громад як потенційних учасників проєкту з будівництва соціального житла. Європейський інвестиційний банк уже оцінює пілотну ініціативу, а підписання першої угоди очікується у 2025 році — після затвердження всіх необхідних нормативно-правових документів Кабінетом Міністрів.

Водночас за даними представників Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань ВПО, під час реалізації пілотної фази ініціативи планується побудувати понад 6 тисяч квартир для 16–18 тисяч громадян у 15 громадах, розташованих у центральній та західній Україні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Переселенець із Бахмута сам зводить дім на Дніпропетровщині

У селі Самара на Дніпропетровщині переселенець і архітектор Віктор, який приїхав із Бахмута, та власноруч зводить житло для себе та своїх двох котів — Масі […]

В Україні готуються до створення соціального житла: планують залучити 50 громад

В Україні готують проєкт зі створення соціального муніципального житла за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). До реалізації можуть долучитися 50 громад. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр […]

У Вільногірську розпочався покіс трави: роботи виконує ФОП

У Вільногірську стартували роботи з покосу трави. До виконання приступили 21 травня. Роботи виконує фізична особа-підприємець. Про це журналістам повідомив підприємець Олександр Повстень. Покіс трави […]

У Вільногірську відремонтують ігрові майданчики за понад 160 тисяч гривень

Дитячі та спортивні майданчики Вільногірська готують до літа. Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства оголосило тендер на утримання і ремонт ігрових конструкцій. Про це […]

Стаж, набутий за кордоном, враховуватиметься під час нарахування пенсії в Україні

Українці, які через війну виїхали за кордон і там працюють, зможуть зарахувати страховий стаж, набутий за межами України, для оформлення пенсії на батьківщині. Про це […]