Вільногірському ансамблю «Акорд» у лютому виповнилося 10 років: історія вокалістів

Наталія Філоненко 16:00, 29 Лютого 2024
Акорд
Вокалістки ансамблю «Акорд»/ фото архів Дарія Косенко

У лютому 2024 року вокальний ансамбль «Акорд» відзначає 10 років з дня заснування. Наразі у складі ансамблю близько 50 учасниць, які співають сучасні патріотичні пісні. 

Про колектив Вільногірськ IN.UA розповіла керівниця зразкового вокального ансамблю Дарія Косенко.

Вільногірський зразковий вокальний ансамбль «Акорд»

У прямому значенні слова, акорд в музиці — це ритмічно одночасне сполучення кількох різних за висотою звуків. Саме ця назва добре відображає колектив, який співає різними за тональністю голосами, розповідає керівниця ансамблю Дарія Косенко.

«Наша фішка в тому, що діти співають і танцюють одночасно. Середні та старші діти співають не в один голос, а у два і три голоси. У нас багатоголосся», — каже жінка.

В «Акорді» співають дівчата п’яти вікових категорій, а саме:

  • підготовка група — діти 4-6 років;
  • перша молодша група — 1-2 клас;
  • друга молодша група — 3-4 клас;
  • середня група 5-6 клас;
  • старша група — діти з 7 по 11 класи.

Займаються вокалістки колективами по два рази на тиждень, деякі з них виступають й сольно, як-то Катерина Соломка, Марія Крутоус, Софія Зубаровська, Мілана Литовченко та Поліна Пелепас. Також керівниця ансамблю комбінує голоси у дует або тріо.

Вокалістки
Вільногірський «Акорд»/ фото архів Дарія Косенко

Що співають вокалістки

Репертуар ансамблю «Акорд» різножанровий. Зараз це переважно патріотичні та українські народні пісні у сучасній обробці: «Подоляночка», «Я тебе кохаю» — Dorofeeva, «Гуляли» — Козак Сіромаха,  «Змінюйся» — Анастасія Багінська, «Дитячими долонями» — Наталія Май, «Козацькому роду нема переводу» — Jerry Heil.

«Ми співаємо те, що наша українська душа забажає», — зазначає Дарія Косенко.

Жінка розповідає, з дитинства мала мрію створити ансамбль, де спів вокалістів супроводжуватиметься хореографічними постановками. У 2014 році мрію вдалося втілити в життя. Вокалом займаються як діти, так і дорослі. 

Для дітей керівниця ансамблю проводить заняття з логоритміки, вчить дихальним та артикуляційним вправам. 

Сценічний одяг купують в інтернеті, дівчата перевтілюються усі в однакові образи. А танцювальні рухи допомагають створити хореографи танцювальних колективів.

Вокалістки у сценічних костюмах
Вокалістки у сценічних костюмах/ фото архів Дарія Косенко

«В мене дуже талановиті діти, багато хто з них займаються танцями. Вони з задоволенням пропонують свої постановки до пісень, які ми виконуємо», — ділиться керівниця вокального ансамблю.

«Акорд» виступає на всіх заходах Палацу культури «Металург» та культурно-ділового центру. Крім цього, діти беруть участь в обласних та українських співочих конкурсах, як-то «Свято талантів – 2021», де посіли перше місце; «Даруємо посмішки», який проводили у Кривому Розі у 2019 році; а також міжнародний фестиваль «Осінній вернісаж – 2018».

Дарія Косенко розповідає, кожен виступ для неї важливий. На згадку про них, керівниця ансамблю має «чарівну» скриньку, у якій зберігає вирізки з газет з публікаціями про «Акорд», а також дитячі побажання, малюнки, валентинки та запрошення на концерт, які діти виготовляли власноруч. 

«Для мене діти — це моя душа. У нас у Вільногірську багато талановитих та співочих дітей», — розповідає Дарія.

Молодша група
Найменші вихованці «Акорду»/ фото архів Дарія Косенко

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Вільногірська міська рада не надала звання місцевій тренерці: чому

Наталія Філоненко 18:50, 5 Вересня 2024
Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями
Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями / Фото Наталія Зінчук

Військовослужбовець з Вільногірська подав звернення до міської ради з проханням присвоїти тренерці спортивної школи Наталії Зінчук почесного звання “За заслуги перед містом”. У відповідь отримав відмову.

Більше дізнавалися журналісти Вільногірськ IN.UA

З чого все починалось

Цьогоріч на початку літа у відділенні паверліфтингу КДЮСШ  «Авангард» тренерка Наталія Зінчук провела змагання під гаслом «Азов у серці». На захід завітали почесні гості, воїни ППО Збройних Сил України.

«Саме з цими хлопцями працюю деякий час, допомагаю  їм відновитися після важких поранень», – розповіла тренерка Наталія Зінчук.  

На цьому патріотичному заході був також присутній військовослужбовець ЗСУ Ігор Миронюк, який ще на відкритті змагання попросив взяти слово. У своїй промові він повідомив, що хоче звернутися до міської ради з проханням присвоєння почесного звання тренерці Наталії Зінчук.

«Я вважаю, що така сильна жінка, як Наталія має отримати нагороду «За заслуги перед містом у 2024 році». Я бачу, її стрімке бажання згуртувати всіх, допомогти усім. До того ж тренерка показала неймовірні результати на різних змаганнях з паверліфтингу. Вона обличчя Вільногірська, тому має отримати це звання», – згадує Ігор Миронюк.

Усі присутні підтримали цю пропозицію в усній формі оплесками. Відтоді маленька команда за ініціативи Ігора Миронюка почала працювати над підготовкою офіційного звернення до комітету про присвоєння цього звання.

Звання «За заслуги перед містом»

Жінка виховує спортсменів, патріотів, які мають великі досягнення на Дніпропетровщині, так і за її межами.

У відповідь на звернення Ігора Миронюка було складено протокол засідання комітету по присвоєнню звання. 

Протокол засідання комітету по присвоєнню звання
Протокол засідання комітету по присвоєнню звання / Фото Вільногірськ IN.UA

На засіданні виступив міський голова, який повідомив, що у зв’язку з введенням на території України режиму воєнного стану, з 2022 року не приймались рішення про присвоєння звання «За заслуги перед містом».

10 членів виконавчого комітету разом з депутатом міської ради вирішили питання щодо нагородження кандидатури Наталії Зінчук розглянути після закінчення режиму воєнного стану.

На пропозицію прокоментувати це рішення міський голова вказав, що є протокол засідання, де проголосували всі члени комісії одностайно. Більше коментувати Володимир Василенко відмовився.

За словами жінки, кожен з її команди вносить свій внесок в майбутню Перемогу. Тому тримає високий рівень в спорті, якому навчає на обласних та Всеукраїнських помостах нелегкою й кропіткою працею. Зараз тренерка  готує команду спортсменів для Збірної України. 

Тренерка з нагородами
Тренерка з нагородами / Фото Наталія Зінчук

«Для мене відзнака – це нагорода за всю мою працю, старання і досягнення, а мені є чим пишатися. Найголовніше визнання, в першу чергу нашого народу: воїнів ЗСУ, моїх вихованців, батьків нашого відділення, жителів  Вільногірська і самих спортсменів. Я вдячна за оцінку моєї праці. Працюємо на ентузіазмі й на підтримці батьків, тому їм видніше, як працює тренерка і скільки вкладає зусиль, щоб про наших вихованців говорили не тільки в регіоні, а й в нашій державі», – розповіла тренерка з паверліфтингу Наталія Зінчук.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірських підприємців нагородили почесними грамотами 

Наталія Москаленко 11:02, 4 Вересня 2024
Підприємці отримали нагороди
Підприємці / фото Вільногірська міська рада

До Дня підприємця подякою начальника  районної військової адміністрації Олега Гапіча нагородили двох власників місцевого бізнесу. А саме, отримали нагороди підприємці Людмила Біла та Віктор Чирва. 

Про це повідомили у Вільногірській міській раді. 

Підприємцям подякували за внесок у розвиток бізнесу, ініціативність та цілеспрямованість у такий тяжкий для країни час. Почесні грамоти вручив міський голова Вільногірська Володимир Василенко. 

«У воєнний час підприємницька сфера діяльності відіграє особливу роль: позитивно впливає на виконання бюджетних завдань, на створення робочих місць. Вона допомагає країні вистояти у боротьбі проти ворога. Успіхів вам, шановні, розвитку і стійкості», – зазначив міський голова Вільногірська Володимир Василенко. 

Наша редакція також приєднується до привітань! Успіху, Вам, підприємці на економічному фронті. 

Нагадаємо, що День підприємця відзначають щорічно у першу неділю вересня. Свято встановлено Указом Президента № 1110/98 від 05.10.1998, щоб відзначити важливу роль, яку відіграє цей сектор економіки у формуванні нового економічного ладу, розвитку демократії та громадянського суспільства.

Читайте також:

Підписуйтесь

Тренерка Наталія Зінчук разом з вихованцями

Вільногірська міська рада не надала звання місцевій тренерці: чому

Військовослужбовець з Вільногірська подав звернення до міської ради з проханням присвоїти тренерці спортивної школи Наталії Зінчук почесного звання “За заслуги перед містом”. У відповідь отримав […]

Вільногірських підприємців нагородили почесними грамотами 

До Дня підприємця подякою начальника  районної військової адміністрації Олега Гапіча нагородили двох власників місцевого бізнесу. А саме, отримали нагороди підприємці Людмила Біла та Віктор Чирва.  […]

Спортсменки Вільногірська Катерина та Марія Голобородько

Карате по дівочі: захоплення вільногірських сестер

Десятирічна Катерина та  восьмирічна Марія Голобородько навчаються в місцевому 3 ліцеї та відвідують спортивну секцію «Школи бойових мистецтв КЕМПО». І вже мають результати на районних […]

Петриківський розпис у Парижі

Петриківський розпис у Парижі: як вільногірка популяризує мистецтво Дніпропетровщини

Художниця з Вільногірська  Світлана Рогоза виїхала до Парижу з початку повномасштабного вторгнення. Там навчає дітей та літніх людей мистецтву Петриківського розпису. На створення картин на полотні […]

Вільногірський велосипедист Олександр Федин

«Будь-які змагання – це нова цікава історія»: хобі вільногірського спортсмена

З самого дитинства Олександр Федин обожнював кататися на велосипеді. Вже у 14 років пройшли його перші змагання. Велосипедист – активний учасник перегонів у різних категоріях […]