Віта Яременко: як волонтерка з Вишневого змінює життя переселенців

Наталія Філоненко 12:30, 11 Жовтня 2024
Волонтерка з Вишневого Віта Яременко
Волонтерка з Вишневого Віта Яременко / Фото Віта Яременко

Віта Яременко, волонтерка з Вишневого, активно допомагає переселенцям і багатодітним родинам у приміщенні колишньої пошти на території Дослідної станції. Її ініціативи також підтримують військових на Харківському, Херсонському, Донецькому та Запорізькому напрямках. Завдяки кличам до місцевих жителів, вона швидко збирає необхідну допомогу, демонструючи єдність громади у складні часи.

Історія невгамовної волонтерки на Вільногірськ IN.UA.

Як жінка почала займатися волонтерством

Перед тим, як стати волонтеркою, Віта Яременко працювала вчителькою початкових класів у Комісарівці. Вона виховала велику родину, наповнену дітьми та онуками, завжди піклуючись про них. Саме тому її бажання допомагати тим, хто опинився в складній ситуації, не є випадковим — це природна частина її характеру. 

«Мої всі чоловіки зараз на війні. Чоловік, брат молодший та двоє зятів. Тому я не могла сидіти на місці. Я мала тут надавати допомогу, тим, я вважаю, теж наближаю нашу омріяну перемогу», – коментує Віта Яременко.

З травня 2022 року Віта Яременко активно підтримує багатодітні родини та переселенців, надаючи їм одяг, предмети побуту, харчові продукти, постільну білизну та матраци. Вона почала свою волонтерську діяльність самостійно, використовуючи місцеву дошку оголошень для поширення інформації про збір допомоги.

Перші речі Віта отримувала від громадської організації «Батальйон бабуся» з Кривого Рогу, заснованої сестрою її чоловіка. Сьогодні до ініціативи активно долучаються жителі Вишневого, Комісарівки та Лозуватки, а допомогу отримують сім’ї з Саївки, Іванівки, Терно-Лозуватки, Ликошиного, П’ятихаток і Вільногірська. 

«Мені речі надавала громадська організація. Велика подяка й небайдужим людям з прилеглих сіл. Кожен, як міг допомагали. Відчувається згуртованість простих людей. Це і дає сил», – волонтерка Віта Яременко.

Віта Яременко майже всі речі для гуманітарної допомоги перевозила власним автомобілем. З перших днів деокупації Херсона вона активно возила вантажі до цього міста. За її словами, багато людей приносили одяг для допомоги прямо у двір волонтерки, а також надсилали посилки з різних міст України, зокрема з Кривого Рогу, Одеси та Вінниці.

Добра справа Віти швидко здобула популярність: про неї дізнавалося все більше людей — як тих, хто потребує допомоги, так і тих, хто хоче допомагати. Завдяки цьому вже через рік вона отримала офіційне посвідчення волонтерки від громадської організації «Даруй добро Україна» з П’ятихаток.

«Безкоштовна крамничка гуманітарної допомоги»: як працює

Віта Яременко надає допомогу переселенцям і багатодітним родинам у приміщенні колишньої пошти, що розташоване на території Дослідної станції. Тут вона організовує збір і розподіл гуманітарної допомоги, створюючи простір підтримки для тих, хто цього потребує.

«Я довго шукала приміщення для крамнички. Я розширювала територію допомоги. Дякую директору Федору Льоринцю, що надав мені безплатно таке приміщення. Ще я дякую подрузі, Світлані Крюковій та багатьом людям, хто часто допомагає. Хотілося б такий штаб і у Вільногірську відкрити. З міста до нас теж багато їдуть», – з вдячністю звертається  до небайдужих волонтерка.

Як отримати допомогу

Щоб отримати гуманітарну допомогу, людям потрібно пред’явити документи, що підтверджують особу та їхній статус. Віта Яременко щомісяця звітує громадській організації про те, кому та з якого регіону була надана допомога.

Отримати її можна щосуботи з 10:00 до 13:00. З 2022 року до волонтерки звернулися більше ніж 300 переселенців, а також понад 70 багатодітних і патронатних сімей, які отримали вживані речі від волонтерського штабу «Безкоштовна крамничка гуманітарної допомоги».

«В нас люди з великим серцем. В мене був запит від багатодітної родини. Жінка вагітна п’ятою дитиною і сім’я потребувала коляски. За тиждень вона її отримала. Хай воно не нове, але в гарному стані та з душею передано в родину»,– пригадує Віта.  

Запити від людей

Зараз її крамничка потребує у сезонних теплих речах, постільної білизни та предметів гігієни. А також:

  • дитяче взуття;
  • верхній одяг;
  • іграшки;
  • ліки дитячі, жарознижувальні, від застуди, кашлю та протиалергічні препарати;
  • дитячі та дорослі памперси.

«Я прошу людей приносити в штаб вживані речі, але щоб вони були випрані та охайні. Так, наче ви для себе ці речі приносите. Треба віддавати речі від душі, щоб вони були в потребі, а не валятимуться вдома», – коментує волонтерка.

Віта Яременко також активно допомагає військовим, що перебувають на Харківському, Херсонському, Донецькому та Запорізькому напрямках. Вона відправляє необхідні речі поштою. За словами Віти, особливо потрібні засоби гігієни, теплі шкарпетки та їжа швидкого приготування.

«Був  в нас запит від штурмовиків із Харківського напрямку, зібрати пакети для двохсотих. Після наступу було багато військових, які загинули. Люди миттєво по копійці скидали кошти мені на волонтерську карту, пенсіонери й простий люд продовжує боротися й підтримувати все те, що наближає нас до перемоги. Але є й ті, хто має можливість та чомусь відмовляють», – ділиться волонтерка з Вишневого Віта Яременко. 

Читайте також:

Підписуйтесь

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:16, 10 Березня 2025
Євгеній Філоненко / фото Вільногірська міська рада

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України Євгеній Геннадійович Філоненко.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Історія Вільногірського захисника

Євгеній Філоненко народився 19 червня 1994 року у Вільногірську. Навчався у загальноосвітній школі №2. З 2009 по 2013 роки навчався у цьому закладі за спеціальністю “Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд”. Отримав кваліфікацію техніка-електрика. Проходив військову службу у Полтаві, після демобілізації працював у ТОВ “Скляний Альянс” та на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті.

У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення росії, він добровільно пішов на фронт. Служив у 43-й окремій механізованій бригаді ЗСУ, брав участь у визволенні населених пунктів Донецької та Харківської областей.

“Глибокі щирі співчуття мамі Євгенія – Ірині Миколаївні, сестрі, бабусі, всім близьким, друзям, колегам по роботі, бойовим побратимам. Для всіх нас це страшна втрата, за яку ворогам не буде прощення ніколи. Дякуємо нашому землякові за гідність, мужність, стійкість, за вірність військовій присязі та громадянському обов’язку”, – висловили співчуття рідним та близьким захисника у Вільногірській міській раді.

Церемонія прощання з Євгенієм Філоненком відбудеться у вівторок, 11 березня, о 12:00 на площі перед Палацом культури та спорту “Металург”. Захисника поховають на Алеї Слави міського кладовища.

Читайте також:

Підписуйтесь

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 6 Березня 2025
Сім’я / фото ілюстративне, Микола Лукашук

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. З них 39 мільярдів необхідні для відновлення соціального захисту, включаючи підтримку вразливих груп населення та модернізацію соціальної інфраструктури.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Відновлення соціальної сфери

У сфері соціального захисту війна завдала збитків на 500 мільйонів доларів, що включає пошкодження або руйнування об’єктів соціальної інфраструктури. Найбільше постраждали внутрішньо переміщені особи (ВПО), яких на кінець 2024 року зареєстровано 4,6 мільйона в Україні, а ще 6,8 мільйона перебувають за кордоном. Для підтримки цих категорій уряд продовжив виплати на проживання та запровадив субсидії на оренду житла.

Люди старшого віку та особи з інвалідністю також зазнали значного впливу війни. В Україні проживають близько трьох мільйонів осіб з інвалідністю, багато з яких втратили доступ до необхідних соціальних та медичних послуг. У 2024 році уряд спрямував 88 мільярдів гривень на підтримку таких громадян та розпочав реформу медико-соціальної експертизи (МСЕК), що спрощує встановлення інвалідності.

Кількість військових ветеранів значно зросла з початку повномасштабного вторгнення, і уряд виділив понад 10 мільярдів гривень на пільги з оплати комунальних послуг, одноразові виплати та реабілітаційні програми. Також діє система соціальної адаптації ветеранів для їхнього повернення до цивільного життя.

Читайте також:

Підписуйтесь

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. […]

13:15, 06.03.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримає 400 тисяч євро на дослідження наслідків від удару ворога по ЧАЕС

З рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля виділять 400 тисяч євро на дослідження пошкодження Арки нового безпечного конфайнменту (НБК), якого завдала російська атака. Тоді в конструкцію […]

13:10, 04.03.2025 Дмитро Бойцун

Україні знадобиться 524 мільярди доларів на відновлення після війни

Відновлення України за наступні 10 років коштуватиме 524 мільярди доларів – таку оцінку дали Світовий банк, Єврокомісія та ООН. Рік тому сума була меншою – […]

13:17, 25.02.2025 Дмитро Бойцун

Українці мають можливість подати свідчення про злочини рф на платформі “Svidok.org”

Громадяни України отримали можливість фіксувати воєнні злочини за допомогою нового додатку “Свідок”, який дозволяє безпечно зберігати особисті свідчення про життя під час російського вторгнення. Про […]