Як працює народний депутат від Вільногірська Дмитро Чорний

Марія Макарович 15:40, 2 Липня 2024
Народний депутат від Вільногірська Дмитро Чорний
Народний депутат від Вільногірська Дмитро Чорний/ фото фейсбук Дмитро Чорний

У березні 2024 року в Україні розгорівся скандал після матеріалу Української правди, в якому джерело з Верховної Ради України повідомило, що народні депутати втрачають мотивацію та втомилися від війни. Ці вислови активно обговорювалися у медіапросторі. Той факт, що народні депутати працюють від імені українського народу та за податки українців тільки сприяв активній реакції суспільства. Через повномасштабне вторгнення росії, теперішня каденція депутатів затягнеться на невизначений строк. Такі норми диктує Конституція країні та безпекова ситуація. Тому, народні депутати продовжують виконувати свої обов’язки та формувати внутрішні та зовнішні політики країни. Водночас це значить, що народу варто продовжувати моніторити якість та ефективність виконання депутатами обов’язків, які були на них покладені їх виборцями. 

Більше про депутата від Вільногірська — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Народний депутат від Вільногірська

Під час позачергових виборів до Верховної Ради України у 2019 році мешканці Вільногірська, разом із мешканцями Жовтих Вод, Верхньодніпровського, П’ятихатського і Царичанського районів, обрали свого народного депутата. Ним став Дмитро Чорний. Це була його третя спроба потрапити до парламенту, але перша успішна. У 2012 та 2014 роках він балотувався від партії «Україна Майбутнього», яка наразі змінила назву на «За майбутнє». Місце у Парламенті не є першим досвідом Дмитра на виборній посаді. Після невдач на виборах у Верховну раду він успішно обрався депутатом Жовтоводської міської ради у 2013 році, а після пройшов до Дніпропетровської обласної ради 7-го скликання у 2015 році від партії «УКРОП». Варто зазначити, що обидві партії, «УКРОП» та «За майбутнє» мають у своїй історії низку скандалів та розслідувань, а аналітики та розслідувачі пов’язують їх з Ігорем Коломойським. У 2019 році Дмитро Чорний був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії «Слуга Народу» за виборчим округом №34. Депутат у ВРУ є головою підкомітету з питань державної служби Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. 

Скандали, пов’язані з депутатом до 24 лютого 2022 року

До початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Дмитро Чорний часто фігурував у різних розслідуваннях українських медіа, але не в якості їх головно героя. Тут далася в знаки його партійна приналежність та політична діяльність у ВРУ. Національні ЗМІ про нього згадували, як про учасника так званої «групи Коломойського» у Раді. Тобто, групи народних депутатів, які систематично подають, підтримують або не підтримують законодавчі ініціативи, які напряму чи опосередковано можуть бути вигідні українському олігарху. 

Особливу увагу Дмитро Чорний здобув у квітня 2020 року, після процесу подання правок на Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (№2571-д). Це той самий «антиколомойський закон», який гарантував неповернення до Ігоря Коломойського «ПриватБанку». Крім того, від прийняття цього законопроєкту в той час залежала подальша підтримка України з боку Міжнародного Валютного Фонду, а в часи пандемії та жорстких карантинних обмежень, країна потребувала нового траншу. 

Дмитро Чорний
Нардеп Дмитро Чорний/ фото фейсбук Дмитро Чорний

Рекордна кількість правок до законопроєктів

Тоді, у квітні 2020 року, Дмитро Чорний подав 1781 правку до цього законопроєкту. Важливо згадати, що подання великої кількості правок на законопроєкти — часта практика в українському Парламенті, яка призначення для гальмування прийняття конкретної законодавчої ініціативи. Адже за процедурою ВРУ має розглянути кожну з них. Тому такі дії розцінюються як депутатське шкідництво. Кількість правок, які були подані Чорним перевищувала кількість правок одіозного Олександра Дубінського на понад 500 штук. Це забезпечило нардепу від Вільногірська трете місце у рейтингу за кількістю правок до цього законопроєкту. 

Депутат фігурував у ще одному розслідувані, яке пов’язане із компенсацією нардепам від держави за оренду житла. В Україні, народні депутати, які обралися з округів поза межами Києва та не мають житла у місті мають можливість отримати виплату від держави, яка б компенсувала ці витрати. Отже, розслідувачі виявили, що Д. Чорний отримав 195 тис. грн за оренду житла, де офіційний представник орендодавця пов’язаний із фірмою у Жовтих Водах, яка робила внесок у його передвиборчу кампанію. 

Робота у Верховній Раді України

Народний депутат є досить активним у Парламенті. З початку своєї каденції депутат підписав до подання 139 законопроєктів, з яких ініціював самостійно близько 20. Втім, жодна законодавча ініціатива, яка була ініційована саме Дмитром Чорним, не стала законом. 

Депутат має історію голосувань за важливі для України законопроєкти. Наприклад, вже після початку повномасштабного вторгнення він голосував за заборону релігійних установ, пов’язаних з росією. Тобто за законопроєкт, який мав на меті зменшити вплив УПЦ МП в Україні. Також він підтримав легалізацію медичного канабісу, який необхідний для зменшення болі та лікування серйозних травм та захворювань. Аналітики Лабораторії законодавчих ініціатив сформували список найважливіших законів, які ВРУ прийняла за 2023 рік. Чорний голосував «За» за всі ці законопроєкти у Раді. Втім, одним з цих документів є закон про відновлення декларування. При одному з розглядів цього нормативно-правового акту, Дмитро вирішив не голосувати за критичну поправку, яка б передбачала негайне відкриття декларацій разом із багатьма іншими депутатами. Такі дії представників народу у Раді спричинили серйозний резонанс у суспільстві. 

Чорний на засіданні Парламенту
Чорний на засіданні Парламенту/ фото фейсбук Дмитро Чорний

Чорний бере участь у підписанні документів

Крім того, на рахунку Чорного 44 депутатські запити, більшість з яких була ініційована ним, а частина підписана спільно з іншими депутатами. Переважно Дмитро долучається до підписання таких документів, які стосуються економічної, податкової, правової, соціальної політик. Втім, є виключення. Наприклад, восени 2021 року він був співавтором звернення, яке сформував його колега по партії «Слуга Народу». Воно стосувалося припинення фінансування з державного бюджету фільму «Мій юний принц». Група депутатів-підписантів аргументувала цей крок тим, що фільм, який демонструє представників ЛГБТ+ спільноти, ображає почуття віруючих та спотворюють моральні цінності українців. 

Вже після початку повномасштабної війни Дмитро Чорний потрапив у ще один скандал, пов’язаний з його роботою у ВРУ. Він став співавтором та у грудні 2022 року голосував за законопроєкт №5655, який стосується містобудівної реформи. Цей документ спроєктований таким чином, що забудовники отримають найбільшу вигоду та владу. Водночас органи місцевого самоврядування та громадськість не буде мати впливу на забудову на їх же територіях. Хоч законопроєкт було прийнято голосуванням у ВРУ, через суспільний резонанс та критику експертів Президент досі його не підписав. Тобто, закон досі не є чинним.  

Виконання обіцянок

За даними порталу, який аналізує рівень виконання депутатами своїх обіцянок, народний депутат Дмитро Чорний з 33 обіцянок за свою каденцію виконав сім, чотири не виконав, а 22 знаходяться у процесі виконання. 

Останнім часом згадок про Чорного у медіа стало менше. Депутат має свою сторінку на Facebook, де активно постить інформацію. Втім, більшість з цих постів за останні кілька місяців є перепостами з інших сторінок. Тому складно чітко зрозуміти, яку діяльність, крім безпосередньої роботи у Парламенті, здійснює нардеп. 

фото фейсбук Дмитро Чорний
Депутат у ВРУ/ фото фейсбук Дмитро Чорний

Читайте також:

Підписуйтесь

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Альона Щекодіна 18:00, 15 Липня 2024
Резерв + / фото ілюстративне

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф

Детальніше про те, як це зробити та що чекатиме тих, хто не оновить дані — читайте в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Оновлення даних до 16 липня

18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, головною особливістю якого стала необхідність всім військовозобов’язаним, резервістам та призовникам оновити свої військово-облікові дані. На це законом їм відведено 60 днів — до 16 липня.

Тих, хто дані не оновить, будуть штрафувати. Нові суми штрафів значні: від 17 000 до 25 000 гривень для фізичних осіб та від 34 000 до 59 000 гривень для посадових і юридичних осіб.

Як оновити свої дані

Оновити свої дані можна трьома способами:

  • у ТЦК та СП;
  • у ЦНАПі;
  • у застосунку “Резерв+”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Скільки раз з початку 2024 року лунав сигнал повітряної тривоги на Дніпропетровщині

Дмитро Скопіч 17:00, 15 Липня 2024
Повітряна тривога / фото ілюстративне

З початку 2024 року на Дніпропетровщині пролунало понад 1200 повітряних тривог. Їх сумарна тривалість склала понад 44 дні.

Про це повідомили журналісти “Суспільного

Повітряна тривога на Дніпропетровщині

За даними застосунку “Тривога”, які були опубліковані 12 липня 2024 року, з початку 2024 року на Дніпропетровщині було зафіксовано 1256 тривог, а сумарна тривалість склала 44 дні. Лідерами серед місяців є травень — 229 тривог та червень — 228 тривог. Найменше тривог лунало в лютому — 149. Середня тривалість тривог становить 49 хвилин.

В липні станом на 15 липня 2024 року було оголошено 97 тривог. Найбільша кількість була зафіксована 1 липня, коли відбулося 10 тривог. Найчастіше цей сигнал було чутно о 15:00 та 23:00.

Кількість тривог з 24 лютого 2022 року

З початку повномасштабного вторгнення в Україну на Дніпропетровщині було зафіксовано понад 3903 тривог. Відомо, що кількість діб, в яких була оголошена хоча б одна тривога, досягла 857 з 873. Максимальна кількість днів підряд без тривог на Дніпропетровщині не перевищувала 2.

Читайте також:

Підписуйтесь

Останній день для оновлення даних у ТЦК: на що чекати військовозобовʼязаним після 16 липня

Вже завтра, 16 липня, останній день, коли військовозобовʼязані повинні оновити свої дані у ТЦК та СП. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф Детальніше про […]

Скільки раз з початку 2024 року лунав сигнал повітряної тривоги на Дніпропетровщині

З початку 2024 року на Дніпропетровщині пролунало понад 1200 повітряних тривог. Їх сумарна тривалість склала понад 44 дні. Про це повідомили журналісти “Суспільного“ Повітряна тривога […]

17:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових

В Україні планують ввести новий порядок виплат грошового забезпечення родинам військових на випадок полону або зникнення безвісти. Про це розповів народний депутат Олексій Гончаренко в […]

16:00, 15.07.2024 Дмитро Скопіч

Антон Боклаг: як працює депутат Вільногірської міської ради

Депутати місцевої ради це люди, які представляють інтереси мешканців громади у міській раді та безпосередньо впливають на прийняття рішень, що стосуються її функціонування. Депутати всіх […]

У Дніпрі допомагатимуть жінкам з інвалідністю: як саме

Організація Fight For Right розпочала набір учасниць до груп психологічної підтримки у Дніпрі. Проєкт спрямований на допомогу внутрішньо переміщеним жінкам з інвалідністю та тим, хто […]