Як залишатись на зв’язку з рідними в окупації та захистити свої дані

Марія Макарович 14:24, 3 Липня 2024
Правила цифрової безпеки
Правила цифрової безпеки/ фото pexels

Людям в окупації та їх рідним варто приділяти посилену увагу до власної безпеки. Зокрема, це стосується цифрової безпеки. Уряд нагадав основні правила того, як залишатися на зв’язку з рідними в окупації та захистити себе й свої дані.

Мінреінтеграції нагадує про правила безпеки в окупації.

Правила цифрової безпеки в окупації

Альтернативні оператори. Якщо ваша мобільна мережа недоступна, варто під’єднатися до інших українських операторів. Також, треба пам’ятати, що до мереж російських операторів ворог має прямий доступ.

Телефонні розмови. Телефоном варто обговорювати лише нейтральні теми. Важливо уникати тих тем, які можуть нашкодити.

Месенджери. Краще підтримувати зв’язок через месенджери та не зберігати в телефоні чи комп’ютері дані, що можуть бути небезпечними. Після видалення інформації варто додатково очищати кошик.

Зберігання даних. Цінну інформацію варто зберігати на зовнішніх носіях або в хмарному сховищі. Після завантаження даних потрібно видалити застосунок, вийти зі свого облікового запису та створіть новий акаунт.

Паролі та логіни. Потрібно запам’ятовувати або передавати паролі та логіни рідним на вільній території. Людям в окупації також рекомендують видаляти повідомлення та очищати історію браузера, закладки й чати в месенджерах.

Нейтральний контент. Рекомендується тримати на телефоні нейтральні застосунки та фото. Адже порожній телефон може викликати підозру в росіян. За можливості, потрібно знайти запасний мобільний, який можна віддати на вимогу окупантів.

Соціальні мережі. Варто переглянути підписки в соцмережах та відписатися від сторінок, які можуть викликати підозру в окупантів. Також рекомендується видалити особисту інформацію з акаунтів, обговорення політики, бойових дій та засудження росії.

Фото та контакти. Важливо не зберігати фото військової техніки, руйнувань, скриншоти з новин та меми про ворога. Краще перейменувати контакти людей, які беруть участь в опорі, на реалістичні імена.

Безпека пристроїв. Людям в окупації варто блокувати девайси за допомогою паролю чи відбитків пальців, вимикати доступ до геолокації та користуватися VPN, щоб уникнути відстеження та мати доступ до заблокованих українських сайтів і телебачення онлайн.

Українське радіо. У випадку проживання недалеко від лінії розмежування та, якщо є така можливість, варто слухати українське радіо на звичайних приймачах.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Анастасія Гришкова 13:04, 9 Травня 2025
Податки / ілюстративне фото, Rexels

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, вона розцінюється як підприємницька, а отже, вимагає реєстрації як суб’єкта господарювання.

Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської ради.

У яких випадках треба реєструватися як ФОП

Зазначається, що важливо розрізняти поодинокий продаж вживаних речей, який не є об’єктом податкового контролю, та регулярну торгівлю однорідним асортиментом товарів через платформи на кшталт OLX, Prom.ua або соціальні мережі.

У разі здійснення підприємницької діяльності, громадяни зобов’язані:

  • зареєструватися як ФОП;
  • використовувати зареєстровані РРО/ПРРО для розрахунків;
  • дотримуватись вимог податкового законодавства.

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]

Травень у винограднику: як правильно доглядати за лозою, щоб зібрати щедрий врожай

Травень — один із найважливіших місяців для догляду за виноградом. Саме в цей період формується основа майбутнього врожаю: рослина активно нарощує зелену масу, закладає суцвіття […]

Коли садити полуницю навесні для врожаю

З приходом весни тисячі українців вирушають на дачі й городи, аби розпочати новий сезон вирощування ягід, овочів і зелені. Як правильно обрати час для весняної […]