Як залишатись на зв’язку з рідними в окупації та захистити свої дані

Марія Макарович 14:24, 3 Липня 2024
Правила цифрової безпеки
Правила цифрової безпеки/ фото pexels

Людям в окупації та їх рідним варто приділяти посилену увагу до власної безпеки. Зокрема, це стосується цифрової безпеки. Уряд нагадав основні правила того, як залишатися на зв’язку з рідними в окупації та захистити себе й свої дані.

Мінреінтеграції нагадує про правила безпеки в окупації.

Правила цифрової безпеки в окупації

Альтернативні оператори. Якщо ваша мобільна мережа недоступна, варто під’єднатися до інших українських операторів. Також, треба пам’ятати, що до мереж російських операторів ворог має прямий доступ.

Телефонні розмови. Телефоном варто обговорювати лише нейтральні теми. Важливо уникати тих тем, які можуть нашкодити.

Месенджери. Краще підтримувати зв’язок через месенджери та не зберігати в телефоні чи комп’ютері дані, що можуть бути небезпечними. Після видалення інформації варто додатково очищати кошик.

Зберігання даних. Цінну інформацію варто зберігати на зовнішніх носіях або в хмарному сховищі. Після завантаження даних потрібно видалити застосунок, вийти зі свого облікового запису та створіть новий акаунт.

Паролі та логіни. Потрібно запам’ятовувати або передавати паролі та логіни рідним на вільній території. Людям в окупації також рекомендують видаляти повідомлення та очищати історію браузера, закладки й чати в месенджерах.

Нейтральний контент. Рекомендується тримати на телефоні нейтральні застосунки та фото. Адже порожній телефон може викликати підозру в росіян. За можливості, потрібно знайти запасний мобільний, який можна віддати на вимогу окупантів.

Соціальні мережі. Варто переглянути підписки в соцмережах та відписатися від сторінок, які можуть викликати підозру в окупантів. Також рекомендується видалити особисту інформацію з акаунтів, обговорення політики, бойових дій та засудження росії.

Фото та контакти. Важливо не зберігати фото військової техніки, руйнувань, скриншоти з новин та меми про ворога. Краще перейменувати контакти людей, які беруть участь в опорі, на реалістичні імена.

Безпека пристроїв. Людям в окупації варто блокувати девайси за допомогою паролю чи відбитків пальців, вимикати доступ до геолокації та користуватися VPN, щоб уникнути відстеження та мати доступ до заблокованих українських сайтів і телебачення онлайн.

Українське радіо. У випадку проживання недалеко від лінії розмежування та, якщо є така можливість, варто слухати українське радіо на звичайних приймачах.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун