Створення бювету у зимовий період: чому обрали такий термін для будівництва

Наталія Філоненко 23:47, 12 Лютого 2024
Бювет у Вільногірську
Бювет з питною водою/ фото Вільногірськ IN.UA

Після просідання плитки біля бювету зі сторони вулиці Устенка 30/21, виникло питання: чому роботи розпочали у холодний та вологий період року.

На це запитання журналісти Вільногірськ IN.UA шукали відповідь у головного інженера «Жилкомсервіс» Віталія Федоренко.   

Бювет зі сторони вулиці Устенка 30/21

Відомо, що план створення бювету зі сторони вулиці Устенка 30/21 з’явився ще у квітні минулого року, розповів Віталій Федоренко. 

«Було прийнято відповідне рішення про виділення коштів з міського бюджету, були проведені розвідувальні роботи стосовно свердловини, стосовно визначення відповідності якості води, чи можна там будувати бювет. І потім був проведений тендер на визначення виконавців робіт, безпосередньо будівництва, це займає певний час», — пояснює головний інженер «Жилкомсервіс» Віталій Федоренко.

Нагадаємо, тендер на будівництво бювету проводили у жовтні 2023 року. Єдиним учасником та переможцем торгів став підприємець Костянтин Івашина.

Пріоритетність будування бювету

Віталій Федоренко зазначив, що пріоритет в роботі під час будівництва бювету надавали можливості отримувати чисту питну воду мешканцям міста.

«Забезпечити у найкоротші можливі терміни мешканців міста чистою питною водою із ще з одного пункту роздачі — в пріоритеті. А для цього було доцільно виконати ці роботи минулого року та в не самі сприятливі погодні умови», — каже головний інженер.

Наголосив Федоренко і на тому, що через складну ситуацію в країні, важливо було швидше завершити будівництво бювету і запустити його в експлуатацію, оскільки він забезпечить незалежне водопостачання у разі блекауту або відключення централізованого водопостачання.

Авторка тексту: Катерина Палій

Що було раніше

Нагадаємо, 5 лютого жителі Вільногірська помітили просідання плитки біля нового бювету.

Плитка біля бювету
Деформація плитки біля бювету у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

Вже 9 лютого виконавець робіт Костянтин Івашина відремонтував деформовану плитку, чому виникла руйнація, пояснив журналістам Вільногірськ IN.UA.

«При експлуатації гідрантів води відбувається підмив води, з’являються пустоти, тому бетон класти на такі ділянки не можна і не правильно. Під час робіт глибина ям була до двох метрів, це технологічний процес, тому просідань не уникнути. Такі просідання будуть з’являтися протягом року, може двох. Саме через це ми використовуємо плитку, щоб бачити всі недоліки та усувати їх. Плитка має конструктивні власності — швидко зібрав та розібрав, також це безпечно», — розповів Івашина.
  
Згідно з договором з виконавцем громада отримує один рік гарантійного обслуговування цього бювету. Тобто, обов’язок ФОП Костянтина Івашина постійно обстежувати територію, стан обладнання, плітки, а у разі необхідності швидко реагувати задля усунення недоліків та проводити ремонтні роботи власним коштом.

За даними Костянтина Івашина, на цьому бюветі зробили посилені фундаменти, щоб самі колонки були більш безпечними та міцнішими.

Також будівельник розповідає, що за час будування бювету жителі міста декілька разів руйнували огорожу, яку він ремонтував також власним коштом.

Відремонтована плитка
Відремонтована плитка біля бювету зі сторони вулиці Устенка / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Як захистити свою шкіру взимку: поради

Буянова Єва 16:40, 24 Листопада 2024
Як захистити свою шкіру взимку/фото Freepik

Як захистити свою шкіру взимку, коли холод, вітер і сухе повітря можуть спричинити сухість, подразнення та втрату еластичності? Зима вимагає особливого підходу до догляду за шкірою, щоб зберегти її зволоженою, здоровою та захищеною від впливу суворих погодних умов. У цій статті ми розповімо про прості, але ефективні поради, які допоможуть вашій шкірі пережити зиму без стресу.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Зимовий крем для обличчя

У морозну погоду замість бази під макіяж використовуйте щільний зимовий крем для обличчя, який живить шкіру та захищає від холоду. Обирайте засоби перевірених брендів, адже неякісна косметика може пошкодити шкіру.

Нанесення крему і косметики за годину до виходу

За цей час засоби повністю вберуться в шкіру й почнуть діяти, захищаючи її від морозу.

Використання скрабів, пілінгів та масок тільки ввечері

Очищення шкіри обличчя краще проводити, коли ви не плануєте виходити на вулицю. Найкращий час для цього — вечір після зняття макіяжу. Використання маски чи пілінгу безпосередньо перед виходом на мороз може призвести до обмороження шкіри.

Використання олії для зволоження

Для зволоження, захисту від холоду та заспокоєння шкіри після морозу використовуйте косметичні олії. Вони особливо корисні для сухої та дуже сухої шкіри. Чудовий вибір — олії жожоба, авокадо, каріте та інші.

Слідкуйте за харчуванням

Уникайте гострої їжі та алкоголю. Використовуйте зволожувачі повітря та термальну воду протягом дня в приміщенні. Також важливо пити 1,5-2 літри води щодня.

Закриття відкритих ділянок шкіри

У морозну погоду закривайте відкриті ділянки шкіри. Носіть рукавички з натуральних матеріалів і прикривайте голову шапкою. Це особливо важливо, якщо у вас є проблема з випадінням волосся.

Використання бальзаму для губ

Зимою, окрім живильного та захисного крему для обличчя, вам також знадобиться зволожувальний бальзам для губ. Він допоможе уникнути сухості та тріщин, повертаючи губам привабливий вигляд. Наносьте бальзам вранці, ввечері та перед виходом на вулицю. Для боротьби з лущенням використовуйте м’який скраб, який очистить губи від ороговілих частинок.

Читайте також:

Підписуйтесь

Історія адвент-календаря

Буянова Єва 14:00, 24 Листопада 2024
Історія адвент-календаря/ фото Freepik

Історія адвент-календаря дуже довга. Адвент-календар — це не лише святковий атрибут, а й багатовікова традиція, яка допомагає відчути магію очікування Різдва. Його історія бере початок у XIX столітті, а сьогодні він став символом тепла та радості, додаючи кожному дню грудня трохи святкового настрою.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Адвент-календар — це спеціальний календар для відліку днів до Різдва, зазвичай із 1 по 24 грудня. Його основна мета — створити атмосферу очікування свята через щоденні маленькі сюрпризи, завдання чи подарунки.

Історія адвент-календарів почалася в Німеччині в середині XIX століття. Спочатку батьки малювали 24 лінії або вішали 24 картини, щоб діти могли відстежувати дні до Різдва, стираючи лінії щодня. У скандинавських країнах використовували свічку, поділену на 24 частини, або прикрашали ялинку, додаючи іграшки чи біблійні вірші.

Перший фабричний адвент-календар створив Герхард Ланг у 1908 році, а раніше його мати виготовила картонний календар зі смаколиками. У 1920 році з’явилися календарі з дверцятами, за якими ховалися сюрпризи.

Сучасні адвент-календарі майже втратили релігійне значення, залишивши лише відлік днів до Різдва. Вони стали універсальними, підходять для будь-якого віку та формату, а також перетворилися на популярний інструмент маркетингу.

Види адвент-календарів:

  • смачні;
  • косметичні;
  • парфумерні;
  • інтерʼєрні;
  • із корисними речами;
  • із завданнями 

Читайте також:

Підписуйтесь

Як захистити свою шкіру взимку

Як захистити свою шкіру взимку: поради

Як захистити свою шкіру взимку, коли холод, вітер і сухе повітря можуть спричинити сухість, подразнення та втрату еластичності? Зима вимагає особливого підходу до догляду за […]

16:40, 24.11.2024 Буянова Єва
Історія адвент-календаря

Історія адвент-календаря

Історія адвент-календаря дуже довга. Адвент-календар — це не лише святковий атрибут, а й багатовікова традиція, яка допомагає відчути магію очікування Різдва. Його історія бере початок […]

14:00, 24.11.2024 Буянова Єва
«Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги»

«Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги»: новий сезон

«Пліч-о-пліч: Всеукраїнські шкільні ліги» — масштабні учнівські змагання, ініційовані президентом Володимиром Зеленським, стартували в спортивному комплексі «Прометей» у Кам’янському. Гасло ліг: «Разом переможемо». Про це […]

12:30, 24.11.2024 Буянова Єва
Яке сьогодні свято

Яке сьогодні свято: 25 листопада – 1 грудня

Яке сьогодні свято? З 25 листопада по 1 грудня світ святкує низку важливих подій, які об’єднують традиції, культуру та історію різних країн. Ці дні приносять […]

11:05, 24.11.2024 Буянова Єва
Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу

Поїзди з Дніпра та Кривого Рогу: деталі

Із 15 грудня Укрзалізниця запустить нові поїзди з Дніпра та Кривого Рогу у напрямку Харкова та Карпат. Також буде внесено зміни до вже наявних маршрутів.  […]

09:05, 24.11.2024 Буянова Єва