Відвідуваність сесій міської ради депутатами Вільногірська: хто систематично не з’являвся на засідання у 2023 році

Олександра Зоз 14:33, 26 Лютого 2024
Засідання сесії
Засідання сесії у 2023 році/ фото скрін онлайн-трансляції

Торік у Вільногірську провели 16 засідань сесії міської ради. Проте найбільше депутатів, а це 23 з 26, пришли лише на перше в році засідання — 9 лютого 2023 року. Повним складом депутатський корпус на сесії не зібрався жодного разу.

Про це журналісти Вільногірськ IN.UA дізналися у міськраді через офіційний запит.

Сесії міської ради Вільногірська: хто не відвідував у 2023 році

На початку 2023 року у Вільногірську налічувалося 26 депутатів міськради, а саме:

  1. Іван Буряк;
  2. Володимир Лисенко;
  3. Антон Боклаг;
  4. Олег Штамбург;
  5. Віталій Федоренко;
  6. Володимир Давидов;
  7. Олена Новікова;
  8. Ірина Тхоренко;
  9. Світлана Архипова;
  10. Валерій Бобошко;
  11. Юрій Мелащенко;
  12. Володимир Мельник;
  13. Інна Середа;
  14. Максим Єгоров;
  15. Ірина Сміяненко;
  16. Юрій Демчишак;
  17. Артем Федоранич;
  18. Людмила Дроздіна;
  19. Володимир Кучеренко;
  20. Ірина Бойко;
  21. Світлана Єрандіна;
  22. Вікторія Головянко;
  23. Олександр Бобошко;
  24. Олександр Лазніков;
  25. Олександр Повстень;
  26. Олександр Зубаровський.

Відомо, що Лазніков, Повстень та Зубаровський протягом минулого року склали повноваження. Тож станом на 2024 рік депутатів у міськраді фактично 23, а загальний склад ради залишається 26.

З аналізу відвідувань депутатами сесій міськради, який на основі офіційного листа провели журналісти Вільногірськ IN.UA, стало відомо, що деякі депутати регулярно не з’являлися на засідання. 

До прикладу, Артем Федоранич відвідав лише два засідання сесій з 16 можливих. Володимир Кучеренко за рік відвідав 4 засідання, Людмила Дроздіна відвідала 6, а Інна Середа — 7.

У міськраді зазначають, депутати були відсутні з поважних причин.

Відомо, що минулого року всі 16 сесій відвідали Максим Єгоров та Світлана Єрандіна.

Що зробили депутати у 2023 році

Депутати Вільногірської міської ради у 2023 році направили до органів місцевого самоврядування 56 звернень, більшість з яких стосувалася житлово-комунального господарства. 

У заявах йшлося про:

  • обрізку дерев;
  • ремонт покрівель;
  • відновлення та ремонт лавок біля під’їздів;
  • заміна вхідних дверей та вікон у під’їздах;
  • покосу трави;
  • відновлення дорожнього покриття та розмітки.

Крім того, за ініціативою Антона Боклага, вільногірцям, які віддали життя захищаючи Україну, почали надавати посмертні звання Почесного громадянина Вільногірської міської територіальної громади. 

Варто зазначити, що на сайті міської ради розміщені звіти за проведену роботу у 2023 році лише двох фракцій. Це «Слуга народу» та «Пропозиція».

«Батьківщина», «Українська перспектива» та позафракційні депутати звіти про роботу у публічний доступ не надали.

Відомо, що саме за ініціативою фракції «Слуга народу» розглядалося питання щодо виділення коштів з міського бюджету на будівництво свердловини питної води, а також на подальше виділення коштів на закупівлю нового сміттєвозу, майданчиків для контейнерів та сміттєвих баків.

Депутати «Пропозиції» входять до складу постійної комісії, займалися наданням матеріальної допомоги людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, опрацьовували потреби ВПО та звернення громадян, зокрема щодо ремонту доріг, покрівель, вирубці аварійних дерев.

Нагадаємо, що вищезазначені 23 депутати Вільногірської міської ради опікуються життєдіяльністю міста за адресами, які за ними закріплені.

Як розподілені адреси між депутатами та як звернутися до влади, ми розповімо у наших наступних матеріалах. 

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

День памʼяті жертв Голодомору

Буянова Єва 12:30, 23 Листопада 2024
День памʼяті жертв Голодомору/ фото Музей Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять невинно вбитих, запалюючи свічки і згадуючи про страшні наслідки штучного голоду, організованого радянським режимом.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Голодомор 1932–1933 років — геноцид українського народу, організований радянським режимом шляхом штучного створення голоду. Він забрав мільйони життів, ставши однією з найтрагічніших сторінок в історії України. Цей злочин був спрямований на знищення українського селянства, нації та її прагнення до незалежності.

День пам’яті жертв Голодомору було запроваджено указом Президента України Леоніда Кучми 26 листопада 1998 року. Спочатку він мав назву День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. У 2000 році щорічне вшанування було закріплене на четверту суботу листопада. У 2006 році, після визнання Голодомору геноцидом українського народу, цей день став нагадуванням про злочин, який забрав життя мільйонів, і закликом до збереження історичної пам’яті.

Акція “Запали свічку” — це щорічна традиція, яка відбувається в День пам’яті жертв Голодомору. О 16:00 українці вшановують мільйони загиблих хвилиною мовчання, після чого запалюють свічки на підвіконнях своїх домівок. Цей символічний жест об’єднує людей у спільній пам’яті про трагедію, нагадуючи про важливість збереження історичної правди та вшанування невинних жертв. Свічка є знаком скорботи, пам’яті та надії на те, що подібне не повториться.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Буянова Єва 11:05, 23 Листопада 2024
Обговорення повернення ядерної зброї Україні/ фото Hannah McKay, Reuters

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки.

Про це повідомляє The New York Times

Дональд Трамп рішуче налаштований покласти край війні. У звʼязку з цим тривають активні дискусії щодо гарантій безпеки для Києва. Один з варіантів – повернення Україні ядерного статусу. 

“Єдина гарантія безпеки, якої бажає Київ – це запрошення до НАТО. Але українці не отримали його за Байдена, і вкрай малоймовірно, що отримають при Трампі. Тому американські та європейські чиновники обговорюють інші варіанти стримування Росії”, – йдеться у статті. 

Також зазначається, що Байден міг би повернути Україні ядерну зброю. Таке рішення стало б миттєвим стримуючим фактором для Путіна. Але такий сценарій малоймовірний, оскільки має серйозні наслідки. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці […]

12:30, 23.11.2024 Буянова Єва
Обговорення повернення ядерної зброї Україні

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє The New York Times.  Дональд Трамп рішуче […]

11:05, 23.11.2024 Буянова Єва
Актуальні новини

Новини Вільногірська: актуальне з 18 по 22 листопада 

1000 днів спротиву, виплати ВПО, студенти на виробничих підприємствах, загроза сказу у Вільногірську, ситуація з туберкульозом, благодійний ярмарок та історія вільногірської боксерки – подробиці у […]

Історія боксерки з Вільногірська: як Мирослава Кирилюк прийшла до спорту та здобула першу перемогу

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий […]

Вільногірці зібрали на ярмарку понад 200 тисяч гривень в допомогу ЗСУ

22 листопада у Вільногірську відбувся благодійний ярмарок «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Мешканці міста та гості зібралися на площі перед спортивним комплексом «Авангард», щоб […]