«Українській мові мене навчили російські ракети»: як вільногірка Неля Фурман стала волонтеркою

Олександра Зоз 09:05, 2 Березня 2024
Неля Фурман
Волонтерка з українським прапором/ фото архів Неля Фурман

Перейшла на українську та почала шити балаклави для військових. Жителька Вільногірська Неля Фурман займається волонтерством від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Тоді відчула, що має зробити усе можливе для наближення перемоги.

Свою історію волонтерства Неля Фурман розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Волонтерка шиє балаклави для військових

Вільногірка Неля Фурман за фахом швея. Жінка розповідає, день початку повномасштабного вторгнення пам’ятає в деталях. Тоді її охопила паніка та нерозуміння, що робити далі. Проте про виїзд з рідного міста Неля не замислювалася. 

«Навіть на секунду не допускала такої думки. Чоловік наполягав, щоб я разом з дітьми евакуювалась в одне з безпечних міст Європи. Я відповідала, що нікуди не поїду, бо це мій дім. Через декілька днів мені подзвонила знайома, яка постійно тримала зв’язок з військовими ще до повномасштабного вторгнення і спокійним голосом сказала: «Неля, зберись, хлопцям потрібні балаклави», — згадує Фурман.

Саме з цієї миті жінка почала займатися волонтерством — шила балаклави для військовослужбовців.

«На тканину не було коштів, тому ми оголосили перший збір у соцмережах. Я щохвилини отримувала повідомлення з банку про надходження грошей на мій рахунок і плакала від щедрості та щирості наших людей. Саме тоді я одночасно пізнала два справжніх почуття: ненависть до ворога і гордість за нашу націю», — говорить волонтерка.

Кошти на тканину зібрали, проте з’явилась проблема із закупкою, розповідає Неля. Тоді вільногірці почали приносити флісову тканину у волонтерський центр, який утворився на базі центру дитячої творчості. 

«Згодом на зв’язок зі мною повиходили власники магазинів тканин і почалась масова закупка. Я розуміла, що одна з таким об’ємом замовлень я просто не впораюсь. Вдома у мене розкроювали тканину і чоловік, і діти. До роботи долучились дівчата, у яких вдома були машинки для шиття. Викрійки та тканина розлетілась по всьому місту. Так ми почали забезпечувати фронт, ТРО і поліцію теплими балаклавами», — розповідає Неля.

Виробництво балаклав

Наразі Нелі Фурман вдалось налагодити безперебійний процес пошиття балаклав. Жінка каже, після 2500 штук перестала рахувати їх кількість. Неля веде гурток «Майстерня стилю», а після основної роботи береться за балаклави та удосконалює знання української мови.

«Раніше я була російськомовна. Не можу пояснити чому, але тоді я не надавала особливого значення рідній мові. Як виявилось, кращим вчителем української мови для мене стали російські ракети, які руйнують наші міста і вбивають мій народ», — каже Фурман.

військові
Військові у балаклавах виготовлених волонтеркою/ фото архів Неля Фурман

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegram, Instagram

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 7 Листопада 2024

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові завдання в зоні активних військових дій.

Про це повідомляє юридичний Гончаренко центр.

Грошове забезпечення українських військовослужбовців складається з двох основних частин. Перша – це базовий оклад, який визначається посадою, військовим званням та стажем служби. Друге – це різноманітні додаткові виплати у вигляді надбавок та премій.

Загальний розмір щомісячного доходу військового залежить від багатьох факторів, зокрема від виду збройних сил (ЗСУ, Нацгвардія, СБУ тощо), специфіки служби та кваліфікації.

У новому законі про мобілізацію запровадили нові додаткові виплати:

  • 30 тисяч гривень отримують ті, хто виконує бойові завдання у зв’язку з військовою агресією Росії;
  • 50 тисяч гривень отримують військові, які виконують бойові завдання у складі органів військового управління, штабів і командування;
  • 100 тисяч гривень отримують військові, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, каліцтва.

Крім того, військовим не будуть нараховувати штрафи і пеню за борги перед банками, а також відсотки за користування кредитом, крім кредитів на нерухомість чи автомобіль.

Виплати на оздоровлення

Додатково призначена грошова допомога для оздоровлення військовослужбовця:

  • У разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості;
  • бо у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки);
  • бо без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) – на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги.

Порахувати свої виплати військовослужбовці можуть в онлайн-калькуляторі, створеному Міністерством оборони України. Він містить інформацію про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця та інших соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей.

Читайте також:

Підписуйтесь

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 16:59, 28 Жовтня 2024
німецька розвідка

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього плану.

Про це повідомляє німецьке видання BILD.

Згідно з даними, які, як заявляється, отримала німецька розвідка, росіяни у період 2024-2026 років збираються діяти в наступному порядку:

  • До кінця 2024 року загарбники хочуть встановити повний контроль над Донецькою та Луганською областями в межах їхніх адміністративних кордонів, в Харківській області – просунутись до річки Оскол;
  • Плани на 2025 рік невідомі;
  • До кінця 2026 року кремль хоче за будь-яку ціну захопити частину Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей (включно з обласними центрами);
  • На Херсонському напрямку планують обмежитись утриманням оборони вздовж Дніпра без атак на Херсон та Миколаїв чи просування у бік Одеси.
Карта з ймовірними планами росії до 2026 року / фото BILD

Читайте також:

Підписуйтесь

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові […]

15:30, 07.11.2024 Бойцун Дмитро

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього […]

16:59, 28.10.2024 Бойцун Дмитро

Прем’єра документального фільму «Перемоги 118», присвячений трагедії у Дніпрі 

Фільм присвячений трагічним подіям, що сталися у Дніпрі 14 січня 2023 року. Того дня російська ракета влучила у багатоповерховий будинок на Набережній Перемоги, 118. Про […]

16:30, 23.10.2024 Бойцун Дмитро

Війна триватиме до кінця 2025 року: заява МВФ

МВФ заявляє, що наступний рік, за очікуваннями, принесе ще більше тиску на державний бюджет, підвищуючи потребу в міжнародній допомозі. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної […]

12:30, 21.10.2024 Бойцун Дмитро

Зеленський презентував план перемоги України у Раді

Зі слів президента України Володимира Зеленського, Росія має назавжди втратити контроль над Україною. На представлення плану прийшло все військово-політичне керівництво України. Про це повідомляє народний […]

14:02, 16.10.2024 Бойцун Дмитро