60 днів у гуманітарному штабі без вихідних: як освітянка стала волонтеркою

Олександра Зоз 20:31, 4 Березня 2024
Тетяна Човрі
Волонтерська допомога/ фото архів Тетяна Човрі

У Вільногірську вже два роки працює гуманітарний штаб, однією з ініціаторок створення якого стала місцева жителька Тетяна Човрі. На другий день повномасштабного вторгнення рф в Україну педагоги «Центру профільного навчання та дитячої творчості» об’єдналися та власними зусиллями почали допомагати військовим й переселенцям.

Про свою волонтерську діяльність заступниця директорки з навчально-виховної роботи «Центру профільного навчання та дитячої творчості» Тетяна Човрі розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Волонтерська допомога

25 лютого 2022 року освітяни вільногірська створили імпровізований штаб допомоги. Волонтери працювали у будівлі «Центру профільного навчання та дитячої творчості».

«Ми ще з 2014 року плетемо сітки, але тоді був не той масштаб, війна від нас тоді була дуже далеко. У лютому мене підтримала керівниця нашого закладу Олена Найда та дуже багато вільногірців», — згадує Тетяна Човрі.

У гуманітарному штабі волонтери шили військову амуніцію, розвантажувальні жилети, підсумки, робили турнікети та бронежилети.

Допомогу волонтери доставляли на фронт власними силами.

Крім того, благодійники підтримували й переселенців: годували, видавали одяг та необхідні у побуті речі.

«Спочатку повномасштабної війни я 60 днів провела у гуманітарному штабі без вихідних. Додому треба було встигнути прибігти до комендантської години. І кудись всі хвороби ділись: гіпертонія, тиск», — розповідає волонтерка.

Наразі гуманітарний штаб знаходиться у приміщенні лікарні. Його перемістили туди через початок очного навчання. Волонтери продовжують допомагати військовим.

«Треба продовжувати працювати. Ми як великий механізм, а кожен з нас – гвинтик у цьому механізмі. Ми допомога та підтримка наших хлопців на фронті», — каже Тетяна.

Читайте тако

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

Анастасія Гришкова 09:00, 11 Червня 2025
Кінний спорт / ілюстративне фото, Kharkiv sport

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Кінний спорт для ветеранів

Міністерство у справах ветеранів України підписало Меморандум про співпрацю з державним підприємством “Конярство України”.

Що передбачає співпраця:

  • запуск програм з іпотерапії для ветеранів та ветеранок, їхніх родин та сімей загиблих;
  • організація спільних заходів, тренінгів і реабілітаційних сесій у громадах;
  • реалізація спільних проектів у сфері інформування ветеранів та ветеранок, членів їх сімей;
  • спільна участь у створенні та впровадженні нових підходів до адаптації через спорт ветеранів війни.

“Іпотерапія — це не просто прогулянка на коні. Це потужна форма фізичної і психологічної реабілітації. Кінь реагує на людину в моменті: без осуду, без вимог, без тиску. І саме ця взаємодія — жива, відчутна, тиха — допомагає ветеранкам і ветеранам упоратись із тривожністю, порушеннями руху та мови, відновлювати внутрішню рівновагу й впевненість”, — йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Анастасія Гришкова 11:00, 29 Травня 2025
Дитина / ілюстративне фото, Rexels

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії закладу випадок народження дитини, зачатої посмертно.

Про це повідомили на сторінці Рівненського обласного перинатального центру.

Хлопчик народився після смерті батька

Мама хлопчика, Наталя, втратила чоловіка — військовослужбовця Юрія — 21 травня 2024 року. Він загинув, захищаючи Україну на фронті.

Ще за життя подружжя стикнулося з проблемами репродуктивного характеру, тому Юрій здав біоматеріал на зберігання.

“Ми з чоловіком йшли до цієї вагітності понад рік. Боролися, здавали аналізи, поїхали в центр “Благодар”. Він здав біологічний матеріал – сказали через три дні прийти, скажуть результати. Це був березень. А він в березні вже поїхав на “нуль”. Все нормально було, поки той травень не прийшов. 21 травня мені дзвонять і кажуть, що його немає. Я до останнього не вірила, що він загинув, поки не побачила”, – розповідає Наталя.

Через рік після його загибелі Наталя наважилася на ЕКЗ — і згодом з’явився на світ Юрчик. Його назвали на честь батька. Як розповідають медики, зовнішністю хлопчик дуже схожий на тата.

Читайте також:

Підписуйтесь

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя. Про це повідомляє Мінветеранів. Кінний спорт для […]

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії […]

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]

13:15, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил […]

16:30, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун