60 днів у гуманітарному штабі без вихідних: як освітянка стала волонтеркою

Олександра Зоз 20:31, 4 Березня 2024
Тетяна Човрі
Волонтерська допомога/ фото архів Тетяна Човрі

У Вільногірську вже два роки працює гуманітарний штаб, однією з ініціаторок створення якого стала місцева жителька Тетяна Човрі. На другий день повномасштабного вторгнення рф в Україну педагоги «Центру профільного навчання та дитячої творчості» об’єдналися та власними зусиллями почали допомагати військовим й переселенцям.

Про свою волонтерську діяльність заступниця директорки з навчально-виховної роботи «Центру профільного навчання та дитячої творчості» Тетяна Човрі розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Волонтерська допомога

25 лютого 2022 року освітяни вільногірська створили імпровізований штаб допомоги. Волонтери працювали у будівлі «Центру профільного навчання та дитячої творчості».

«Ми ще з 2014 року плетемо сітки, але тоді був не той масштаб, війна від нас тоді була дуже далеко. У лютому мене підтримала керівниця нашого закладу Олена Найда та дуже багато вільногірців», — згадує Тетяна Човрі.

У гуманітарному штабі волонтери шили військову амуніцію, розвантажувальні жилети, підсумки, робили турнікети та бронежилети.

Допомогу волонтери доставляли на фронт власними силами.

Крім того, благодійники підтримували й переселенців: годували, видавали одяг та необхідні у побуті речі.

«Спочатку повномасштабної війни я 60 днів провела у гуманітарному штабі без вихідних. Додому треба було встигнути прибігти до комендантської години. І кудись всі хвороби ділись: гіпертонія, тиск», — розповідає волонтерка.

Наразі гуманітарний штаб знаходиться у приміщенні лікарні. Його перемістили туди через початок очного навчання. Волонтери продовжують допомагати військовим.

«Треба продовжувати працювати. Ми як великий механізм, а кожен з нас – гвинтик у цьому механізмі. Ми допомога та підтримка наших хлопців на фронті», — каже Тетяна.

Читайте тако

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 7 Квітня 2025
2 мільярди допомоги
Стан прифронтової громади / фото ілюстративне, Микола Лукашук

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині.

Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Держава виділить 2 мільярди гривень з резервного фонду бюджету на допомогу 200 громадам, які розташовані в прифронтових районах або зонах активних бойових дій. До переліку таких регіонів входить і Дніпропетровська область. Серед інших підтримку отримають також області:

  • Донецька;
  • Луганська;
  • Запорізька;
  • Харківська;
  • Сумська;
  • Херсонська;
  • Миколаївська;
  • Чернігівська.

Це рішення ухвалив Президент України Володимир Зеленський після поїздки до східних регіонів країни, де він особисто ознайомився з потребами громад, які щодня працюють в умовах постійної загрози обстрілів.

Фінансування буде спрямоване на першочергові потреби, зокрема:

  • будівництво захисних укриттів для цивільного населення;
  • придбання спеціального транспорту для комунальних служб;
  • проведення аварійно-відновлювальних робіт після ворожих обстрілів;
  • закупівля будівельних матеріалів;
  • ремонт інженерної інфраструктури — систем тепло- та газопостачання, а також водо- і електромереж.

Найближчим часом Кабінет Міністрів затвердить конкретний розподіл коштів між громадами.

Читайте також:

Підписуйтесь

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:30, 4 Квітня 2025
Військовослужбовець / фото ілюстративне, Pexels

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил України.

Про це повідомляє представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді України Тарас Мельничук.

Фінансування здійснено коштом залишків коштів спеціального фонду державного бюджету, які обліковувалися станом на 1 січня 2025 року. Джерелом формування цих надходжень стали платежі, отримані Державною службою геології та надр України за надані послуги. Зокрема — плата (збір) за вторинну (оброблену) геологічну інформацію під час оформлення спеціальних дозволів на користування надрами.

Уся сума — 128 мільйонів 64 тисячі гривень — спрямована до Міністерства оборони в межах спеціального фонду держбюджету. Кошти будуть використані для підтримки заходів із формування нових армійських корпусів, що передбачає як технічне оснащення, так і кадрову підготовку. З цієї суми:

  • 21 мільйон 942 тисячі гривень спрямують на фінансування бюджетної програми “Розвиток, закупівля, модернізація та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання”;
  • 106 мільйонів 122 тисячі гривень підуть на реалізацію бюджетної програми “Забезпечення діяльності Збройних сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх родин, а також ветеранів війни”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]

13:15, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил […]

16:30, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. […]

13:15, 06.03.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримає 400 тисяч євро на дослідження наслідків від удару ворога по ЧАЕС

З рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля виділять 400 тисяч євро на дослідження пошкодження Арки нового безпечного конфайнменту (НБК), якого завдала російська атака. Тоді в конструкцію […]

13:10, 04.03.2025 Дмитро Бойцун