Один з залів П’ятихатського історико-краєзнавчого музею присвячений періоду війни 1941-1943 років, коли місто захопили німецькі війська.
Про це розповів журналістам Вільногірськ IN.UA директор П’ятихатського музею Олег Адабаш.
Війна у радянські часи на території П’ятихаток
У залі історико-краєзнавчого музею в П’ятихатках представлені фотографії, документи, грошовий обіг періоду окупації, військові відзнаки німецької та радянської армій, а також особисті речі солдат.
22 червня 1941 року розпочалась німецько-радянська війна. 13 серпня 1941 року П’ятихатки окупували німецькі війська, які встановлювався свій порядок.
Тоді більшість населення була незадоволена окупацією та «новим порядком», тому чинила йому опір і ухилялися від роботи та «угону» в Німеччину, розповідає Олег Адабаш.
Містяни створили підпільну організацію та партизанський загін в Комісарівському лісі. Вони боролися з ворогом всіма можливими засобами: поширювали листівки, попереджали про облави, організовували диверсії. За даними музею, з П’ятихаток вивезли 452 людини на роботу до Німеччини.
Про підпільну роботу П’ятихатської організації розповідається на стенді, який присвячений героям підпільникам. Звільнили місто від окупантів в ніч з 18 на 19 жовтня 1943 року.
Читайте також: